نشست تخصصی حمایت‌های قانونی افراد دارای معلولیت در جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست تخصصی حمایت‌های قانونی افراد دارای معلولیت در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هر یک از نهادهای اجرایی در لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت وظایفی دارند تا این عزیزان بتوانند به راحتی در ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی فعالیت کنند.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با طرح این سوال که به لحاظ حمایت‌های حقوقی چه بکنیم تا این مشکلات برای معلولان راحت‌تر و روان‌تر شود و زمینه شکوفایی ظرفیت‌ها و استعدادهای آنها را فراهم کنیم، افزود: در اجتماع نمی‌توان نسبت به سرنوشت آحاد جامعه بی‌تفاوت باشیم.
وی با اشاره به پیام رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی معلولان، تصریح کرد: توانخواهان(شهروندان دارای معلولیت) بی‌تردید زندگی سختی دارند و در معرض آزمایش امتحان الهی هستند اما تجربه نشان داده است که شهروندان دارای معلولیت هنرمندان، ورزشکاران، کارآفرینان، صنعتگران و پژوهشگران برجسته‌ای نیز به جامعه عرضه کرده‌اند. در این میان همه باید بیاندیشیم تا چه میزان جامعه فرصت‌های برابر برای زندگی عادلانه و با کرامت در اختیار معلولان قرار داده و چقدر در شناخت و استفاده از توانمندی‌های معلولان موفق بوده است؟
محسنی‌بندپی، با بیان اینکه لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت هفته آتی در دستور مجلس قرار می‌گیرد، گفت: رکن اصلی این لایحه مناسب‌سازی برای ترددپذیری و حضور در جامعه است؛ تلاش ما این است که این ایحه با همین بسته موجود مورد تایید قرار گیرد و جامعیت و کلیت لایحه نباید تغییر کند؛ چراکه وابستگی و پیوستگی دارد.

برخی سخنران‌ها:
دکتر انوشیروان محسنی بندپی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور
دکتر حسن نحوی نژاد، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور
دکتر فاطمی‌نژاد، مدیرکل امور حقوقی سازمان بهزیستی کشور
دکتر محمود علیمحمدی، مشاور وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی
دکتر غلامرضا تاجگردون، نماینده کهگیلویه و بویراحمد در مجلس
دکتر سهیل معینی رئیس هیات مدیره انجمن باور
خانم دکتر امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور
دکتر علی همت محمودنژاد، رییس انجمن دفاع از حقوق معلولان
دکتر خیرالله شهبازی، نماینده سابق مجلس

      

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.