سارا الوانی معلول نخبه شیرازی

معلول شیرازی،تمام مدت به صورت ایستاده تدریس می کند

معلول شیرازی می گوید:‌در محیط کار خود و در مواجهه با دانشجویان برای بسیاری از آنان بسیار جالب است بدانند استادشان دارای یک پا بیشتر نیست ولی با همین وضعیت تمام وقت به صورت ایستاده تدریس می کند.
سارا الوانی که معلول نخبه شیرازی است، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد:‌بروز معلولیت نه فقط مانع انجام فعالیت هایم نشد بلکه پیشرفت در زندگی را هم موجب شد.
در عنفوان جوانی و در شرایطی که خود را برای ورود به یک زندگی دلخواه آماده می کرد، بروز یک سانحه رانندگی و قطع پای چپ از بالای زانو او را معلول کرد.
وی که هم اکنون دانشجوی مقطع دکتری حقوق و مدرس دانشگاه است افزود:پس از این حادثه تا مدت زمان کوتاهی برای پذیرش وضعیت جدید زندگی دچار مشکل بودم اما پس از آن سعی کردم مجددا بر روی پاهای خود بایستم.
این معلول موفق اظهار داشت:هنوز هم برای بسیاری از مردم باور این موضوع که معلولیت می تواند خود علتی برای پیشرفت باشد دشوار است.
الوانی عضو هیات مدیره جامعه معلولان فارس هم هست.
او گفت:‌برخی افراد معلول دارای مدارج بالای تحصیلی بسیار زیاد هستند اما به دلیل عدم رعایت قانون سه درصد استخدام معلولان اکثرا بیکارند.
وی بیان کرد:هنوزهم بسیاری ازاماکن آموزشی دارای مشکلات معماری هستند که رعایت نشدن استانداردهای مناسب سازی تردد، برای حضور بسیاری از معلولان محدودیت ایجاد کرده است.
الوانی ادامه داد:چنانچه برای معلولان فرصت های برابر با سایر شهروندان ایجاد شود بسیاری از آنان قادر خواهند بود تا ضمن ارتقای وضعیت اجتماعی و تحصیلی خود سکان مدیریت را در بسیاری از پست های حساس به دست بگیرند.
منبع: ایرنا، 29 آبان 1396

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.