دوقلوهایی که با عضویت در کانون توانا،توانمندی هایشان را یافتند

امیر رضا و امیر حسین عسگری دو برادر دو قلوی ۱۴ ساله که دارای معلولیت هستند ،امیر رضا از ناحیه جسمی حرکتی و امیر حسین مشکل شنوایی دارد که از بدو تولد دارای معلولیت بوده اند. و هم اکنون از اعضای کانون معلولین توانا هستند.
خانواده ی امیر رضا و امیر حسین عسگری در گفت و گو با خبرنگار کانون معلولین توانا:
_چند سال است که با کانون توانا آشنا شدید ؟و بچه ها بعد از ورود به کانون چه مهارت هایی آموخته اند ؟
حدود ۴ سال است که با کانون آشنا شدیم و بچه ها در کانون عضو شده اند . بعد از ورود بچه ها به کانون تغییر بسیار زیادی در روحیه ی بچه ها به وجود آمد .دوستان زیادی پیدا کرده اند ،به این دلیل که در کارکنان و اعضای کانون توانا صمیمیتی وجود دارد که بچه ها به راحتی جذب می شوند.
_آیا بچه ها در کلاس های کانون شرکت می کنند و این کلاس برایشان چقدر مفید بوده ؟
بچه ها با شرکت در کلاس های کانون، توانایی هایشان را پیدا کرده اند،.امیر حسین در کلاس معرق کاری و امیر رضا درکلاس های توجه،تمرکز شرکت می کند ،همچنین در برنامه های جشنواره هم حضور دارند .
_آیا بعد از حضور در کانون روابط اجتماعی بچه ها بهتر شده است ؟
قبل از ورود به کانون بچه ها خیلی خجالتی بودند و حضور در جمع را دوست نداشتند اما بعد از آشنایی با کانون و اعضای کانون،روابط اجتماعی بچه ها خیلی بهتر شده است و ارتباط خیلی خوبی با هم سن و سالان خود دارند .
_آیا فضای شهری برای حضور بچه ها در شهر مناسب است ؟
عبور و مرور در بعضی مناطق و مکان های عمومی برای معلولین بسیار مشکل است ومسئولین نباید این قشر از جامعه را نادیده بگیرند چرا که این افراد هم جزئی از شهروندان هستند و باید از حقوق شهروندی برخوردار باشند .
_تقاضای شما از مسئولین به عنوان مادری که دو فرزند معلول دارد چیست؟
همانطور که فرزندان ما در تمام امور مربوط به کشورشان مانند بقیه ی افراد جامعه حضور دارند و مشارکت میکنند،از مسئولین و مدیران شهری انتظار داریم فضای مناسب برای تردد در شهر و امکانات تفریحی مناسب برای معلولین را برای افراد دارای معلولیت فراهم کنند.

منبع: سایت کانون معلولین توانا، 28 مرداد 1396

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.