بازدید تعدادی از شخصیت‌های نخبه و مشاهیر شهر قم

۱۱ مردادماه ۱۳۹۶ تعدادی از شخصیت‌های نخبه و مشاهیر شهر قم به دفتر فرهنگ معلولین تشریف آوردند. جلسه از ساعت ۲۱ شروع و تا ۲۳ ادامه داشت.
خانم اقدس کاظمی به عنوان مجری جلسه درباره هدف این نشست گفت: “حداقل به دو دلیل امشب دور هم جمع شده‌ایم اولاً پژوهشگران بنیاد قم پژوهی می‌خواستند با پژوهش های دفتر فرهنگ معلولین آشنا شوند و بین این دو مرکز تبادل تجارب و انجام پروژه‌های مشترک انجام شود. نیز آقایانی از شبکه ثامن و یا از ریاست کمیته امداد تشریف آورده‌اند و همین هدف را دارند و امشب معارفه برقرار خواهد شد و یکدیگر را خواهند شناخت.
دوم اینکه می‌خواهیم ببینیم درباره مرحوم احمد پوستچی چکاری باید انجام دهیم. احمد پوستچی بنیانگذار مدارس نابینایان و معلولین در قم بوده و شخصیت‌ بزرگی است اما بخشی از اطلاعات در بنیاد قم پژوهی و بخش دیگر در دفتر فرهنگ معلولین است و این دو باید با هم درباره مرحوم پوستچی کار کنند.”
خانم کاظمی از آقای محمد نوری درخواست کرد که دفتر فرهنگ معلولین را معرفی کند و ایشان حدود ده دقیقه درباره پروژه‌ها و کارهای این دفتر توضیح داد.
سپس خانم کاظمی از حضار خواست اگر اطلاعات یا خاطره‌ای درباره مرحوم پوستچی دارند بیان کنند.
آقای ابوالحسن گرامی به تفصیل درباره خاطراتش از دوره دبیرستان و دوره دانشگاه به بعد بیان کرد. پس از او آقای هادی ربانی درباره اهمیت دفتر فرهنگ معلولین توضیح داد و همکاری پژوهشگران با این دفتر را ضروری دانست.
سید حسن امامی درباره پروژه‌های دفتر و ضرورت تألیف کتابی درباره مرحوم پوستچی توضیح داد. محمد خنیفر زاده مدیر شبکه ثامن هم درباره اهمیت فعالیت‌های این دفتر مطالبی بیان کرد.
اکبر میرشکار رئیس کمیته امداد قم مطالب مهمی درباره معلولین قم و وضعیت قم بیان کرد.
محمدرضا تقوی، عبدالله باقری، سید علی‌اکبر سبحانی، سید جواد حسینی، محمد قاضی و محمد رشیدزاده نیز درباره قم و مرحوم پوستچی و اهمیت کار برای معلولین مطالبی بیان کردند.

این جلسه در بسیاری از منابع درج گردید و حتماً در تاریخ قم منشأ اثر خواهد شد. گزارشی از این نشست در کتاب “فرهیخته و فعال مدنی خانم اقدس کاظمی” و در کتاب درباره “مرحوم احمد پوستچی” تفصیل این جلسه آمده است. همچنین در نشریه صفاییه در ۳ مرداد ۱۳۹۶ با عنوان “دیدار از دفتر فرهنگ معلولین در قم، شأن مأموریت‌های شهرداری قم درباره معلولین تا چقدر رعایت می‌شود؟” درج شده است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.