برگزاری اولین نشست دبیرخانه پیگیری اجرای پیمان نامه جهانی حقوق افراد معلول

برگزاری اولین نشست دبیرخانه پیگیری اجرای پیمان نامه جهانی حقوق افراد معلول

روز شنبه 24 تیرماه نخستین نشست دبیرخانه پیگیری اجرای پیمان نامه جهانی حقوق افراد معلول در محل دفتر انجمن باور، محل دبیرخانه و با حضور گروهی از اعضای هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران به ژنو سوئیس، جهت دفاع از گزارش ادواری ایران به کمیته اجرایی این پیمان نامه برگزار شد.
در این نشست سرکارخانم ها حامد و سرائی از قوه قضائیه، آقای غفوریان معاون آموزشی سازمان آموزش و پرورش استثنائی، آقای سروش مسئول پژوهشکده ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، آقایان مشیری و خواجه حسینی از دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور، آقای معینی نماینده سازمان های غیردولتی در هیات اعزامی به ژنو و مسئول دبیرخانه پیگیری اجرای پیمان نامه و خانم یاوری مسئول هماهنگی انجمن باور حضور یافتند.
در این نشست اعضاء به بیان ارزیابی خود از گزارش ارزیابی کمیته اجرایی کنوانسیون(پیمان نامه) حقوق افراد معلول در مورد این گزارش پرداختند که در مجموع ارزیابی جمع حاکی از برخورد مثبت کمیته اجرایی با گزارش ایران و تاکید کمیته بر توصیه ها و تقاضاهایی بود که به طور متعارف از سوی کمیته در مورد همه کشورها مطرح می شود.
همچنین ارزیابی حضار در خصوص اجرای توصیه های کمیته اجرایی دبیرخانه کنوانسیون جهانی حقوق افراد معلول وابسته به سازمان ملل متحد آن بود که این توصیه ها در اکثریت موارد قابلیت اجرایی داشته و به پیشبرد حقوق افراد معلول کمک می کند.
در پایان این نشست مقرر شد دبیرخانه با بررسی ارزیابی کمیته اجرایی در مورد گزارش ایران، براساس تفکیک مواد و ارتباط مفاد با دستگاه های اجرایی مختلف جدول ارتباط مفاد گزارش ارزیابی را با دستگاه ها و نهادهای مختلف ترسیم و براساس آن برای پیگیری مفاد این گزارش و اجرایی شدن متن کنوانسیون تقسیم کار صورت پذیرفته و موارد پیگیری از هر دستگاه و سازمان مشخص شود.
نشست آینده دبیرخانه روز شنبه 31 تیرماه برگزار خواهد شد.
منبع: انجمن باور، 26 تیر 1396

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.