درگذشت خادم ناشنوایان سید رضا قلی شهیدی

درگذشت خادم ناشنوایان سید رضا قلی شهیدی
را به جامعه ناشنوایان تسلیت عرض می‌کنیم

آخرین بازمانده از نسل سخت‌کوش و تلاشگر هم به رحمت ایزدی پیوست. سید رضا قلی شهیدی در مکتب مرحوم جبار باغچه‌بان رشد یافت و به دلیل استعداد ذاتی‌اش، درخت پر ثمری گردید و چند دهه مردم ایران زمین و به ویژه ناشنوایان از آن بهره بُردند. البته با وفات ایشان، خدماتش منقطع نخواهد شد و کتاب‌هایی که نوشته همواره مؤثر است؛ تلاش‌های او در عرصه تثبیت و گسترش زبان اشاره ایرانی و پارسی بر کسی پوشیده نیست و تا ابد از آن بهره‌مند خواهند گردید؛ فعالیت‌های این مجاهد در گسترش رفاه بهتر و معیشت آبرومندانه برای همه آحاد جامعه هدف، تشکر برانگیز است؛ هر گوشه جامعه و فرهنگ ناشنوایی را در نظر آوریم، اثری از این مرحوم می‌یابیم؛ آری شهیدی، شاهد و گواه بزرگ در تاریخ معاصر ما است. از نظر فردی هم، انسان فرهیخته‌ای بود که اخلاق، حضال معنوی و ویژگی‌های انسانی‌اش، اسوه و الگوی کم نظیر از او ساخته بود.
هرگز رفتار و سلوکش، دیانت و معنویتش، مردانگی و تلاش‌هایش، اخلاقیات و دیدگاه‌های راهگشایش را فراموش نخواهیم کرد و در بسط و توسعه «شهیدی» به عنوان یک مدل و الگو از پای نخواهیم نشست.
فقدانش را به عنوان یک ضایعه اسفناک به خانواده مکرم خانم رئیس روحانی، فرزندان عزیزش، شیدا، شبنم، همچنین به کانون ناشنوایان ایران؛ همه تشکل‌های ناشنوایی ایران و تمام ناشنوایان و معلولان تسلیت عرض می‌کنیم. و در این غمّ با همگان شریک هستیم. آرامش او در جوار رحمت الهی و برخورداری از فیض خداوند رحمان را مسئلت می‌نماییم.
دفتر فرهنگ معلولین
18 اردیبهشت‌ماه 1396
به مناسبت هفتمین روز درگذشت

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.