بازدید از انجمن نابینایان و کم ‌بینایان استان قم

بازدید از هیئت ورزش‌های نابینایان و کم ‌بینایان استان قم

آقای علیرضا کهندانی دبیر هیئت ورزش‌های نابینایان و کم ‌بینایان استان قم چند سالی است انجمن نابینایان قم را نیز تأسیس کرده است.
آقایان محمد نوری و علی نوری از طرف دفتر فرهنگ معلولین روز یکشنبه 10 بهمن‌ماه 1395 ساعت 12 به دفتر آقای کهندانی رفته و درباره موضوعات ذیل به گفت‌وگو پرداختند.
1ـ معلولان در بعضی کشورها زندگی مرفه دارند و از نظر دریافت حقوق و رسیدگی پزشکی و درمانی و تحصیلات بدون دغدغه زندگی می‌کنند. با اینکه بعضی از این کشورها نفت و گاز و معادن ما را هم ندارند. ولی ما با داشتن این همه معادن ماهانه به برخی معلولان فقط حدود پنجاه هزار تومان می‌دهیم. به نظر می‌رسد مدیریت مشکل دارد. لازم است ببینیم آنان چه راه کاری را اجرا کردند و از تجارب آنان استفاده کنیم.
2ـ اگر هر دو هفته جلسه بگذاریم و اتاق فکری تشکیل شود. بعضی در «شورای هماهنگی تشکل‌های معلولان قم» این جلسات برگزار شود می‌توان امید داشته باشیم پس از یکی دو سال به راه کار سودمند برسیم.
3ـ البته قبل از هر چیز لازم است خود تشکل‌ها توجیه شوند و مدیران آموزش ببینند، خط‌مشی و اهداف مراکز مشخص شود و تقسیم کار صورت گیرد.
4ـ لازم است از هزینه‌های زاید و غیر اساسی پرهیز و تشکل‌ها را به سوی پروژه‌های زیربنایی هدایت کرد.
اگر خیری می‌خواهد افراد را به مشهد بفرستد و مثلاً صد میلیون هزینه کند. به او گفته می‌شود این مبلغ را بدهد و به صندوقی به نام صندوق سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌های زیربنایی برود و برای تأسیس یک واحد تولیدی اقدام گردد.
5ـ قم ظرفیت‌های خوبی دارد و می‌تواند نمونه و الگو در جذب سرمایه و در هزینه کردن‌ها باشد.
این جلسه ساعت 13 ظهر به اتمام رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *