بازدید آقایان ابراهیم پور، یوسف وند، خانی و سلطان مرادی

بازدید آقایان ابراهیم پور، یوسف وند، خانی و سلطان مرادی


پنجشنبه 16 دی ماه 1395 آقای پیام ابراهیم پور از مجری‌ها و کارشناسان صدا و سیما جمهوری اسلامی و شبکه افق، آقای محمد رضا خانی استاد دانشگاه آزاد قم، آقای حسنی استاد دانشگاه قم، آقای محمد باقر یوسف وند از بخش فرهنگی ارتش و آقای سلطان مرادی از مستند سازان صدا و سیمای قم به دفتر تشریف آورند.
ابتدا آقای محمد نوری مدیر دفتر فرهنگ معلولین درباره فعالیت‌های این دفتر توضیح داد و گفت: آمار تولید و نشر کتاب ویژه معلولین در ایران بسیار کم است و سالانه نهایتاً 10 عنوان بیشتر نیست.
فیلم، سریال و ویژه برنامه برای معلولین اندک است، از طرف دیگر فیلم‌هایی که مخرب است و تأثیر منفی در معلولین دارد قابل توجه‌اند. مجلات معلولین بسیار کم است و خلاصه همه محصولات فرهنگی برای معلولین بسیار کم است.
با اینکه معلولین جمعیت حدود 10 میلیونی در ایران دارند و حدود پانزده درصد جمعیت معلول هستند و همواره رو به افزایش هم می‌باشد. لذا بزرگ‌ترین قشر جامعه می‌باشند. ولی از امکانات و فرصت‌های جامعه محروم‌اند. از این‌رو لازم است صدا و سیما، فیلم سازان، مجریان و دیگر عوامل مؤثر به کمک آمده و نقش سازنده ایفاء نمایند.
در ادامه‌ آقای ابراهیم پور از عوامل اجرایی برنامه های شبهای روشن، روز از نو و ماه عسل، از محصولات این دفتر انتقاد کرد و گفت: ” گرایش مذهبی آنها زیاد است با اینکه لازم است به ورزشکاران و هنرمندان معلول هم توجه شود و آثاری برای اقشار دیگر دارای معلولیت هم تولید گردد. در بین آثار دفتر، رمان و قصه برای نوجوانان و جوانان نیست با اینکه نیاز به اهتمام دارند.”
آقای سلطان مرادی در پاسخ به آقای ابراهیم پور گفت: ” من اولین بار است به این مرکز می آیم و با این دفتر و کارهایشان آشنا می‌شوم. به نظر می‌رسد همه قشرها و گروه‌ها اعم از ورزشکار، هنرمند و غیره نیاز به معنویت و ایمان دارند. اگر این بعد و این نیاز تأمین گردد، دیگر کمبودها هم جبران می‌گردد. لذا اولین جایی که در زمینه افزایش معنویت معلولان کار مفید می‌کند و توانبخشی روحی را جدی می‌گیرد، اینجا است.”
این جلسه پس از دو ساعت بحث و بررسی در ساعت 18 به اتمام رسید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.