گزارش برگزاری اولین کنفرانس ملی صندلی چرخدار

اولین کنفرانس ملی صندلی چرخدار چهارشنبه مورخ 17 آذر ساعت 14 الی 18 با همکاری مرکز ضایعات نخاعی جانبازان و جامعه معلولین ایران و با هماهنگی ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی توانبخشی و با مشارکت پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان ، انجمن علمی و آفرینش های هنری معلولان ایران ، کانون معلولان محلات شهر تهران ، انجمن معلولان ضایعه نخاعی استان تهران ، موسسه نیکوکاری رعد ، مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران ، انجمن باور در محل دومین نمایشگاه بین المللی توانبخشی در سالن همایش چهل سرای مصلی امام خمینی ( ره ) با حضور متخصصان ، تولید کنندگان ، معلولان و علاقمندان برگزار شد .
در این همایش سخنرانی های ارزنده ای از سوی متخصصان و کارشناسان خبره صندلی چرخدار ارائه گردید :
آقای مهندس مصطفی علایی کارشناس فناوری های عملی ( ارتز و پروتز ) ؛ اصول و مبانی تجویز صندلی چرخدار .
آقای مهندس مسعود حاتمی مهندس برق و خانم نجمه رازفر دانشجوی دکترای مهندسی پزشکی ؛ بهره گیری از صندلی چرخدار در استقلال فردی .
– آقای دکتر مهدی معصومی پزشک عمومی و آقای مهندس عبد صابر خرسندی کارشناس مهندسی مکانیک – طراحی جامدات ؛ سیستم نوین تجویز صندلی چرخدار .
آقای مهندس بهزاد طولابی دانشجوی کارشناسی ارشد توانبخشی و مهندسی پزشکی گرایش توانبخشی؛ نوآوری در صندلی چرخدار در ایران و جهان.
آقای کاظم البرزکوه عضو هیات امنای مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی و مشاور عالی هیات مدیره انجمن ؛ جایگاه صندلی چرخدار در جامعه .
آقای حسین مهرآئین کارشناس تجهیزات لوازم پزشکی انجمن ضایعات نخاعی ایران ؛ مشکلات صندلی چرخدار در ایران .
اهداف برگزاری این کنفرانس به شرح زیر است :
–ایجاد فرصتی برای تبادل نظر در میان علاقمندان به موضوع و ارائه مباحث علمی و تجربیات باارزش در زمینه صندلی چرخدار؛
-زمینه سازی برای جلب مشارکت برای استمرار برگزاری کنفرانس های علمی و کارگاههای آموزشی مرتبط با موضوع صندلی چرخدار؛
-شناسایی افراد علمی و توانمند در حوزه صندلی چرخدار و تلاش برای ایجاد اتاق فکر صندلی چرخدار برای ایجاد فضایی برای گردهم آمدن افراد صاحب فکر و با تجربه و ایجاد کارگروههای تخصصی و جمع بندی مباحث مطرح شده جهت مشاوره به مدیران ،کارشناسان و علاقمندان به موضوع صندلی چرخدار و ایجاد شرایط برای آموزش های مدون به جامعه و کارشناسان در زمینه موضوع مورد نظر؛
-تبادل نظر با علاقمندان به موضوع صندلی چرخدار جهت برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره تجلیل از مخترعان ،نوآوران در صنعت صندلی چرخدار و تجلیل از افراد تاثیر گذار در فرهنگ سازی جامعه و مناسب سازی شهرها برای حضور فعالانه افراد با صندلی چرخدار در جامعه در سومین نمایشگاه بین المللی توانبخشی؛
-ایجاد فرصتی برای انتقال تجربیات به صنعت گران فعال در حوزه صندلی چرخدار برای حضور فعالانه در کشور و تبدیل ایران به عنوان یک قطب صنعتی فعال در زمینه تولید صندلی های چرخدار در منطقه در چند سال آینده .
سخنرانان با تخصصی که داشتند موفق به ارائه وضعیتی دقیق از صندلی چرخدار در ایران و جهان شدند و امید است در کنفرانس های بعدی با حضور متخصصان خبره و مسئولان ذیربط بتوان به اهداف بالاتری در این زمینه دست یافت و شرایط ایده آل تری برای مصرف کنندگان بدست آورد.
منبع: سایت جامعه معلولان ایران، 4 دی 1395

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *