نشست مشورتی نقش معلولیت در برنامه‌ های هلال‌ احمر

‌فلورانس ژیلت در نشست مشورتی نقش معلولیت در برنامه‌های هلال‌احمر با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ، با تاکید بر اینکه با وجود کنوانسیون‌های بین‌المللی، افراد معلول با موانع متعددی در زمینه مشارکت در جوامع خود مواجه اند، اظهارکرد: افراد معلول باید به خدمات کمیته بین المللی صلیب سرخ دسترسی بیشتری داشته باشند.
ژیلت با اعلام این که هلال احمر ایران تجربه زیادی در حوزه توانبخشی دارد،‌ گفت: جمعیت های ملی هلال احمر و صلیب سرخ همکاری مطلوبی را می توانند با کمیته بین المللی صلیب سرخ در جهت کمک به معلولان داشته باشند.
به گفته رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران، گفت: این کمیته همکاری خود را در حوزه توانبخشی از مرز کشورها بیرون برده و توسعه خواهد داد.
کلود تاردیف، مدیر پروژه ارائه خدمات توانبخشی بشردوستانه کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت داشتن نگاه اجتماعی به معلولیت در جوامع، اظهارکرد: براین اساس باید همه تلاش خود را به کار بندیم تا افراد معلول بتوانند تعامل خود را با محیط زندگی افزایش دهند.
وی راه کار تبدیل شدن کمیته بین المللی صلیب سرخ به سازمانی شمول گرا را رفع تمام موانعی که معلولان برای دستیابی به حقوق خود با آن ها مواجه هستند، دانست.
تاردیف تاکید کرد: در موضوع شمول معلولیت از همه جمعیت های ملی درخواست شده است که تا سال 2017 گزارشی از فعالیت های خود در زمینه بهبود شرایط معلولان در جامعه ارائه دهند تا به مرور همه جوامع به جامعه رعایت کننده حقوق معلولان تبدیل شوند.
وی در ادامه یکی از راهکارهای رسیدن به این هدف را بهره گیری از مشاوره با معلولان اعلام کرد و گفت: برای شمول گرا شدن سازمان ها باید از مشاوره افراد معلول بهره برد.
منبع : ایرنا ؛ سایت مجتمع رعد، 23 آبان 1395

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *