قاری بین المللی قرآن کریم محمد علی ذاکری

قاری بین‌المللی قرآن کریم محمد علی ذاکری در دفتر فرهنگ معلولین

zakeri-01دوشنبه 3 آبان ماه 1395 از ساعت 12 ظهر خدمت آقای محمد علی ذاکری بودیم که از شیراز به قم تشریف آورده‌اند. چون مهمان نابینایان و معلولین قم هستند چند تن از جامعه هدف به استقبال ایشان آمدند و با ایشان ناهار تناول کرده و پس از نهار حدود 2 ساعت جلسه‌ای درباره قرائت و تلاوت و مسائل قرآنی معلولان برقرار شد و آقای ذاکری دیدگاه‌های خودشان را بیان کردند.
ایشان فرمودند: “متأسفانه قاریان در ایران زود طلوع می‌کنند و زود هم افول می‌کنند. در کشورهای عربی مثل مصر آموزش‌ها به صورت آکادمیک است مثلاً صدا و سیمای مصر می‌گوید قاری قرآن تا حافظ کل قرآن نباشد اجازه تلاوت در رادیو مصر را ندارد. البته آن هم بعد از مرگ غلوش و شحات این قضیه رو به افول است. ولی واقعیت امر این است که آنها به صورت آکادمیک کار می‌کنند.
کرسی تلاوت و شنیدن تلاوت خیلی تأثیر دارد. بعضی وقت‌ها ممکن است تأثیر آن از جلسات تفسیر قرآن هم بیشتر باشد. بنده معتقد هستم اگر استان‌های ایران از کرسی تلاوت غافل نباشند و البته بعد از آن فردی بیاید بحث تفسیری را هم مطرح کند که خیلی عالی است ولی باید بگویم این کرسی‌های تلاوت را ماهانه از سازمان بهزیستی بخواهیم و این کار هزینه‌ای هم برای آنها ندارد اگر از قاریان استانی استفاده کنند.
بهتر است مسابقات بهزیستی به جای برگزاری سالانه به برگزاری دو سالانه تبدیل شود و یک سال مخصوص آموزش و یک سال هم ویژه مسابقه باشد”.

zakeri-02

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *