آیت الله سید منذر حکیم و احمد محمد حاطوم

img_5664img_5681روز پنجشنبه 29 مهرماه 1395 آیت الله سید منذر حکیم مدرس و محقق حوزه و دانشگاه، مهندس احمد محمد حاطوم شهردار منطقه ضاهیه و رئیس شهرداری حارةحریک از لبنان و آقایان عارفیان و نصیری مهمان دفتر فرهنگ معلولین بودند.
ابتدا محمد نوری درباره کارها و خط‌مشی دفتر فرهنگ معلولین توضیحاتی داد و سپس آیت الله حکیم مطالبی درباره ضرورت خدمت برای معلولین نکاتی فرمودند.
سپس آقای احمد محمد حاطوم به مشکلات معلولین در لبنان اشاره کرد و گفت معلولین لبنان مشکلات زیادی دارند. ما در لبنان معلول زیاد داریم که بسیاری از آنها بر اثر جنگ دچار آسیب شدند. آنها افراد موفقی هستند به خصوص در زمینه کامپیوتر و موسیقی پیشرفت فوق‌العاده‌ای دارند. اما ما باید از فکر آنها استفاده کنیم زیرا در بین آنها افراد متفکر کم نیستند. در لبنان چندین سال است که برای این قشر قوانینی وضع شده اما این قوانین مشکلات زیادی دارد که باید با همکاری سازمانها و Ngoهایی مثل یونسکو و دفتر فرهنگ معلولین مرتفع گردد. لذا بر ما واجب است تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات و انطباق معلولین با جامعه بنماییم. دفتر فرهنگ معلولین هم برای ما و هم برای جامعه معلولین یک الگوی خوب محسوب می‌شود زیرا اقدامات خوبی صورت داده است. ما هم سعی می‌کنیم ارتباطاتمان را با این مرکز توسعه دهیم تا بتوانیم گامی برای پیشرفت معلولین برداریم و دین خود را به این قشر ادا نمائیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.