مهم‌ترین فعالیت‌های اخیر اتحادیه EASPD

کانون توانا در راستای فعالیت‌های بین‌المللی خود در سال ۲۰۱۳ در کنفرانس اشتغال اتحادیه اروپایی خدمات‌دهندگان به معلولین (EASPD) شرکت نمود و اکنون نیز عضو اتحادیه است. این اتحادیه در بروکسل قرار دارد و در چهار کمیته اشتغال، آموزش، افزایش ظرفیت و گروه تاثیرگذار بر سیاست‌گذاری قوانین معلولان فعالیت می کند.
به گزارش واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون توانا چکیده‌ی فعالیت‌های اخیر اتحادیه به قرار زیر است:
فراخوان مناقصه – ارزیابی خارجی برنامه کار ۲۰۱۶اتحادیه اروپایی خدمات‌دهندگان به معلولین (EASPD)
EASPD پیرو ارائه برنامه کاری ۲۰۱۶ به دنبال ارزیاب خارجی است تا عملکرد سازمان را در چارچوب کمک مالی از طریق برنامه نوآوری اجتماعی و اشتغال ارزیابی نماید. درواقع، وظیفه‌اش نظارت بر تحولات خاص (خروجی / نتایج) در هر منطقه است و نحوه‌ی افزایش همکاری EASPD با محققان و فعالان دانشگاهی را تجزیه و تحلیل می‌کند.
اولین کنفرانس جهانی اشتغال حمایتی در بلفاست
از ۱۴ تا ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷ اشتغال حمایتی اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپایی خدمات‌دهندگان به معلولین در بلفاست میزبان اولین کنفرانس جهانی در مورد اشتغال حمایتی خواهد بود. یک وب سایت و یک شماره تماس برای مقالات در سپتامبر ۲۰۱۶ راه اندازی خواهد شد.
دستورالعمل جدید درباره اقدامات حمایتی همگانی محلی که مشمول کمک دولتی نیست
قوانین اروپایی کمک‌ دولت‌ به‌ موسسات‌ عام‌‌المنفعه‌ برای خدمات اجتماعی مهم است، به خصوص که آنها نحوه و میزان خدمات اجتماعی حمایتی را تعیین می‌کنند می توانند کمک دولت را عادلانه دریافت کنند. کمیسیون اروپا به تازگی تصدیق‌ کرده که پنج معیار عمومی برای فعالیت‌های محلی در اسپانیا، آلمان و پرتغال از کمک دولتی استفاده نمی‌کند، زیرا تمایلی به تجارت بین کشورهای عضو ندارند. این امر باعت شده کمیسیون اروپا اعلام کند کشورهای عضو همیشه از اختیار کامل برای تصمیم‌گیری و سرمایه‌گذاری سرمایه‌های دولتی برخوردار باشند.
آقای یونکر تشکیل یک گروه همبستگی‌ اروپایی را اعلام کرد
در چهاردهم سپتامبر سال ۲۰۱۶، رئیس کمیسیون اروپا، آقای یونکر تشکیل یک گروه همبستگی‌ اروپایی را اعلام کرد. وی در سخنرانی سالانه این ایالت اظهار داشت که در اروپا بسیاری از جوانان اجتماعی‌کار مایل به مشارکت معنی‌دار در جامعه و نشان دادن همبستگی هستند.
چگونه کمیسیون اروپا می‌تواند یک ستون اروپایی از حقوق اجتماعی کودکان ایجاد کند
اتحادیه اروپا برای سرمایه‌گذاری روی کودکان از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای ایجاد یک ستون اروپایی حقوق اجتماعی استقبال می‌کند و هدفش رسیدن به “امتیاز اجتماعی سه‌گانه ” بر اساس ایجاد توازن بین مسائل مالی و اقتصادی و اجتماعی است.
برای نامزدها: تجربیات مفید کارمندان دارای معلولیت ۲۰۱۶
دبیرخانه حقوق افراد دارای معلولیت دولت برزیل، به مناسبت جشن سالگرد ۱۰ سالگی کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل (CRPD)، یک مسابقه بین‌المللی با عنوان جهانی ” تجربیات مفید کارمندان دارای معلولیت ” را برگزار می‌کند.
منبع: ترجمه رونیکا عزیزمحمدی، سایت کانون معلولین توانا، 26 مهر 1395

1 پاسخ
  1. Saeideh
    Saeideh گفته:

    با سلام .کاشکی در کشور ما هم همچین حمایت های صورت می گرفت ولی حیف که اینجا بهزیستی که برای معلولین بنا شده خودس کوچکترین کمکی برای معلولین انجام نمیده .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *