آقای قوام لو از مؤسسه بصیر مشهد

آقای قوام لو از مؤسسه بصیر

ghavamlo-basirمؤسسه بیان راسخون بصیر واقع در شهر مشهد مقدس است و چند ماهی از تأسیس آن می‌گذرد. مدیر آن آقای قوام لو دوشنبه 12 مهرماه 1395 مهمان دفتر فرهنگ معلولین بودند.
ایشان در معرفی مرکزشان فرمودند: “این مرکز از بهار 1395 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. گستره کار این موسسه پیرامون فعالیت‌های قرآنی بوده و هم اکنون مرتبط با افراد نابینا و کم‌بینا فعالیت داشته است. در این مدت کوتاه بیشتر در زمینه حفظ قرآن و تفسیر قرآن آموزانی را تربیت کرده است. در نظر دارد تا فعالتی‌های خود را گسترده‌تر کرده و در زمینه قرائت، و مفاهیم قرآنیز فعالیت نماید. عمده کلاس‌های این مؤسسه به صورت حضوری برگزار می‌گردد. تلاش بر این بوده است تا بیشتر کودکان و نوجوانان را آموزش دهد تا در آینده به عنوان سرمایه‌های قرآنی از آنها استفاده کرد. مجوز این مؤسسه از سازمان تبلیغات اسلامی است و توسط خیرین تأمین می‌شود. مکان مؤسسه در مشهد، خیابان صاحب الزمان، بیت الجواد (حسینیه حاج آقا نمازی‌زاده) می‌باشد. این دفتر درصدد تعامل با دیگر مؤسسات فعال در امور نابینایان و کم بینایان بوده تا بتواند با استفاده از آثار علمی ـ پژوهشی این مراکز قرآن آموزان خود را علاوه بر قرآن با جنبه‌های دیگر نیز آشنا سازد.”
محمد نوری مدیر دفتر فرهنگ معلولین گزارشی از کارهای این مرکز تقدیم کرد. آنگاه روی زمینه‌های مشترک همکاری در آینده بحث و گفت‌وگو شد و قرار شد:
1ـ مؤسسه بصیر در وب سایت دفتر و مجله توان نامه معرفی شود.
2ـ در زمینه آموزش‌های قرآنی، متونی که در این دفتر تدوین شده در اختیار مؤسسه بصیر گذاشته شود.
3ـ آقای قوام لو معلولان قرآنی مشهد و خراسان را شناسایی و مشخصات آنها را برای دفتر فرهنگ معلولین بفرستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *