ایجاد بانک مشترک اطلاعات معلولان مسلمان ایران و ترکیه

ایجاد بانک مشترک اطلاعات معلولان مسلمان ایران و ترکیه

img_4510روز یکشنبه به تاریخ 21 شهریور 1395 آقایان پیمان اسحاقی (دانشجو دکتری در دانشگاه استانبول و همکار بنیاد شیعیان ترکیه) و آقایان حسن آپایدین و محمد آپایدین از مدیران بنیاد شیعیان ترکیه از دفتر فرهنگ معلولین بازدید داشتند. آقای حسن آپایدین چند سال است به عنوان دبیرکل بنیاد شیعیان ترکیه فعالیت می‌نماید.
hasan-apaydinحدود یک میلیون و نیم شیعه اثنی عشریه در ترکیه زندگی می‌کنند و سه مؤسسه مهم فرهنگی و اجتماعی دارند: کوثر، آل البیت(ع) و بنیاد شیعیان ترکیه، کوثر و آل البیت(ع) با بودجه‌های مردمی اداره می‌شوند ولی بنیاد بخش مهمی از بودجه خود را از سازمان اوقاف ترکیه (سازمان دیانت) می‌گیرد البته مردم هم به آن کمک می‌نمایند. زیرا جذابیت‌هایی برای مردم ایجاد کرده است. بنیاد شیعیان تنها سازمانی است که برای معلولان مسلمان و شیعه در ترکیه فعالیت می‌نماید.
در جلسه اخیر قرار شد چند اقدام مشترک بین بنیاد و دفتر فرهنگ معلولین عملیاتی گردد:
1ـ در جلسه قبلی، ایجاد بانک مشترک اطلاعات معلولین مسلمان ایران و ترکیه مصوب شد و جناب آقای سید جواد شهرستانی هم اصل پروژه را قبول فرمودند.
در ماه‌های اخیر، سایت فارسی بانک راه اندازی شده و نیز طرحی برای سایت ترکی بانک آماده شده است. در جلسه قرار شد عملیات بانک ترکی فعال‌تر گردد.
2ـ قرار شد نشست‌های مشترک بین معلولین نخبه ایرانی و ترکیه‌ای در عرصه مذهب مثل نشست‌های مشترک درباره قرآن به خط بریل برگزار گردد و بتوانیم هم افزایی و هم اندیشی و تبادل تجربه داشته باشیم.
در پایان آقای محمد نوری مدیر دفتر فرهنگ معلولین گفت حاج آقا شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی فرموده‌اند هرگونه کمکی می‌توانید به مسلمانان و شیعیان ترکیه، عراق و افغانستان داشته باشید، دریغ نکنید و به همین منظور در هر موضوعی از معلولیت آمادگی همکاری داریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *