مدیر مسئول دبیرخانه شوراى دین پژوهان کشور در دفتر فرهنگ معلولین

میهمانان

IMG_3471شنبه 2 مرداد 1395 در خدمت آقای دکتر آیت پیمان مدیر مسئول دبیرخانه شوراى دین پژوهان کشور و رئیس مجمع جهانى شیعه شناسى و حجت الاسلام انصاریان بودیم.

آقای پیمان: این دفتر کارهای بزرگی انجام داده است. هر چند شاید به آن معنا معرفی نشده باشد یا جامعه از آن کمتر بهره‌برداری نموده است. اما صوتی کردن 5-6 هزار ساعت متون معارفی و علوم انسانی جمهوری اسلامی ایران کار بسیار ارزشمندی است. و تبدیل آن‌ها به بریل فوق ارزش محسوب می شود. مرکز ما منابع زیادی دارد، آنها را می‌فرستیم، شما 10تا 20 اثر خوب را انتخاب کنید و کار کنید. ضمن اینکه آثار خوب دیگری نیز می‌باشد ولی آنها به دلیل مشکل مالی چاپ نشده است، آنها هم قابل استفاده‌اند.
ما حاج آقا انصاریان و خیلی افراد دیگر را متقاعد کردیم که اجازه دهند متونشان را روی سایت قرار دهیم. مثلاً مهم‌ترین اثر ایشان قبل از اینکه چاپ بشود در سایت گذاشته شد. یا تفسیر حکیم وی هنوز چاپ نشده که متن کامل حدود 6-5 سال است که در سایت قرار داده شده است. اینها همه در سایت ایشان است که یک سایت عالی است و مقام اول را به خاطر اینکه تقریباً چیزی حدود 100 گیگ مطلب مهم و خوب دارد کسب نموده است. متأسفانه تا این خصّت و بخل از این مراکز و مؤسسات و دفاتر برداشته نشود شیعه قدم جلو نمی‌گذارد.

آقای انصاریان: شما اگر بتوانید یک مولتی مدیا یا مستندی در معرفی دفتر فرهنگ معلولین و افرادی که در این مجموعه فعالیت می‌کنند تهیه و تنظیم نمایید و در سایت آپارات قرار دهید فکر می‌کنم این به معرفی و شناخت این مرکز به جامعه کمک شایانی بکند. حیف است که کارهای تولید شده مذهبی این مؤسسه همین‌جوری باقی بماند و در سطح کشور مطرح نگردد. اگر یک مولتی مدیا 10-15 دقیقه‌ای تولید شود بسیار مؤثر و کارآمد خواهد بود، زیرا امروزه تأثیرگذاری کلیپ‌های تصویری بیشتر است.

همچنین در مورد روش رونق بخشیدن به پژوهشهای معلولان بحث شد و قرار شد همکاریهای متقابلی در جهت ارتقای سطح فرهنگی جامعه معلولان انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *