افتتاح نخستین مرکز ویژه کم بینایان سازمان بهزیستی در تهران

IMG_3436وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در مراسم افتتاح نخستین مرکز ویژه کم بینایان سازمان بهزیستی گفت: هم اکنون 7 استان کشور از 90 درصد خدمات و وسایل توانبخشی بهره مند هستند.
به گزارش روابط عمومي بهزيستي استان تهران، علي ربيعي در آئين افتتاح مركز جامع توانبخشي كم بينايان خزانه گفت: با تمهیدات دولت و همکاری بهزیستی و تامین اعتبارات، امسال تمام استان های کشور از نود درصد خدمات و وسایل توانبخشی بهره مند خواهند شد.
ربیعی سلامت اجتماعی را از دیگر نیازهای جامعه امروز برشمرد و گفت: باید به ناامنی های روانی و ناامیدی ها که موجب تزلزل روحی افراد می شود توجه شود.
وی توجه به کانون خانواده و محیط های دانشگاهی و علمی را برای افزایش سلامت اجتماعی مهم خواند و افزود: کانون خانواده موجب افزایش سرمایه اجتماعی و کرامت انسانی می شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح اولین مرکز دولتی توانبخشی کم بینایان خزانه با بیان اینکه نابینایان و کم بینایان آماری نزدیک بر ۲۸۵ میلیون نفر در جهان را به خود تخصیص داده اند که ۹۰ درصد آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، گفت: در سال جاری اقدامات پیشگیرانه را به عنوان یک اصل با حمایت وزارت رفاه به پوشش بالای ۹۵ درصد خواهیم رساند.
انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح اولین مرکز دولتی توانبخشی کم بینایان خزانه با بیان اینکه نابینایان و کم بینایان آماری نزدیک بر ۲۸۵ میلیون نفر در جهان را به خود تخصیص داده اند که ۹۰ درصد آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، گفت: در سال جاری اقدامات پیشگیرانه را به عنوان یک اصل با حمایت وزارت رفاه به پوشش بالای ۹۵ درصد خواهیم رساند.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ارائه خدمات ویژه به جامعه آسیب دیده را از سیاست های دولت و تدبیر برشمرد و افزود: تقبل دو سازمان بیمه گر تامین اجتمتعی و سلامت در پرداخت 80 درصد هزینه درمان برای آنها که در چرخه اقتصاد کشور نیستند، توزیع سبد کالا و حذف یارانه بگیران ثروتمند از اقدامات مفید دولت محسوب می شود.
وی تلاش برای برنامه ریزی سیستماتیک در راستای پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و همچنین مداخلات بهنگام با استفاده از ابزار علم و تخصص را استراتژی مهم بهزیستی برشمرد و ادامه داد: توسعه مراکز این چنینی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
منبع: سایت بهزیستی استان تهران، 1 اردیبهشت 1395

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.