تفسیر راهنما، مجموعه کتاب‌های گویا

تفسیر راهنما گویا

3 عدد DVD، شامل جلد 1-8، مدت: 217 ساعت

این کتاب با روش کاملاً ابتکاری توسط آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی و دستیاری چند تن از پژوهشگران مرکز فرهنگ و معارف قرآن تألیف و منتشر شده است. همان‌طور که از اسمش پیداست، کاربران را نسبت به معارف و اطلاعات هر آیه و سوره راهنمایی می‌کند. محتوای راهنمایی‌ها دو گونه است: برداشت‌های مؤلف؛ یافته‌های دیگر مفسران. از اینرو کلید فهم قرآن کریم و دریچه راهیابی به گنجینه معارف آسمانی است و چون نشانگر مطالب قرآنی است می‌توان آن را کشّاف نکته‌های مرتبط به آیات و دلیل موضوعات متناسب نامید. مؤلف تلاش کرده دیدگاه‌های مفسران و نظریات دانشمندان علوم قرآنی را درباره آیات و سوره‌ها جمع‌آوری و با طبقه‌بندی منطقی عرضه کند نیز کاربران را از مراجعه به کتاب‌های تفسیری و علوم قرآنی بی‌نیاز نماید. در اين تفسير سعى بر آن بوده است كه موضوع و مفهومى كه از آيات شريف قرآن استفاده مى‌شود، به صورت مستقل ذكر گردد، از اين‌رو به تناسب هر آيه، چندين برداشت در ذيل آن قرار گرفته و در مواردى نيز توضيحاتى در تبيين نحوه استفاده برداشت از آيه آورده شده است. در پايان هر آيه، فهرستى از عنوان‌هاى موجود در آيه و برداشت‌ها به صورت عنوان‌هاى اصلى و فرعى طبقه‌بندى شده است و در پايان هر جلد نيز مجموعه نمايه‌هاى آن به شكل الفبايى موضوعى رده‌بندى شده است تا مراجعه كننده بتواند به راحتى موضوعات اصلى و فرعى مورد نياز خود را بيابد. این تفسیر در سال 1372 کتاب سال جمهوری اسلامی انتخاب شده است و مشخصات مأخذشناسی آن این‌گونه است:
تفسیر راهنما: روشی نو در ارائه مفاهیم و موضوعات قرآن، اکبر هاشمی رفسنجانی و جمعی از محققان مرکز فرهنگ و معارف قرآن، قم، مؤسسه بوستان کتاب، 1386، 20 جلد.

برای تهیه رایگان این دی وی دی ها میتوان به دفتر فرهنگ معلولین و کتابخانه‏ های روشندلان مراکز استان‏ها و مراکز فعال حوزه معلولین در سراسر کشور مراجعه نمود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.