حضور مهارت جویان معلول ایرانی در نهمین دوره مسابقات جهانی ابیلیمپیکس فرانسه

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در آیین مشایعت مهارت جویان معلول که در مجتمع نیکوکاری رعد برگزار شد، افزود: مهارت جویان معلول برای سومین بار است که به مسابقات بین المللی معلولان اعزام می شوند.
به گفته «محمدامین سازگارنژاد»، مهارت جویان معلول در دومین دوره این مسابقات توانستند رتبه نهم را کسب کنند.
وی افزود: مهارت جویان معلول در رشته های کنده کاری روی چوب، طراحی پوستر، طراحی کاراکتر،عکاسی، برنامه نویسی کامپیوتر، نقاشی و معماری شرکت می کنند.
به گفته معاون وزیر تعاون، ١٥ معلول در این مسابقات به مدت پنج روز در فرانسه حضور می یابند.
وی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم بر پایه امید است، گفت: امیدوارم با تعامل هرچه بیشتر مراکز توانمند سازی معلولان، در سال های آتی، حضور مهارت جویان معلول ایرانی افزایش یابد و بتوانند در رشته های دیگری نیز حضور یابند.
منبع: ایرنا ؛ سایت مجتمع رعد، 19 اسفند 1394

421840783_62894_12354824715335323765

تیم ملی افراد دارای معلولیت تهران را به مقصد فرانسه ترک کرد
abilimpics-2016-8به منظور حضور در نهمین دوره مسابقات جهانی ابیلیمپیکس تیم ملی جمهوری اسلامی ایران متشکل از 15 مسابقه دهنده و 15 همراه بامداد چهارشنبه 4 فروردین تهران را به مقصد بوردو در کشور فرانسه ترک کرد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ در نخستین ساعات بامداد 4 فروردین با بدرقه جمعی از مدیران و همکاران خیریه رعد و همراهی جمعی از خانواده های مسابقه دهندگان نهمین دوره مسابقات جهانی ابیلیمپیکس ، تیم ملی کشورمان، تهران را به مقصد فرانسه ترک کرد.
براساس این گزارش اعضای تیم ایران پس از ورود به شهر ساحلی بوردو در مراسم افتتاحیه مسابقات که روز پنج شنبه 5 فروردین برابر با 24 مارس است، شرکت کرد و مسابقات از ساعت 8 صبح روز 6 فروردین در محل برگزاری آغاز شد.
در اولین روز مسابقات در رشته نقاشی آرش رزقی بارز با الهام از خروس که نماد کشور فرانسه است، تابلوی زیبایی نقاشی کرد و همتای ایرانی اش محمدرضا جهان پناه با به تصویر کشیدن دیوان حضرت حافظ گوشه ای از فرهنگ پربار کشور ایران را به نمایش گذاشت.
همزمان عباس جلالی کیا و محمد امیری شرکت کنندگان کنده­ کاری روی چوب در روز نخست با سایر شرکت کنندگان به رقابت پرداختند.
شایان ذکر است این مسابقات به مدت 2 روز ادامه خواهد داشت و نتایج آن روز شنبه 7 فروردین اعلام خواهد شد و از کشور عزیزمان ایران به ترتیب ترانه میلادی و مه ­لقا احمدی در رشته طراحی پوستر، معصومه رحیمی ومهسا خان ­احمدی در رشته طراحی کاراکتر، عباس جلالی کیا و محمد امیری در رشته کنده ­کاری روی چوب ، مهدی کمری و داود ماستری فراهانی در رشته معماری اتوکد، آرش رزقی بارز و محمدرضا جهان پناه در رشته نقاشی ، حامد راستی و محمود ابری در رشته عکاسی فضای باز، مانی رضوی زاده و احسان صادق عابدین دررشته طراحی صفحات وب و مجید فرهنگ ­فر در رشته برنامه نویسی کامپیوتر در این دوره از رقابت ها شرکت کرده­ اند که با 650 نفر شرکت کننده از 35 کشور جهان به رقابت می پردازند.
منبع: سایت مجتمع رعد، 5 فروردین 1395

abilimpics-2016-1

بر اساس این گزارش در این دوره که 650 نفر مسابقه دهنده از 35 کشور جهان رقابت کردند از ایران حامد راستی شرکت کننده رشته عکاسی در فضای باز حائز بالاترین امتیاز تیمی شد و مدال بالاترین امتیازآور تیمی را از آن خود کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *