صندلی چرخدار قابل تبدیل به آسانسور

Lift_mech_weiss_Gmeiner_Volker_20161031_IMG_8879کمپانی PROACTIV آلمان اقدام به ساخت و تولید صندلی چرخداری نموده است که قابلیت تبدیل شدن به یک آسانسور محدود را دارد , این LIFT قابل تنظیم است و می تواند تا ارتفاع 30 سانتی متر به سمت بالا حرکت کند . با این صندلی فرد معلول می تواند بدون کمک دیگران در محیط منزل و محل کار خود براحتی کارهای شخصی خود را انجام دهد و بخصوص بتواند به ارتفاع بالاتر از صندلی چرخدار دسترسی داشته باشد .
فردی که ازاین وسیله استفاده می کند می تواند بدون ایجاد تغییرات درمبلمان منزل درآشپزخانه معمولی و در ارتفاع کابینت ها و قفسه ها درمنزل به امورشخصی خود برسد و در محیط خارج ازمنزل و یادرمحل کار به فایل ها و قفسه های اداری دسترسی داشته باشد و یا درزمان خرید درفروشگاهها به اجناس چیده شده درطبقات بالاتر دسترسی داشته باشد و بدون احتیاج به کمک ازعهده امورشخصی خود برآید .
این صندلی چرخدارمی تواند با استفاده ازجک های گازی ارتفاع خود را تا 30 سانتی متر به سمت بالا به صورت کنترل شده افزایش دهد , براین اساس این آسانسور الکتریکی با فشار دادن یک کلید و نیروی برق ذخیره شده در موتور ارتفاع مورد نظر راتنظیم و به کاربراجازه می دهد درمحیط ومناطق مختلف و حسب نیاز مانور دهد .
این فن آوری درمقایسه با هزینه هایی که برای ایجاد تغییرات و مناسب سازی در محیط های مسکونی و محل کار معلولین و افراد استفاده کننده ازصندلی چرخدار باید صرف شود , ناچیز است و این توانایی را به معلولین می دهد سازگاری با محیط را ایجاد کنند .
منبع: www.PROACTIVE-gmbh.com ؛ سایت آداک گردشگران معلولین ایران، 6 تیر 1394

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.