اختتامیه جشنواره عکاسی گذرگاههای مهربان، محدودیتهای جسمانی

مراسم اختتامیه جشنواره عکاسی معلولان با موضوع “گذرگاههای مهربان،محدودیت های جسمانی” توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 تهران برگزار شد.
زمان:یک شنبه 25 بهمن ماه ساعت 2 تا 4 بعداظهر
مکان برگزاری جشنواره: بزرگراه نواب، خیابان کمیل شرقی

38122214189285264279به گزارش دبیرخانه جشنواره گذرگاه های مهربان،محدودیت های جسمانی اطلاع رسانی میدانی این فراخوان به شایستگی تمام صورت گرفت. ضمن تقدیراز تمام کسانی که در اطلاع رسانی این فراخوان ما رایاری دادند.ازجمله دکتر عمویان مدیرکارشناس سلامت منطقه11،سرکارخانم دولت زاده،سرکارخانم رجبی.
دبیراجرایی جشنواره مرجان محمدی  تقدیرویژه ای از معاونت فرهنگی ،هنری مترو آقای محمدصائبی که در اطلاع رسانی این جشنوراه در محیط بسیار جذاب زیرگذرتهران (مترو) انجام دادند، به عمل می آورد. و این خود نشان از جلب توجه اذهان عمومی نسبت به توانمند های جامعه معلولین می باشد. که در کنار بزرگوارانی چون ایشان در جهت حل مشکلات معلولین در محیط شهری به لطف خداوند موفق می شویم.

داوران: حسین بهرامی ؛ عبدالرحمن مجرد ؛ اباصلت بیات

بیانیه هیات داوران
هیات داوران نخستین جشنواره عکاسی دیجیتالی تخصصی با موضوع «گذرگاه های مهربان، محدودیت های جسمانی» و ماشینی شدن انجام کارها و وقوع جنگ‌ها و حوادث طبیعی نظیر زلزله هر ساله بر شمار معلولین افزوده می شود. در دنیای امروزی حدود 650 میلیون نفر با ناتوانی های متفاوت زندگی می کنند که با احتساب شمار خانواده آنها حدود دو میلیارد نفر در جهان درگیر مسائل معلولیت اند. با پذیرش حق مسلم از موهبت های خدادادی ضرورت توجه به ابعاد انسانی و شناخت دنیای معلولین بیشتر احساس می شود. یک معلول تمامی نیازها و امیدهای همنوعان غیر معلول را داشته خواهان استقلال، جایگاه و منزلت اجتماعی مناسب شانش است و هیچگاه و در هیچ شرایطی رفتار ترحم آمیز را از اطرافیان بر نمی تابد.
برگزاری با موضوع «گذرگاه های مهربان، محدودیت های جسمانی»ویژگی اصلی آن؛ «همه جا» بودنش است. بر خلاف مدرسه و دیگر ارکان حیات انسانی، عکس یا به معنای کلی (رسانه) امری فراگیر است. امروزه؛ عکس ها می توانند در فضاهای مجازی، یک کلاس بی دیوار با میلیاردها بیننده تشکیل دهند. عکس ها وظیفه ثبت، ضبط و حراست از محیط را به عهده دارند آن ها باید همبستگی کلی را بین اجزاء جامعه در پاسخ به نیازهای محیطی ایجاد کنند و مسئولیت انتقال میراث اجتماعی از نسلی به نسل دیگر را به عهده دارند.
پیام هایی که در قالب هنر عکاسی، رسانه ها، کتاب و یا مجله در جهان امروز انتشار می یابد در برخی موارد سبب ظهور و شکل گیری حوادث، رخدادها و رویدادهای سیاسی مهمی در واحدهای سیاسی و در عرصه کشورها و حتی جهانی می گردند.
و در نهایت اینکه؛ با بهره گیری درست از ظرفیت ها و محتوی رسانه‌ای عکس، می توان میان مردم، معلول با مردم، معلول با معلول، معلولین با مسئولین ارتباط درستی برقرار کرده تا منجر به شناخت نیازها و حقوق معلولین شود.
در بخش داوری آثار این جشنواره؛ نکاتی که نظر هیات داوران را غنی بخشید توجه به مفاهیم ارائه شده، ارزش های تصویری، زیبایی آثار از حیث مباحث آکادمیک، مخاطب شناسی و تاثیرگذاری اثر در طول انتخاب آثار بود. این آثار در حقیقت به صورت هم سطح برنده جشنواره هستند. توجه به نگاه عکاسانه در جستار و یافتن آثار برتر به لحاظ فرم، ارزش های بصری و مفاهیم زیبایی شناسی و بالاخره عکاسی در چارچوب محورها و قالب تعیین شده در فراخوان از جمله خصوصیاتی بود که در داوری مورد توجه قرار گرفت. در این مجال از تک تک عکاسان شرکت کننده در جشنواره ممنونیم که فارغ از رد یا پذیرش اثرشان، در تصویری کردن بخش مهمی از جامعه کشورمان کوشیدند.
قابل ذکر است به نخستین جشنواره عکاسی دیجیتالی تخصصی با موضوع «گذرگاه های مهربان، محدودیت های جسمانی» 250 اثر در دو بخش تخصصی و مردمی به دبیرخانه ارسال و هیات داوری از بین آن ها، عکس های برتر و قابل تقدیر را به شرح زیر اعلام می نماید:
e12042e3-61af-410d-a878-b36cde2b136b.jpg--600--maxدر بخش مردمی:
1- امیرعلی رزاقی
2- هادی شعبانی
3-محمودابری
4- گلارا تاملی
5- محمد مهیمنی
6- بهنام کرمی
7-شهلاپارسایی
8- معصومه مداح
9- محمد عباسنژاد
10- ژینا ابدیان
11- اصغررجبی
12- سیدمحسن سجادی
13-طیبه طلایی
در بخش تخصصی:
thumbnail_max1- حمید عزیزی خانقاهی
2- افشین آذریان
3- شهرام نجفی
4- مصطفی حسن زاده
5- بهار(اکرم)شقایق
6- علی محمدحسن زاده
7- سعید فدائیان
8- امیرعلی رزاقی
9-جلال عطارزاده
10-امیربرنجکار
11- بابک آزادبخت
12- معصومه مداح
13- میلاد معصومی

منبع: سایت آرت آنلاین، 21 بهمن 1394

1 پاسخ
  1. گلارا
    گلارا گفته:

    با سپاس فراوان از همه بخاطر برگزاری اختتامیه جشنواره.باعث افتخار بود حضور بین اساتید و…. بنده هم نفر4در این جشنواره بودم. سپاس

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *