تأسیس مجتمع خدمات بهزیستی پردیسان قم (غیردولتی)

تأسیس مجتمع خدمات بهزیستی پردیسان قم (غیردولتی)

۷ مرداد ماه ۱۳۹۴، به همت بهزیستی قم و اهتمام بعضی از نیکوکاران قمی، مجتمع خدمات‌رسانی اجتماعی در منطقه پردیسان افتتاح شد. هدف از تأسیس این مجتمع رسیدگی به محرومان و آسیب‌های اجتماعی و اهتمام به «جامعه‌های هدف بهزیستی» است.
منطقه پردیسان، ده درصد از جمعیت قم را در خود جای داده و از مناطق جدید التأسیس و دارای نظام شهری جدید ولی با جمعیت غیربومی و با ساختاری دارای انواع خرده فرهنگ‌ها و جوامع مهاجر است. از اینرو زمینه‌های ناهنجارپذیری و آسیب‌پذیری آن زیاد است. هرچند هم اکنون از مناطق مطلوب و سامان‌دار است ولی نیاز به پیشگیری دارد.
مدجویان این منطقه به لحاظ بُعد مسافت از مرکز شهر و محل استقرار بهزیستی دور هستند و نیاز بود سازمانی در این منطقه تأسیس شود تا رسیدگی به امور آنها زودتر و سریع‌تر و به هنگا‌م‌تر و ارزان‌تر صورت پذیرد. ابتدا آقای دکتر رضا سلیقه رئیس بهزیستی استان قم سخنرانی کرده و به نکات فوق پرداخت. سپس حجة الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری رئیس حوزه‌های علمیه ایران سخنرانی کرد و خدمات‌رسانی را از بهترین عمل‌های توصیه شده در احادیث دانست.
آقایان صادقی استاندار قم، صیاح فرماندار، امیرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی و تمامی عوامل و معاونان بهزیستی حضور داشتند.
مدیر این مجتمع آقای سید محمدجواد حسینی است و اظهار علاقه کرد به دفتر فرهنگ معلولین تشریف آورده و بازدیدی داشته باشد. گروه اعزامی از دفتر فرهنگ معلولین که به دعوت بهزیستی حضور داشتند برای آقای حسینی آرزوی موفقیت می‌نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *