دستبندی برای کمک به حرکت نابینایان

دو مهندس کارآفرین از مؤسسه Tec de Monterrey در مکزیک، دستبندی را با هدف بسیار خاص برای کمک به افرادی با اختلالات بینایی ارائه کردند که به آنها کمک می‌کند تا با خیال راحت‌تری حرکت کنند.
همان طور که روند فناوری‌های پوشیدنی ادامه دارد، استفاده از لوازم جانبی مانند توسعه گوشی‌های هوشمند به طور فزاینده‌ای رایج شده است.
دستبند گروه Sunu امواج صوتی با فرکانس بالا را ساطع می‌کند که پس از برخورد با یک شیء و قبل از ضبط توسط حسگر مجاورت و محاسبه فاصله، بیرون می‌جهد. سپس دستبند این اطلاعات را با استفاده از ارتعاشات به پوشنده لباس می‌فرستد و هر چه فرد به اجسام مورد نظر نزدیکتر شود، این فرکانس‌ها افزایش می‌یابند.
این دستبند می‌تواند هم در داخل و هم درخارج از منزل استفاده شود و دارای طیف وسیع ۴.۵ متری است.
دو مهندس مخترع این دستبند که مارکو آنتونیو تروجیلو تجدا و کواهتلی پادیلا آریاس نام دارند همچنین به توسعه یک برچسب همراه دستبند پرداختند که اجسام گمشده را مکان‌یابی می‌کند.
قرار‌گیری برچسب بر روی یک جسم مانند کلید‌ها، محل جسم را از طریق بلوتوث به کاربر اطلاع می‌دهد و از ارتعاشاتی که فاصله جسم را به کاربر نشان می‌دهد، برای ارسال اطلاعات به دستبند یا گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کند.
این دستبند در حال حاضر توسط سازمان ثبت اختراع بین المللی حمایت شده و در فرآیند تولید بین‌المللی در مکزیک قرار دارد و اوایل این ماه از طریق کمپین در indiegogo.com پیش‌فروش می‌شود.
منبع: سایت ایسنا؛ سایت مجتمع رعد، ۲ آذر ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *