ششمین نشست گفتگوی اجتماعی در سازمان بهزیستی كشور

814503463_88092_5102534591425469778ششمين نشست گفت‌وگوي اجتماعي با موضوع «امور توانبخشي» در برنامه ششم توسعه در تاریخ 18/08/1394 با حضور انوشيروان محسني‌بندپي رئيس سازمان بهزيستي کشور، لاله افتخاري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، سيدحسن موسوي چلک رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران و اساتيد دانشگاه و نمايندگان تشکل‌هاي مردم‌نهاد در سالن اجتماعات سازمان بهزيستي کشور برگزار شد.در اين جلسه بر مطالبه‌گري و پرسشگري سازمان‌هاي غيردولتي و NGOها (موسساتی که به همت مردم تشکیل شده است) تأکيد شد.
محسني‌بندپي در ابتداي اين نشست درخصوص عوامل مختلف ایجاد معلولیت ، استرانژی پیشگیری گسترش آسیب های اجتماعی ومعلولیت ها و اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم و شنوایی سنجی دربرنامه ششم توسعه بیان نمودند و در ادامه با اشاره به آخرين وضعيت قانون بازنگري شده جامع حمايت از معلولان تصريح کرد: چند پيش لايحه حمايت از حقوق معلولان از طريق دولت به مجلس ارسال شده است که طبق برنامه‌ريزي قرار است هفته آينده در کميسيون مشترک بهداشت و اجتماعي پيگيري شود.
در ادامه اين مراسم لاله افتخاري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به آمادگي مجلس جهت همکاري با دولت و سازمان‌هاي زيرمجموعه آن، خاطرنشان کرد: نمايندگان مجلس اعتقاد ويژه‌اي جهت حمايت از معلولان و مددجويان سازمان بهزيستي دارند.
814501553_88143_15172136506230397028وي تصريح کرد: ارائه خدمات به جامعه هدف بهزيستي منتي نيست و اين وظيفه و تکليف هر يک از نمايندگان محسوب مي‌شود و نبايستي کوتاهي شود.و مجلس شوراي اسلامي اين آمادگي را دارد که در تصويب طرح‌ها و لوايح مسئولان بهزيستي را همراهي کند.
و اميدواريم اين سازمان نيز در برنامه‌هاي فرهنگي و به‌ويژه قرآني توجه ويژه‌اي را داشته باشد.
سيدحسن موسوي چلک رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران در ادامه اين مراسم با اشاره به اهميت تدوين برنامه ششم توسعه اضافه کرد که در قوانین ومقررات این برنامه میبایست شامل حال معلولان نیز باشد.
همچنین در این جلسه خانم مرضيه آقاخانی عضو هیئت مدیره کانون ناشنوایان ایران حضور داشته و در خصوص عدم رعایت مصوبات کنوانسیون حقوق معلولین و فدراسیون جهانی ناشنوایان خصوصا در رابطه با حق استفاده از زبان اشاره برای ناشنوایان مطالبی را به صورت کوتاه مطرح نمودند.
منبع: سایت کانون ناشنوایان ایران، 19 آبان 1394

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *