معرفی دوره آموزشی طراحی حرفه ای Piping ویژه معلولین

معرفی دوره آموزشی طراحی حرفه ای  Piping ویژه معلولین

814503251_68851_8872105196978984490يکی از انتخاب های شغلی پردارآمد برای جوانان کار در زمينه های مختلف مربوط به Piping می باشد اين گرايش شغلی در ايران و کشورهای دارای نفت و گاز مانند کانادا و استراليا بسيار مورد نياز و توجه می باشد که اين امر باعث می شود که علاوه برامکان کسب دارآمد بالا فرصت شغلی زيادی را پيش روی علاقمندان به رشته های فنی قراردهد.
تنوع شغلی زياد و نياز های متنوع کارفرمايان در صنايع مختلف نظير نفت. گاز، پتروشيمی و پالايشگاه، نيروگاه و ديگر کارخانه ها حتی صنايع غذائی به اين گرايش شغلی و همچنين با ديسيپلين بودن اين رشته باعث جذابيت و علاقمندی از گرايش های مختلف گشته است.
نکته حائز اهميت اين است که اين رشته فارغ از تحصيلات دانشگاهی مهارتی و تخصصی است. يعنی ارتباطی به گرايش دانشگاهی به صورت مستقيم ندارد و می توان آن را از ابتدا به مانند ديگر تخصص ها، کسب مهارت کرد.
در يک جمله Piping عبارت است از ايجاد ارتباط بين تجهيزات و محلهای مورد نياز و يا حمل مواد توسط سيالات به طوری که باعث تأمين اهداف فرآيند و يا انتقال شوند که اين ارتباط توسط Piping يا Pipeline انجام ميگردد
Piping به لوله کشی داخل کارخانه اطلاق می شود و Pipeline يا خط لوله به ارتباطات و انتقال سيال در خارج کارخانه را در برمی گيرد.
طراح لوله‌کشی (Piping Designer) فردی است که در فضای کار (Team working) يا کار گروهی با گروه‌های ديگر مهندسی وظيفه طراحی يک واحد صنعتی و غيرصنعتی را به عهده دارد.
با توجه به تعريف ارائه شده مشخص است که يک طراح لوله کش علاوه بر اينکه بايد به نحوه طراحی سيستم لوله کشی مسلط باشد بايد به کليه تجهيزات و ادوات مورد نياز در يک کارخانه، نحوه تعميرات و يا کاربری، نحوه چيدمان آرايش آنها و همچنين نحوه ارتباط و تبادل باقسمتهای مختلف مهندسی پروژه به ‌طورکامل آشنا باشد.
لوله کشی در زمينه های مختلف صنعتی و غير صنعتی کاربرد دارد مثلاً در کارخانه هايی که برای تأمين يک فرآيند خاص شيميايی مانند واحدهای پتروشيمی، پالايشگاهها و يا واحدهای نيروگاهی و اتمی و کارخانجات مواد شيميايی و همچنين واحدهای تصفيه‌خانه آب… ميباشند و يا در ديگر زمينه های صنعتی از قبيل صنايع دريايی، انتقال مواد، لوله کشی ساختمانی و تأسيسات… مورد استفاده قرار ميگيرد.

پيش نياز دوره:
داشتن حداقل مدرک ديپلم، حداثل مهارت کار با کامپيوتر
تجهيزات: همراه داشتن لب تاپ شخصی

مشخصات دوره:
4 جلسه 4 ساعته در طول هفته (در مجموع 128 ساعت آموزش تئوری و کار با نرم افزار)

گواهينامه دوره:
به تمامی شرکت کنندگانی که دوره آموزشی را در مدت زمان تايين شده به پايان برسانند گواهی رسمی از مجتمع فنی عالی نوين پارسيان وابسته به وزارت علوم، وزارت نفت و دانشگاه علمی و کاربردی اعطا خواهد شد.

سرفصل های دوره آموزشی Piping:
1. قواعد بنيادی در طراحی واحدهای صنعتی
2. اصول طراحی Piping (مقدماتی و پيشرفته)
3. مدل سازی واحد لوله کشی با PDMS (مقدماتی و پيشرفته)
4. آشنايی با استانداردهای طراحی Piping
شماره تماس جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بيشتر : 88342529-021

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.