بزرگترین مرکز آموزشی و کارآفرينی معلولان در شرق تهران

به همت موسسه نيکوکاري رعدالغدير؛
بزرگترين مرکز آموزشي و کارآفريني معلولان در شرق تهران به طور رسمی آغاز به کار کرد.
مرکز رعد الغدير با ظرفيت ايجاد 150 فرصت شغلي براي معلولين جسمي حرکتي و زنان خود سرپرست درمنطقه محلاتي تهران کار خود را آغاز نمود.
عليرضا آتشک (مدير موسسه نيکوکاري رعدالغدير) با اشاره به راه اندازي ساختمان اين موسسه درشرق تهران به منظور آموزش و کارآفريني معلولين و زنان سرپرست خانوار گفت: ساختمان شماره4 رعدالغدير درمحل سابق بهزيستي معلولين ذهني 17 شهريور داير مي باشد. اين مرکز سابق بر اين به علت تعطيلي به فضايي متروکه مبدل شده بود که با حمايت خيرين و نيکوکاران؛ اينک تبديل به محلي براي فعاليت و اشتغال آنان شده است .
وي با بيان اينکه یکی از بزرگترین مشکلات جامعه معضل بیکاری است گفت: دغدغه متوليان اين موسسه همواره ايجاد بستري براي کار آفريني توان يابان متناسب با شرايط جسماني و تجهيزات مناسب سازي شده براي آنهاست. با توجه به تنوع معلوليتها و نيازهاي خاص افراد توان ياب بر آن شديم تا با برنامه ريزي مناسب، زمينه اي فراهم آوريم که امکان اشتغال حداکثري براي آنان فراهم آيد. لذا استفاده از حضور زنان سرپرست خانوار بعنوان مکمل طرح، ضمن پوشش محدوديتهاي توان يابان در اجرا ، بستر مناسبي براي اشتغال آنان نيز فراهم آورد.
وي با اشاره به تفاهم نامه منعقده با سازمان بهزيستي از فرآيند تجهيز و فعال سازي مکان گفت: با عقد تفاهم نامه اي يکساله بين اين موسسه و سازمان بهزيستي کشور،مکان فعلي به مساحت 2400 متر مربع با هدف ارائه آموزشهاي فني و حرفه اي رايگان و کارآفريني و اشتغال براي معلولين و زنان سرپرست خانوار به صورت رايگان به اين موسسه واگذار گرديد.
مدت 6 ماهي است که فعاليت بازسازي، تعميرات،رنگ کاري ،مناسب سازي مکان با صرف مبلغي به ارزش 1.500.000.000 ريال توسط خيرين تامين گرديد و اکنون 100 نفر معلول و زن سرپرست خانوار در اين موسسه مشغول بکار مي باشند .
فراخوان دعوت به همکاري با کارآفرينان؛ با مشارکت معاونت کارآفريني و اشتغال سازمان رفاه،خدمات و مشارکتهاي اجتماعي شهرداري تهران صورت يافت .
پس از بررسي کارشناسان امر و رايزني با کارآفرينان در حوزه هاي مختلف بحمدلله در حال حاضر فرصت اشتغال 150 معلول و زن سرپرست خانوار با مشارکت 7 کار آفرين در حوزه هاي مختلف در اين مرکز ايجاد شده است .
وی به حمايت اين موسسه از کارآفرينان نيز اشاره کرد و گفت: به منظور جلب مشارکت حداکثري کارآفرينان از اشتغال توانيابان، رعد الغدير شخصا موضوع بيمه معلولين را در دستور کار قرار داد تا با معافيت کارآفرينان از پرداخت حق بيمه کار فرماو قدرت حمايت معنوي آنان از اشتغال معلولين را بالا ببرد.
آتشک با ذکر توضيحاتي بيشتر به فهرستي از فعاليتهاي کارآفريني اين مرکز اشاره کرد و گفت: فعاليت هاي کارآفريني اين موسسه در دو حوزه خدماتي و توليدي مي باشد و ما در تلاش هستيم تا با شناسایی و عملیاتی کردن ایده‌ها و طرح‌های قابل اجرا کيفيت اشتغال و درآمدزايي را براي معلولين ارتقا بخشيم .
کارگاه هاي اشتغال اين مرکز شامل: مونتاژ انواع اسباب بازيهاي رباتيک ،کلاژ فرش، صنايع چرم ، صنايع چوب و معرق،خياطي ،چاپ سيلک ،تهيه و توزيع غذا ، بسته بندي و… مي باشد
وي مهمترين نياز فعلي اين مجموعه در حال حاضر را، نياز به حمايت مالي و معنوي سازمانها و سرمايه گذاران براي واگذاري برنامه هاي خود در زمينه هاي مرتبط براي اجرا توسط معلولين و زنان خود سرپرست دانست .
در خاتمه آتشک از حمايتها و همکاريهاي آقاي مهندس سراج(مدير کل بهزيستي شهرستان تهران)و مشاور ايشان آقاي رحيمي در تسريع و بستر سازي اين فعاليت عظيم تقدير نمود.
گفتني است ساختمان شماره 4 اين موسسه در شرق تهران به نشاني ميدان محلاتي ، انتهاي پاسدار گمنام،خيابان تکيه اکبر آبادي ،موسسه نيکوکاري رعد الغدير داير مي باشد.

طبق تفاهم نامه اي يکساله ساختمان سابق بهزيستي معلولين ذهني 17 شهريور به مدت يک سال به صورت رايگان به منظور آموزش و کار آفريني به معلولين جسمي حرکتي و زنان بي سرپرست و خود سرپرست در اختيار موسسه نيکوکاري رعد الغدير قرار گرفت .اين ساختمان به مساحت 2400 متر مربع در محله ميدان محلاتي تهران انتهاي خيابان پاسدار گمنام- خيابان تکيه اکبر آبادي داير مي باشد.در حال حاضر فرصت اشتغال 150 معلول و زن سرپرست خانوار در اين مرکز فراهم مي باشد.
منبع: سایت موسسه رعدالغدير، 21 مهر 1394

17shahrivar 01

17shahrivar 02

17shahrivar 03

17shahrivar 04

17shahrivar 05

17shahrivar 06

17shahrivar 07

17shahrivar 08

1 پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.