محمود حکیمی و خاطرات معلمان کودکان استثنایی

محمود حکیمی و خاطرات معلمان کودکان استثنایی

محمود حکیمی از تالیف مجموعه خاطرات معلمان کودکان استثنایی بویژه نابینایان خبر داد.
این پیشکسوت ادبیات کودکان و نوجوانان چندی پیش با مراجعه به دفتر آموزش کودکان استثنایی وزارت آموزش و پرورش از آنان خواسته است تا لیست معلمان نمونه این کودکان را برای انجام مصاحبه و گفت‌وگو برای تالیف کتاب در اختیار وی قرار دهند.
او تصریح کرد: من خودم در اواسط دهه 60 در یکی از همین مدارس تدریس می‌کردم. البته این توفیق زمانی برای من حاصل شد که کتابی را از زبان انگلیسی با موضوعیت نحوه برخورد والدین با کودکان نابینا ترجمه کردم. این کتاب در مدرسه خزائلی پخش شد و مورد استقبال قرار گرفت و پس از آن با درخواست اولیای مدرسه و والدین برای تدریس به این کودکان پرداختم.
حکیمی تاکید کرد: آموزش مساله‌ای است که دلسوزی ویژه‌ای می‌خواهد و معلمان کودکان استثنایی در این زمینه زبان‌زد عام و خاص هستند‌.
چندی پیش به مناسبت نهم شهریورماه زادروز 71 سالگی محمود حکیمی، ایسنا با استفاده از کتاب «جشن‌نامه استاد محمود حکیمی‌»، خاطره‌ای از یکی از استادان روشندل و از شاگردان حکیمی را منتشر کرد.
از سوی دیگر، محمود حکیمی تاکنون سه جلد از مجموعه «قصه‌های محبت» را با موضوعیت داستان‌هایی از پیامبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) به چاپ سپرده است.
او معتقد است وهابیون در زمینه خراب کردن اسلام کمر همت بسته‌اند و داعشی‌ها چهره مخوفی از اسلام نشان می‌دهند؛ در حالی که اسلام چیزی جز محبت و مهرورزی نیست.
منبع: ایسنا؛ سایت مجتمع رعد، 5 مهر 1394

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.