مناسب سازی و تجهیز سواحل اسپانیا برای معلولین

unnamedبنیاد آلبرتو که یک موسسه خدماتی در زمینه توریسم معلولین است براساس توافقنامه ای با صلیب سرخ اسپانیا 45 کیت تجهیزات گردشگران معلول شامل یک دستگاه صندلی چرخ دار آبی , خاکی معروف به Tiralo, چهارجفت عصای ساحلی و چهارحلقه جلیقه نجات می شود به این نهاد که وظیفه امداد و نجات درسواحل اسپانیا را بعهده دارد , اهداء نمود .
صلیب سرخ اسپانیا نظارت برساماندهی سواحل درکشور و همچنین عملیات امداد و نجات درسواحل تفریحی اسپانیا را عهده دار است و دربیش از پانصد ساحل عمومی اسپانیا دارای پایگاه خدمات رسانی می باشد که پرچم آبی رنگ علامت مشخصه این پایگاه است در کلیه سواحل مذکور برافراشته می باشد . بنیاد آلبرتو باهدف ایجاد امکانات تفریح و لذت بردن معلولین از سواحل دریاها بدون اضطراب و نگرانی , استفاده ازحمام آفتاب , ساحل نوردی و گردش درسواحلی شنی و حتی مناطق غیر همسطح مجاور سواحل که پوشیده از گیاه و یاریزه سنگ و سایر موانع باشد و درنهایت امکان شنا و ورود به دریا بدون احساس خطر و لذت بردن از تفریحات آبی , اقدام به تجهیز سواحل اسپانیا به اینگونه ابزارکه در ارتقاء دسترسی معلولین داخلی و توریست های معلول در سطح اسپانیا سهم بسزایی خواهد داشت نموده است .
صلیب سرخ اسپانیا درحال حاضر وظیفه خدمات رسانی و تامین تجهیزات مورد نیاز معلولین در 145 ساحل اسپانیا را بعهده دارد و با کادری ورزیده و آموزش دیده به معلولینی که نیاز به استفاده ازاین خدمات دارند درمقابل دریافت مبالغی سرویس دهی می کند . صلیب سرخ اسپانیا متعهد است هماهنگ با تامین امکانات و تجهیزات برای حضور معلولین در سواحل , نسبت به آموزش و تامین نیروهای متخصص امداد رسان به معلولین اقدام نماید . انتظار میرود طی سالهای آینده کلیه سواحل اسپانیا به تجهیزات گردشگران معلول برای استفاده از تفریحات آبی مجهز شده و ازمحل ورود گردشگران معلول خارجی به این سواحل و استفاده ازامکانات تامین شده برای اقتصاد گردشگری اسپانیا درآمدمناسبی حاصل شود .
– Tiralo یک صندلی چرخدار با دوکاربری برای افراد دارای معلولیت و سالمندان و کسانی که باکاهش تحرک مواجه هستند میباشد که اجازه می دهد هم درآب و هم درخشکی بدون مشکل حرکت و تفریح نمایند . این صندلی به آسانی بر روی تمام سطوح خاکی , شن و ماسه و سنگ ریزه حرکت نموده واجازه می دهد کاربران دچار نقص جسمی و معلولیت , دسترسی به سواحل و قدم زدن کنار سواحل و حتی ورود به آب و به آرامی شناکردن را تجربه کنند.این صندلی متفاوت ازدیگر صندلیهای چرخدار ساحلی بوده و براحتی قابل حمل و نقل می باشد و امکان مانور درساحل و آب رابرای معلولین فراهم نموده است . با کمک یک نفر دستیار و بوسیله پایه ایمنی که درجلوی Tiralo تعبیه شده , کاربر معلول به راحتی درخشکی و آب قرارگرفته و با اطمینان تا نیمه بدن خود را درمعرض امواج دریا قراردهد , بدون اینکه دچارمشکل شود و مانند همه انسانها ازشنا کردن لذت ببرد .

منبع: سایت آداک گردشگران معلولین، 8 شهریور ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *