استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت تجهیزات ورزشی معلولان

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت تجهیزات ورزشی معلولان

تعدادی از محققان و تولید کنندگان با همکاری یکدیگر اقدام به ساخت تجهیزات ورزشی برای معلولان با کمک پرینت سه بعدی کردند.
محققان دانشگاه UCLA بعد از حدود چهار ماه بررسی دریافتند که چگونه می‌توان از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای طراحی و تولید تجهیزات و ورزش برای افراد ناتوان جسمی استفاده کرد.
افرادی که ناتوان و معلولیت جسمی دارند به تجهیزات خاصی برای ورزش کردن احتیاج دارند. این تجهیزات باید متناسب با ناتوانی آنها و نیازشان طراحی شود.
محققان دانشگاه UCLA دریافته‌اند، برای ساخت یک ویلچر ورزشی و یا دوچرخه دستی برای معلولان بین سه هزار تا 10 هزار دلار بودجه لازم است. در حالی که ساخت یک اندام مصنوعی برای معلولان از پنج تا 100 هزار دلار هزینه خواهد داشت.
تجهیزات ورزشی افراد معلول بسیار گران قیمت است و اکثرا هزینه‌های جانبی برای تعمیر و سازگار کردن آنها با بدن فرد نیز وجود دارد. محققان در صدد بر آمدند تا راهی برای ارزان‌تر شدن تولید تجهیزات ورزشی افراد معلول پیدا کنند.
کمپانی “تغییرات اجتماعی و ورزشی” در لس آنجلس تلاش کرده است تا با تولید تجهیزات ورزشی معلولان از طریق پرینت سه بعدی هزینه آنها را کمتر کند. این کار باعث افزایش میزان ورزش کردن معلولان می‌شود.
موسس این شرکت با محققان دانشگاه UCLA برای ساخت این تجهیزات همکاری کرده است.
پرینت سه بعدی همچنان به معلولان کمک می‌کند که بلافاصله بعد از خراب شدن وسایل خود بتوانند آن را تعمیر کنند و منتظر ساخت یک دستگاه جدید نباشند.
تجهیزاتی که توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید می‌شوند سریعا قابل امتحان هستند و در صورتی که مشکلی در آنها وجود داشته باشد، سریعا برطرف می‌شود.
با این حال هنوز این تکنولوژی کاملا در بین تولید کنندگان شناخته شده نیست.
رییس کمپانی ” تغییرات اجتماعی و ورزشی” در این باره گفت: می‌خواهیم راهی برای کمک به جامعه معلولان پیدا کنیم و می‌خواهیم به انجمن‌های مختلف ورزشی یاد بدهیم که چطور از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای کمک به این افراد استفاده کنند. می‌توان به این مساله به عنوان یک تجارت نیز نگاه کرد. ما خوشحالیم که افراد متخصص در زمینه پرینت سه بعدی و جامعه ورزش معلولان هر دو فرصتی پیدا کرده‌اند تا مشکلات را حل کنند و با هم همکاری کنند.
منبع: ایسنا، 9 شهریور 1394 ؛ سایت مجتمع رعد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *