کانون توانا به دپارتمان اطلاعات همگانی(DPI) سازمان ملل پیوست

به گزارش پیک‌توانا: مدیرعامل کانون معلولین از پیوستن کانون توانا به دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل (DPI) خبر داد و گفت: این مسئله، رویداد بزرگی برای کانون معلولین محسوب می‌شود.
«محمدرضا هادی پور» با بیان این مطلب که از مدت‌ها پیش درخواست پیوستن به دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل را داده بودیم افزود: خوشبختانه با درخواست کانون توانا موافقت شد و کانون معلولین همزمان با هفتادمین سالگرد سازمان ملل و با شعار “سازمان ملل نیرومندتر برای جهانی بهتر” به دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل پیوست تا بتواند در راستای اهداف خود و شعار “معلولیت محدودیت است و ناتوانی نیست” در ایجاد جهانی بهتر برای تمام افراد دارای معلولیت حرکت کند.
هادی پور ادامه داد: واحد روابط بین‌الملل کانون توانا که با هدف گسترش فلسفه‌ی فکری کانون معلولین، فعالیت‌های گسترده‌ی خود را در سطح جهان آغاز کرده، از مدت‌ها پیش موضوع درخواست همکاری با دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل را مطرح کرده و با ارائه‌ی گزارش فعالیت‌های کانون توانا، پیگیری تحقق این درخواست را به عهده اشته است.
این عضو هیات مدیره‌ی کانون معلولین اضافه کرد: در تابستان امسال که با هفتادمین سالگرد سازمان ملل و ارائه‌ی با شعار جهانی “سازمان مللِ نیرومندتر برای جهانی بهتر” مصادف شده است، کمیته‌ی سازمان‌های غیر دولتی دپارتمان اطلاعات همگانی (DPI) متشکل از ۱۸ نماینده در ۹ جولای ۲۰۱۵ (۱۸ تیر ۹۴) نشستی داشت تا درخواست‌های جدید سازمان‌های غیر دولتی (NGOها) را برای همکاری با DPI بررسی کند.
وی تاکید کرد: از میان ۳۸۸ درخواست عضویت، کانون توانا جزو ۶۰ سازمان برگزیده‌ای بود که موفق به کسب امتیاز عضویت در بخش سازمان‌های غیر دولتی DPI سازمان ملل شد.
مدیر عامل کانون توانا تصریح کرد: عضویت در سازمان ملل این تعهد را برای کانون توانا ایجاد می‌کند تا ضمن اشاعه‌ی اطلاعات سازمان ملل، آگاهی همگانی را نسبت به اهداف و اقدامات سازمان ملل و مسائل مرتبط با نگرانی‌های جهانی بالا ببرد و همچنین انتظار می‌رود که کانون توانا روی بخشی از انتشارات و فعالیت‌های اطلاعاتی سازمان ملل تمرکز کند.
این فعال اجتماعی همچنین گفت: کانون توانا همچون سال‌های گذشته و بر اساس تقویم روزهای جهانی سازمان ملل، فعالیت‌هایی را در راستای اهداف این سازمان انجام خواهد داد و در سایت و مجله اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
هادی پور اذعان کرد: کانون توانا پیرو این عضویت، شش نماینده به DPI معرفی می‌کند تا در کنفرانس‌ها و نشست‌های سازمان ملل در نیویورک (مقر آن) شرکت نمایند.
لازم به ذکر است کمیته‌ی اجرایی، کنفرانس سالانه‌ی سازمان‌های غیر دولتی عضو DPI را در شعب مرکزی سازمان ملل یا خارج از آن برنامه‌ریزی می‌کند که فرصتی برای سازمان‌های غیر دولتی خواهد بود تا شبکه‌سازی کنند و فعالیت‌های خود را ارتقا بخشند.
گفتنی است کانون توانا و سازمان‌های غیر دولتی از طریق کارگاه‌های ارتباطات و سایر فعالیت‌های سالانه فرصت می‌یابند تا در مورد سازمان ملل، طرح‌ها و نحوه‌ی تاثیرگذاری انجمن خود با DPI اطلاعات بیشتری کسب کنند و از طریق نمایندگان منطقه‌ای با کمیته‌ی اجرایی در تماس باشند و به عنوان سازمان مرجع در سازمان ملل تجربیات مفید کاری خود را در سازمان ملل به اشتراک بگذارند.
منبع: معصومه آمِدی، سایت کانون توانا، ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *