جان.ا پاشر John.E. Pacher

جان.ا پاشر John.E. Pacher

ناشنواهای معروف از آلمان
-متولد آلمان ۹می در سال ۱۸۴۲ در شهر هامبورگ /وفات در سال ۱۸۹۸
– جان اولین ناشنوا که توانست یک شرکت بزرگ باز کند .
-در دوران کودکی از اثر تب بالا شنواییش را از دست داد.
-در سال ۱۸۴۷ ۵ اکتبر به مدرسه ناشنوا در شهر هامبورگ رفت ،در آن زمان مدرسه ناشنوا هزینه بسیار بالایی داشت .در مدرسه ناشنوا زبان اشاره یاد گرفت ،درس خواندن و نوشتن و یاد گرفتن را خیلی دوست داشت وهمیشه در درسهاش تلاش میکرد و نمره بالایی میگرفت .
-جان در سال ۱۸۵۸ در رشته چاپ سنگی و پرسلان گذراند.
-در سال ۱۸۶۵ شرکت باز کرد «چاپ سنگی و پرسلان » و در این فاصله خودش از راه کتاب بازرگانی یاد گرفت که خودش در زمینه خرید و فروش مستقل شود و این شرکت همیشه به موفقیت میرسید .
-درسال ۱۸۷۷،می ۲۳ ازدواج کرد و یک نامه پیام تبریک از پادشاه آلمان دریافت کرد.
-در سال ۱۸۷۹از طریق پسر پادشاه آلمان تقدیر نامه و قدر شناسی به جان داد و این شرکت با پسر پادشاه همکاری کرد و پسر پادشاه بعد از مدتی پادشاه شد و اسم خوبی برای پادشاه آلمان شد و همه جان را آدم بزرگی میدیدند .
-جان شرکتی که باز کرده بود ۲۵ سال ازش گذشته بود و جشن ۲۵ سال را گرفته بود تمام پیام تبریک از همه شرکتهای معروف و پادشاه آلمان دریافت کرده بود .۱،۳-ناشنواها در شرکت جان کار میکردند (در قسمت چاپ سنگی و دوختن وسط کتابها) آنها فقط ناشنوا بودند .
-از طریق پادشاه قاجار ایران هم کادو تبریک (نشان افتخار شیر و خورشید) را دریافت کرده بود.
-بعد از فوت جان در سال ۱۸۹۸،زن اولش در اثر بیماری از دست داده بود ولی عاشق زنش بود ، با زن دوم ازدواج کرد همدیگر را خوب نمیفهمیدند جدا شدند، با زن سوم ازدواج کرد آن زن بخاطر ثروت جان زندگی میکرد عاشق هم نبودند. جان تمام فکرش زن اولش بود و از غصه فوت کردن زنش جان هم فوت کرد ، بعد از فوت جان خانواده جان همیشه از ثروت زیادی جان حسودی می کردندو ارث جان دادگاه شرکت را به خواهر جان دادند و پول را به زن سوم دادند ولی خواهر جان بخاطر دعوای خانوادگی به شرکت خوب رسیدگی نکرد و ورشکست شد و برای همیشه بسته شد.

منبع: تهیه کننده تیمور باقر، ترجمه مارال کریمی، مجله افق اندیشه کانون ناشنوایان ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *