افتتاح وب سایت انجمن دفاع از حقوق خودروهای وارداتی معلولین

مدیر سایت جامعه معلولین اصفهان از طراحی و راه اندازی وب سایت انجمن دفاع از حقوق خودروهای وارداتی معلولین با ادرس www.KhodroMalolin.ir خبر داد.
وی خاطر نشان کرد وب سایت مورد نظر با هدف اطلاع رسانی شفاف و آگاهی ۴۷۰۰ معلولی که دارای امتیاز خودروهای وارداتی هستند ایجاد شده تا از خرید امتیاز انها توسط برخی از افراد و دلالان سود جو که با سو استفاده از شرایط نه چندان مساعد اقتصاديبرخي معلولانامتیاز انها را با قیمتهای پایین خریداری میکنند جلوگیری کند.
وي اظهار کرد: متاسفانه برخي افراد به علت عدم شفافیت و اطلاع رسانی مناسب و با سو استفاده از شرایط موجود و ارتباط با برخي واردکنندگان با آگاهي از وضعيت نه چندان مساعد اقتصادي برخي معلولان، طي توافقاتي، تسهيلات قابل افزايش تا ۶۰ ميليون تومان را با مبالغي بين ۵ تا ۲۰ ميليون تومان از اين افراد خريداري مي کنند. حال اینکه برخي از این واردکنندگان حرفه ای با وارد‌ کردن خودروهاي لوکس در موارد عادي تا ۱۰۰ ميليون تومان سود مي‌برند.
بنابراين گزارش، دکتر علي همت محمودنژاد رئيس انجمن دفاع از حقوق معلولان هم ضمن اشاره به فروش امتياز واردات خودروهاي مناسب‌سازي گمرکي توسط معلولان به افراد غير، نسبت به عواقب حقوقي و قضايي اينکار هشدار داد و اعلام کرد با این اقدام معلولان عملا از اين امتياز قانوني خود بي‌بهره مي‌مانند.وی با بيان اينکه خودروهاي مناسب‌سازي شده به صورت وکالتي به دلالان واگذار مي‌شود چرا که سند اصلي و مالکيت به نام فرد معلول است و قابليت انتقال به فرد ديگري را ندارد تاکيد کرد: لذا در صورت هرگونه اقدام مجرمانه با خودرو، فرد معلول به عنوان صاحب اصلي بايد به دادگاه برود.
همچنین رئيس انجمن دفاع از حقوق معلولان از وزير رفاه خواست براي اينکه طعم شيرين اين خدمت دولتي از بين نرود، کميته‌اي ويژه با سرپرستي رئيس سازمان بهزيستي و با همکاري نهادهاي نظارتي و امنيتي براي پيگيري اين موضوع تشکيل شود.وي در ادامه با تاکيد بر اينکه واگذاري خودرو به افراد سالم تبعات قضايي دارد لذا معلولان از واگذاري امتياز خود آنهم با قيمتي بسيار پايين جدا خودداري کنند، اظهار کرد: تا کنون ۲۰ تا ۳۰ معلول امتياز خود را واگذار کرده‌اند و به نظر مي‌رسد بهزيستي و برخی مسولین در اين خصوص کوتاهي مي‌کنند.
بر همین اساس از کلیه معلولین که دارای امتیاز واردات خودرو هستند دعوت میشود با اطلاع رسانی و ورود به وب سایت انجمن دفاع از حقوق خودروهای وارداتی معلولین به ادرس www.KhodroMalolin.ir ضمن اگاهی از اخرین اخبار تخصصی با همبستگی و اتحاد و همفکری و مشاوره با دیگر کاربران از سو استفاده برخي افراد و دلالان به علت عدم شفافیت و اطلاع رسانی مناسب در شهرستانها جلوگیری کنند.
برخی از امکانات وب سایت به شرح زیر اعلام میشود و کاربران پس از عضویت و تایید حساب کاربری قادر خواهند بود ضمن ارسال پست و ارتباط با دیگر کاربران در این انجمن از امکانات ان به رایگان استفاده کنند.
برخی از امکانات وب سایت
اطلاعیه های مهم
آخرین اخبار مرتبط با واردات خودروهای معلولین
بخش آموزشی واردات خودرو
آموزش ثبت نام و ثبت سفارشات واردات خودرو
لیست خودرو های سواری مجاز برای واردات
معرفی بازرگانان حقيقي و حقوقي مجاز و تایید شده واردات خودرو
بخش ویژه قوانين و مقررات واردات
مقالات و اطلاعیه های مهم حقوقي و قضايي
آخرین پیشرفت های خودروسازان داخلی
و گفتگوی آزاد

منبع: سایت بال پرواز، ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *