اعضای هیات مدیره کانون توانا در کمیته مناسب سازی شهر زنجان

اعضای هیات مدیره کانون توانا در جلسه کمیته مناسب سازی شورای اسلامی شهر زنجان

tavanaفرماندار زنجان در این جلسه ی مشترک ضمن خوشآمدگویی به اعضای هیات مدیره ی کانون معلولین توانا گفت: امروزه رفع مشکلات معلولان که بیش از ۱۰ درصد جوامع بشری را شامل می شوند، نیازمند وفاق و همدلی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی می باشد.
به گزارش پیک توانا: «مجید فرخی» در جلسه ی کمیته ی مناسب سازی شورای اسلامی شهر زنجان که با حضور اعضای هیات مدیره ی کانون معلولین توانا برگزار شد افزود: به دلیل تغییرات پی در پی که در جوامع اتفاق افتاده است، نوع نگاه و درخواست شهروندان برای استفاده از خدمات شهری متفاوت شده و انتظارات جدیدی در حوزه های شهروندی شکل گرفته است.
وی تصریح کرد: امروزه میزان رضایت مندی شهروندان از دستگاه های اجرایی ارتباط مستقیمی با ارائه ی خدمات از سوی آنها داشته و نوع نگاه شهروندان اعم از عادی و معلولان به مجموعه مدیریت شهری تغییر چشمگیری داشته است.
فرماندار زنجان با بیان اینکه اجرای فعالیت ها و اقدامات مناسب مستلزم ترفیع امور زیربنایی و نرم افزاری به صورت نهادینه می باشد افزود: در جلسه شورای مناسب سازی استان مقرر گردیده تا تمامی ضوابط مربوط به جامعه معلولان در هنگان تهیه و تدوین طرح جامع شهری مدنظر قرار گیرد. جامعه معلولان نیز باید این خواسته ها را پیگیری نمایند.
رئیس هیات مدیره ی کانون معلولین توانا در این جلسه از دعوت شورای اسلامی شهر زنجان تشکر کرد و گفت: اساس کار کانون معلولین توانا فرهنگسازی و اصلاح نگرش جامعه نسبت به توانمندی های معلولان است و ما از زمان تاسیس کانون سعی در فرهنگسازی جامعه داشتیم.
«محمدرضا هادیپور» ادامه داد: کانون توانا با راه اندازی چند کارگاه تولیدی تاکنون ۳۰۰ شغل پایدار برای معلولان ایجاد کرده است و همچنین کانون در حال حاضر پیمانکار تامین نیروی انسانی خط تولید کارخانه ی فیروز است.
وی با اشاره به اینکه اغلب افراد دارای معلولیت در یافتن شغل مشکل دارند افزود: امروز کارآفرینی برای معلولان امری ضروری و مهم است و می تواند مشکلات آتی آنها را مرتفع کند.
عضو هیات مدیره ی کانون معلولین اظهار داشت: فعالیت سازمان های مردم نهاد در کنار حمایت های مسئولان می تواند نتیجه بخش باشد و این دو موضوع اگر در کنار هم حاصل شوند، افراد دارای معلولیت از منافع آن بهره مند خواهند شد.
رئیس کمیته مناسب سازی شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این مراسم گفت: کمیته مناسب سازی برای اولین بار در دوره چهارم شورای اسلامی شهر زنجان با هدف بررسی مشکلات روزمره معلولان و استفاده این قشر از فضاهای عمومی سطح شهر تشکیل گردیده و مصوبات آن توسط واحدهای مرتبط پیگیری می شوند.
«پریسا شعبانی» افزود: این کمیته علاوه بر جلسات متعدد با مسؤلان ادارات مختلف ، بازدیدهایی از مناطق و معابر مختلف سطح شهر داشته است.
وی با بیان اینکه در ایجاد شهرها قسمت اعظم خدمات رسانی ها برای مردم عادی در نظر گرفته شده و توجه چندانی به افراد معلولو سالمند نمی شود که این خود یکی از عوامل محدودیت برای این قشر از جامعه می باشد تصریح کرد: با همکاری مسؤلان شهرداری زنجان مقرر گردیده در اجرای پروژه های جدید سطح شهر کلیه ضوابط و مقررات مرتبط با مناسب سازی لحاظ گردد.
شایان ذکر است در این مراسم شهردار زنجان و مدیر عامل کانون توانا نیز پیرامون شناسایی و تسریع در روند مناسب سازی و اشتغال معلولان به ایراد سخن پرداختند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *