بازارچه خیریه با حضور ٦٠ سمن در شهر تهران

sfs-704x704نخستین بازارچه بزرگ شبکه همیاری، با مشارکت 60 سازمان مردم نهاد شهرتهران، معاونت فرهنگی اجتماعی مترو تهران و موسسه نیکوکاری رعدالغدیر به مدت سه روز در زیرگذرچهارراه ولیعصر(عج) پذیرای شهروندان تهرانی بود. شبکه همیاری که فعالیت‌های خود را از یک سال پیش آغاز نموده متشکل از انجمن‌ها، موسسات و سازمان‌های مردم‌نهادی است که در حوزه‌های مختلف اجتماعی و حمایتی از قبیل سلامت(سرطان، بیماری‌های قلبی، ایدز، افراد دارای معلولیت و…) و آسیب‌دیدگان اجتماعی(کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، زنان بد یا بی‌سرپرست، معتادان، افراد بی‌خانمان و …) در محدوده ی شهر تهران فعال هستند.
شبکه “همیاری” بر آن است تا با افزایش سطح آگاهی و دغدغه اجتماعی شهروندان، مسئولیت آنان را نسبت به یکدیگر و شهری که در آن زندگی می کنند یادآور شود. در بازارچه بزرگ همیاری برای شهروندان تهرانی فرصتی فراهم شد تا ضمن آشنایی با موسسات مردم‌نهاد شهرشان، با خدمات و توانمندی‌های اعضای این سازمان‌ها و شیوه همیاری و همکاری داوطلبانه با آنان آشنا شوند.
شاید وقت آن شده ابرهای بی تفاوتی که بر شهر ما سایه افکنده پراکنده شود و حس همدلی و همیاری موجی تازه در روح خسته ی این شهر بدمد. از این رو بازدید مسئولان عالی رتبه شهر و استقبال پر شور و مثال زدنی شهروندان از بازارچه همیاری و موج عظیم همدلی آن هم زیر زمین، خاطره ای نیست که به این زودی ها فراموش بشود.
منبع: سایت کانون معلولان محله، 8 خرداد 1394

1 پاسخ
  1. رضا
    رضا گفته:

    شاد ماندن به هنگامي كه انسان درگير و دار كارهاي ملال آور و پُر مسئوليت است، هنرِ كوچكي نيست.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *