پيمان تيغ تيز نقش

پيمان تيغ تيز نقش از اعضاي فعال انجمن خانواده ناشنوايان استان آذربايجان شرقي و نيز ورزشکار پر افتخار در اين استان مي باشد. وي از علاقه مندي ها و فعاليت هايش با ما سخن گفت. با او مصاحبه اي انجام داديم که مي خوانيد:
tigh00لطفا خودتان را معرفي کنيد؟
پيمان تيغ تيز متولد 1363 و در تبريز به دنيا آمده ام.

ميزان تحصيلات شما چقدر است؟
ديپلم رشته معماري و در مدرسه ناشنوايان آذر مرزاني تحصيل کردم.

مجرديد يا متاهل؟
متأهل هستم و همسرم نيز ناشنوا مي باشد.

چگونه به دوچرخه سواري علاقه مند شديد؟
در دوران کودکي به دوچرخه سواري علاقه زيادي داشتم، بعدها شنيدم فدراسيون ورزشي ناشنوايان رشته دوچرخه سواري کورسي (جاده) دارد و همان موقع بود که دوچرخه سواري را شروع و ادامه دادم.

آيا در مسابقات کشوري و بين المللي شرکت کرده ايد؟
بله، در مسابقات دوچرخه سواري کورسي کشوري در سال 93 به مقام اول دست يافتم و در مسابقات دوچرخه سواري آسيا به ميزباني تايوان که در سال 2016 برگزار مي شود شرکت خواهم کرد.

چند بار از تهران تا مرقد مطهر امام خميني ره رکاب زديد؟! و چند روز طول کشيد؟
3 بار در سال هاي91، 92و 93. از تبريز تا مرقد مطهر امام ره با مسافت 881 کيلومتر را به مدت 4 روز رکاب زدم.

آيا شما عضو انجمن خانواده ناشنوايان آذربايجان شرقي هستيد؟در رابطه با اين انجمن چه مي دانيد؟
من عضو فعال انجمن تبريز هستم و واقعاً افتخار مي کنم که اين انجمن به خوبي فعاليت مي کند و در خدمت رساني به قشر ناشنوا از هيچ کمکي دريغ نمي ورزد.

چه گروهي شما را در رسيدن به اهدافتان حمايت کردند؟
سازمان بهزيستي استان آذربايجان شرقي و سازمان بهزيستي کشور واقعاً مرا حمايت کردند و جا دارد در اينجا از همه مسئولين که مرا ياري و حمايت کردند تشکر نمايم.

از مسئولين چه انتظاراتي داريد؟
انتظار من اين است که دولت توجه خاصي به ورزش ناشنوايان داشته باشد و فعاليت ورزشي در رشته هاي مختلف گسترش يابد و ورزشکاران در مسابقات کشوري و بين المللي شرکت داشته باشند، تا ايران به ورزشکاران ناشنوا افتخار کند و سربلند باشد از هيأت ورزشي ناشنوايان آذربايجان شرقي نيز تقاضا دارم امکانات ويژه اي به دوچرخه سواران بدهد تا دوچرخه سواران بتوانند اين رشته ورزشي را ادامه دهند.

چه احساسي بين خود و افراد ناشنوا داريد؟
به نظر من هيچ فرقي بين افراد شنوا و ناشنوا وجود ندارد. من خودم ناشنوا هستم اما توانايي هايم شايد بيشتر از يک فرد عادي باشد پس من به اين نتيجه رسيدم که توانايي هايم را به جامعه نشان دهم تا همه بدانند که ما نيز مي توانيم چرا که خواستن، توانستن است.

در خاتمه چه صبحتي براي عزيزان ناشنوا و ورزشکاران داريد؟
به همه عزيزان به ويژه ورزشکاران و هنرمندان توصيه مي کنم به دنبال علايق خود در هر رشته اي که دوست دارند، بروند و آن را ادامه دهند.
منبع: وب سايت انجمن خانواده ناشنوايان ايران

tigh01

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.