سومين مجمع هم‌انديشی سازمان‌های مردم‌نهاد معلولان کشور به‌زودی برگزار می‌شود

رئيس هيات‌مديره‌ی کانون معلولين توانا: سومين مجمع هم‌انديشی سازمان‌های مردم‌نهاد معلولان کشور به‌زودی برگزار می‌شود دبير«مجمع هم‌انديشی سازمان‌های مردم نهاد معلولان کشور» از برگزاری سومين دور از نشست‌های اين مجمع در خردادماه سال جاری خبر داد.
به گزارش پيک توانا: رئيس هيات‌مديره‌ی کانون معلولين توانا ضمن اعلام اين خبر گفت: مديران و نمايندگان بيش از ۶۰ تشکل فعالِ حوزه‌ی معلولان از سراسر کشور در اين نشست حضور خواهند داشت.
«سيدمحمد موسوي» ادامه داد: کانون معلولين توانا به عنوان متولی برگزاری نشست‌های مجمع هم‌انديشی تشکل‌های معلولان کشور، سومين دور از نشست‌های مجمع هم‌انديشی سازمان‌های مردم‌نهاد معلولان کشوررا ۵ و ۶ خردادماه و به مدت دو روز برگزار خواهد کرد.
موسوی همچنين خلا وجود قانون مدون و دارای قابليت اجرا برای افراد دارای معلوليت را مهم‌ترين چالش پيش روی معلولان دانست و گفت: اين مجمع تا زمان تصويب قانون جامع حمايت از معلولان، به کار خود ادامه خواهد داد.
بنيانگذار کانون توانا افزود: انتظار معلولان از مسئولان و به‌ويژه از فراکسيون حمايت از حقوق معلولانِ مجلس اين بود که اين قانون را پيش‌تر از اين پيگيری و به تصويب می‌رساندند. اين فعال اجتماعی اذعان داشت: تصويب قانون جامع به اندازه‌ی کافی به تعويق افتاده و معلولان از تعويق ضررهای زيادی ديده‌اند و مديران تشکل‌های معلولان سراسر کشور به همين‌منظور و برای بررسی راه‌های تصويب لايحه‌ی بازنگری شده‌ی قانون جامع حمايت از معلولان دور هم جمع می‌شوند.
وی تصريح کرد: تشکل‌های معلولان در اين نشست دو روزه به تبادل نظر و بيان راه کارهای مناسب در اين زمينه خواهند پرداخت و همچنين بازديد از کانون معلولين توانا، کارگاه های توليدی کانون و بازديد از اماکن تاريخی شهر قزوين از برنامه‌های گنجانده شده در اين دو روز است. گفتنی است اين مجمع پيش از اين، دو نشست در هتل هويزه و هتل لاله‌ی تهران و با حضور مديران تشکل‌های معلولان برگزار کرده است.
منبع: سایت معلولین ایران، 30 اردیبهشت 1394

ghazvin

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *