کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده، شیوه­ های نوین اشتغال در حوزه افراد دارای معلولیت

نخستین روز کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده توسط سازمان بهزیستی کشور و با همکاری مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با حضور مدرسان مرکز میسا از کشور سوئد و کارشناسان آموزشی ـ توانبخشی مراکز رعد، سازمان بهزیستی از استان­ها و انجمن های حوزه معلولان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده به­ منظور آشنایی کارشناسان توانبخشی حرفه­ ای کشور با شیوه­ های نوین اشتغال در حوزه افراد دارای معلولیت است که به مدت 3 روز از 31 فروردین ماه تا 2 اردیبهشت در سالن همایش خیریه رعد برگزار می­شود.
در مراسم افتتاح این کارگاه دکتر محمد کمالی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران(ایران) و دکتر زهرا نوع پرست مدیر کل دفتر امور توانبخشی سازمان بهزیستی به بیان ضرورت آشنایی کارشناسان حوزه توانبخشی حرفه­ ای کشور با شیوه­های نوین توانمند سازی افراد دارای معلولیت پرداختند.
در ادامه منصوره پناهی سرپرست گروه مدرسان سوئدی دارنده مدرک کارشناسی ارشد روان­شناسی کار و کاردرمانی، کریستینا نورلین دارنده مدرک کارشناسی ارشد فیزیوتراپی و نالویا روبیو دارنده مدرک کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداختند.
در قسمتی از این کارگاه آموزشی، منصوره پناهی با تشریح شیوه اشتغال حمایت شده گفت: در حال حاضر در اروپا و آمریکا روش اشتغال حمایت شده مهمترین و موفق ترین روش استخدام گروه­­های آسیب پذیر به افراد دارای معلولیت است و در حال حاضر در آسیا این روش تدریس نمی شود.
وی افزود: امیدوارم در آینده نزدیک با همکاری خیریه رعد و سازمان بهزیستی بتوانیم روش اشتغال حمایت شده را برای کشورهای آسیایی اجرا کنیم.
این کارگاه طی 3 روز و در 2 نوبت صبح و عصر با ارایه نمونه­های عملی از استخدام افراد توان یاب به همراه جلسات پرسش و پاسخ 85 نفر از کارشناسان بهزیستی و سازمان های مردم نهاد را با روش اشتغال حمایت شده آشنا خواهد کرد.
منبع: سایت مجتمع نیکوکاری رعد غرب، 1 اردیبهشت 1394

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *