برگزاری جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندی های توان یاب

slide2-show-638-350جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندی های توان یاب جمعه 4 اردیبهشت ساعت 16 در بام تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندی های توان یاب توسط مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با همکاری انجمن های فعال حوزه معلولان روز جمعه 4 اردیبهشت از ساعت 16 در محل بام تهران (تله کابین توچال) با حضور توان یابان شهر تهران به همراه خانواده هایشان به صورت پیاده روی و انجام مسابقات ورزش همگانی برگزار خواهد شد.
رضا سخن سنج دبیر ستاد برگزاری جشنواره با اعلام این مطلب گفت: این جشنواره شامل: مسابقات ورزشی، تفریحی از جمله پینگ پنگ، طناب کشی، تیروکمان، دارت، ایردارت، بوچیا ، فوتبال دستی،پرتاب پنالتی، بهکاپ و بازی های فکری و نیز اجرای جُنگ فرهنگی ـ هنری با حضور ورزشکاران، هنرمندان محبوب و اهدا جوایز ورزشی و قرعه کشی عمومی خواهد بود.
وی افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده در این همایش علاوه بر مسئولان ورزش کشور، قهرمانان پارالمپیکی و جهانی، هنرمندان شرکت خواهند کرد.
دبیر ستاد برگزاری افزود : برای حضور توان یابان وسیله ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است که علاقمندان می توانند برای ثبت نام و هماهنگی با شماره تلفن 44217780 تماس حاصل فرمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت خیریه رعد به نشانی www.raad-charity.org مراجعه نمایند.

جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندی های توان ياب با شکوه برگزار شد

malolan02جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندی های توان ياب رعد با حضور دکتر علی ربيعی، وزير تعاون کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمود گودرزی وزير ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا رييس فدراسيون جانبازان و معلولان، عليرضا محجوب نماينده مجلس شورای اسلامی و دکتر رسول خضری عضو هيات رئيسه کميسيون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد رضا دوست محمدی نايب رييس فدراسيون ورزش های همگانی، اعضای هيات مديره خيريه رعد و ورزشکاران جانباز و معلول و شهروندان دارای معلوليت تهرانی به همراه خانواده هايشان در بام تهران تله کابين توچال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندي­های توان ياب توسط مجتمع آموزشی نيکوکاری رعد با همکاری انجمن­های فعال حوزه معلولان به منظور ترويج فرهنگ ورزش همگانی افراد دارای معلوليت با حضور بيش از 500 نفر از توان يابان شهر تهران به همراه خانواده­ هايشان به صورت پياده روی و انجام مسابقات ورزش همگانی در محل بام تهران (تله کابين توچال) برگزار شد.
دکتر علی ربيعی وزير تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور در جمع توان يابان گفت: برای همه آرزو می کنم که سلامتی و زندگی پر نشاطی بهمراه خانواده داشته باشند. در سال 94 برنامه هايی را برای مسکن و اشتغال معلولان داريم .
علی ربيعی در ادامه : من معتقدم حضور معلولان در چنين مراسمی به خصوص در عرصه های سلامت و ورزش نه تنها برای خودشان بلکه برای همه جامعه می تواند الگو باشد.
وزير تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه به حاضران گفت : دولت شما را می بيند و در کنارشماست . ما همه سعی مان را می کنيم تا درکنار شما باشيم و انشا الله کاری بتوانيم برای شما انجام دهيم .
دکتر محمود گودرزی وزير ورزش و جوانان با تاکيد بر عدالت در ورزش گفت : بايد عدالت در ورزش سامان پيدا کند و بهتر بشود از اينکه در جمع شما هستم بسيار خوشنود هستم و احساس غرور می کنم و اميدوارم اين برنامه ها استمرار داشته باشد .
عليرضا محجوب نماينده مجلس شورای اسلامی با درخواست ارسال لايحه بازنگری قانون جامع حمايت از حقوق معلولان گفت: جامعه هدف ما مسائل و مشکلات مختلفی دارند که از نظر ما مهمترين مشکل اشتغال است. دولت و مجلس بايد برای اصلاح قانون جامع همت کنند. در حال حاضر قانون سه درصد استخدام افراد معلول را فقط دستگاههای دولتی، آن هم درصد کمی اجرا می کنند .
در اين جشنواره توان يابان در مسابقات ورزشی، تفريحی از جمله تير وکمان، دارت، ايردارت، فوتبال دستی، پرتاب پنالتی در فضايی شاد و انرژی بخش شرکت کردند و در پايان مسابقات به رسم يادبود جوايزی به برگزيدگان اهدا شد.
همچنين علاوه بر برنامه های ورزشی اجرای جُنگ فرهنگی ـ هنری با حضور ورزشکاران، هنرمندان محبوب و مردان نقره ای (تئاتر) تدارک ديده شده بود.
جشنواره ورزشی خانوادگی توانمندی های توان ياب با مشارکت فعال مسئولان تله کابين توچال، فدراسيون جانبازان و معلولان، سازمان بهزيتسی کشور، فدراسيون ورزش های همگانی، پايانه حمل و نقل جانبازان و معلولان وابسته به شهرداری تهران، سازمان بهزيستی کشور، موسسه پيام آوران ساحل اميد و جامعه معلولان ايران و همکاری سرای سالمندان کهريزک، انجمن باور، انجمن معلولان پارس، باشگاه سوارکاری اسواران و انجمن آفرينش های هنری معلولان ايران برگزار شد.
همچنين دانشجويان رشته تربيت مربی ورزش معلولان مرکز آموزش علمی کاربردی رعد برگزاری و داوری مسابقات ورزشی اين جشنواره را بر عهده داشتند.
منبع: وب سایت شمعدانی، 5 اردیبهشت 1394

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.