دبی میزبان تولیدات هنری توان یابان ایران شد

Bubaiنمایشگاهی از آثار هنری و تولیدات صنایع دستی توان یابان سراسر کشور در دبی برگزار می شود
علیرضا آتشک (مدیر اجرایی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر) از برپایی نمایشگاهی از صنایع دستی و هنری مددجویان بهزیستی کشور در دبی خبر داد و گفت : موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در راستای اجرای طرح “دانشکار” نسبت به مدیریت و برپایی نمایشگاهی از محصولات هنری مددجویان بهزیستی در زمینه عرضه انواع فرش ، تابلو فرش، گلیم و تولیدات صنایع دستی تولیدی توان یابان رعد الغدیر و سایر مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در نمایشگاه carpet and Art Oasis ماموریت یافت .
این نمایشگاه که همزمان با آغاز سال جدید میلادی ۲۰۱۵ از اول ژانویه تا اول فوریه برگزار خواهد بود میزبان عموم علاقمندان به تولیدات هنری علی الخصوص انواع تابلو فرش ، فرش و گلیم خواهد بود .توان یابان ایرانی در دبی آتشک به حضور تنی چند از معلولین در این نمایشگاه نیز اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه یک ماهه از حضور تنی چند از توان یابان موفق کشور به منظور اجرای زنده برنامه های هنری نیز دعوت شده است.
وی در ادامه با تاکید بر حضور محمد محمدی دعویسرایی معلول کم شنوای گیلانی گفت: دعویسرایی یکی از توان یابانیست که به این نمایشگاه دعوت شده است. ایشان تنها معلول جهان و اولین فرد دریافت کننده مدال ابن سینا از سازمان یونسکو به دلیل تلاش برای مصالح انسانها و بقای نوع بشر در جهان با خلق اثار هنریش می باشد .
این هنرمند توان یاب ایرانی و صنعتگر برتر کشور از جمله معدود تولیدکنندگان فرش دورو می باشد، و تاکنون آثار بسیاری در زمینه طراحی و بافت فرشهای بی نظیر همچون:جنگ و صلح ،صلح و سازندگی، خوب و بد، پیک صلح، تمدن و توحش، دین و انبیاء،فجر عشق و صلح ، ایران پاک ،عشق و صلح تولید نموده است که تعدادی از آثار ایشان به مراکزی چون موزه ی هیروشیمای ژاپن، موزه ی یونسکو در پاریس، کمیته ی بین المللی پارالمپیک، موزه ی I.P.C در آلمان، وسازمان ملل متحد اهدا شده است.
را ه اندازی سایتی برای عرضه و فروش محصولات هنری مددجویان سراسر کشور
مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از راه اندازی سایت ویژه عرضه و فروش تولیدات هنری مددجویان سازمان بهزیستی کشور خبر داد و گفت : در ادامه عقد تفاهم نامه دانشکار بین موسسه نیکوکاری رعدالغدیر و سازمان بهزیستی کشور اولین سایت و فروشگاه آنلاین عرضه و فروش تولیدات هنری مددجویان، به همت بهزیستی کشور در حال تکمیل و راه اندازی می باشد .
وی در ادامه توضیحات بیشتری از سایت گفت : این سایت اولین و تنها سایت رسمی عرضه و فروش محصولات هنری مددجویان بهزیستی کشور در زمینه عرضه و فروش انواع صنایع دستی و هنری ،پوشاک،هنرهای تجسمی،الکترونیک، جواهرات و زیور آلات خواهد بود
این سایت به نشانی اینترنتی expo.behzisti.ir به دو زبان انگلیسی و فارسی در دست ساخت و راه اندازی قرار گرفته است .
ثبت افتخاری بزرگ در تاریخ بهزیستی کشور
آتشک از نمایشگاه carpet and art oasis2015 به عنوان افتخاری بزرگ در تاریخ بهزیستی کشور یاد کرد و گفت: این نمایشگاه نقطه عطفی برای یک حرکت عظیم و روبه جلو برای کلیه مراکز خدمت رسان و اشتغال سازمان بهزیستی کشور خواهد بود.
بی شک برپایی این دست نمایشگاه ها ضمن ارائه تصویری شایسته از معلولین ایرانی و نمایش نقاط مثبت و توانمندیهای بالای آنها در دنیا ، موجب ایجاد بازار رقابت بین تولیدات داخلی با محصولات خارجی می شود که صد البته با حمایت بیشتر از این روند توسط مسئولین امر، میتوان به ایجاد فرصتهای بیشتر اشتغال به معلولین و سایر مددجویان سازمان بهزیستی کشور کمک کرد.

منبع: سایت کانون معلولین توانا، 20 دی 1393

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *