کتاب های کار دانش آموزان کم توان ذهنی طراحی شد

کتاب های کار دانش آموزان کم توان ذهنی طراحی شد
رييس اداره آموزش وپرورش استثنايی گلستان از طراحی هفت کتاب کار درس های مختلف دانش آموزان گروه کم توان ذهنی مقطع ابتدايی در اين استان خبر داد.
عباس خانعلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: به همت ۱۴ سرگروه آموزشی پايه های آمادگی تا ششم اين مقطع، کتاب های کار زبان و برقراری ارتباط، رياضی، جمله نويسی و فارسی گروه کم توان ذهنی طراحی و تهيه شد. وی اضافه کرد: کتاب های کار براساس خواسته و نيازهای مطرح شده از سوی معلمان اين مقطع و با هدف کمک به آموزش دانش آموزان طراحی می شود.
خانعلی با بيان اين که نواقص اين کتاب ها برطرف و همزمان با دهه فجر امسال رونمايی می شود، افزود: اين کتاب ها اول مهر سال آينده در اختيار دانش آموزان قرار می گيرد. وی ادامه داد: برنامه هايی برای تهيه کتاب کار در ديگر پايه های آموزش و پرورش استثنايی استان در دست انجام است.
به گزارش ايرنا، يکهزار و ۸۸۱ نفر دانش آموز در مدارس ويژه استثنايی استان گلستان تحصيل می کنند. همچنين ۷۰۰ دانش آموز در چهار مقطع اختلالات يادگيری گرگان و گنبدکاووس و ۲۵۲ نفر در مدارس عادی از خدمات آموزشی و توانبخشی تلفيقی بهره مند بوده و دو مرکز شبانه روزی پسران و دختران نيز در مقطع متوسطه اين آموزش و پرورش در گرگان فعال است.
دانش آموزان استثنايی گلستان با هفت گروه معلوليت در ۲۹ مدرسه در ۱۴ شهرستان مشغول فراگيری علم و مهارت هستند. دانش آموزان زير پوشش آموزش و پرورش استثنايی گلستان در گروه های کودکان با نيازهای ويژه ذهنی، ناشنوا، نابينا، دارای اختلالات رفتاری و هيجانی (اتيسم)، جسمی و حرکتی، اختلالات يادگيری و چند معلوليتی دسته بندی می شوند.
خانعلی همچنين گفت: با هدف شناخت دانش آموز ديرآموز، ارايه يک تصوير ذهنی مشخص و روشن از جايگاه اين دانش آموزان و ارتقای مهارت حرفه ای معلمان پايه اول، کارگاه آموزشی «دانش آموزان ديرآموز» با حضور معلمان اين پايه و همکاری کارشناسان اختلالات يادگيری برگزار شد.
رييس اداره آموزش وپرورش استثنايی گلستان هدف از برگزاری کارگاه آموزشی دانش آموزان دير آموز را تعريف و شناخت اين گروه، ويژگی های آنان و ارايه راهبردهای آموزشی در زمينه های خواندن، نوشتن، رياضی، دقت و توجه بيان کرد.

منبع: ایرنا؛ وب سایت معلولین ایران، ۹ دی ۱۳۹۳

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *