عیادت رئیس سازمان بهزیستی کشور از نماینده آیت الله العظمی سیستانی و بازدید از دفتر فرهنگ معلولین

hashemi00دکتر همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور 
عیادت از نماینده آیت الله العظمی سیستانی حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی
و بازدید از دفتر فرهنگ معلولین

روز یکشنبه 30 آذر ماه 1393 مصادف با 28 صفر سالروز رحلت رسول خدا محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) امام دوم شیعیان، دکتر همایون هاشمی همراه معاونان و مسئولان سازمان بهزیستی کشور و نیز رئیس بهزیستی استان قم دکتر رضا سلیقه و معاونان ایشان به منظور ملاقات با نماینده آیت الله العظمی سیستانی و رئیس دفتر ایشان و بازدید از دفتر فرهنگ معلولین به قم تشریف آوردند.
ایشان ساعت 10 صبح به دفتر فرهنگ معلولین تشریف آوردند؛ تا از نزدیک فعالیت‌های این مرکز را مشاهده نمایند. نخست معاون فرهنگی بهزیستی قم حجت الاسلام اکرامی این مرکز و فعالیت‌های آن را معرفی کردند. او این دفتر را فعال‌ترین دفتر در زمینه تولید آثار مختلف و متنوع فرهنگی جهت تأمین نیازهای مختلف نابینایان و ناشنوایان و معلولین حرکتی و موفق ترین موسسه در عرصه فرهنگ سازی برای معلولین دانست. سپس آقای محمد نوری مدیر دفتر فرهنگ معلولین پس از خیر مقدم به میهمانان محترم، گزارش مبسوطی از کارها و فعالیت‌های این دفتر را عرضه کرد. او گفت: هشت گروه کاری و علمی فعال داریم که پس از بررسی و کارشناسی نیازمندی‌ها به تولید آثار متناسب با هر یک از اقشار معلولین اقدام می‌کنند، مثل گروه کتاب گویا، گروه کتاب بریل، گروه کتاب مرجع و کتاب راهنما، گروه نشریه توان‌نامه، گروه سایت و ارتباطات، گروه فیلم و عکس، گروه کتاب الکترونیک، هر یک از این گروه‌ها در ماه حداقل یک تولید قابل عرضه دارند؛ آن‌گاه آثار تولیدی را عیناً معرفی کرد.
پس از گزارش محمد نوری، آقای دکتر هاشمی طی سخنانی کارها و تولیدات این دفتر را مهم و مؤثر دانست و عنوان کرد ضعف تشکیلات سازمان بهزیستی است که تا امروز شما را به درستی نمی‌شناختم. ولی الآن که شناختیم و کار شما را دیدیم باید ارتباطات گسترده و مستحکمی داشته باشیم. آن‌گاه به معاونان خود توصیه‌هایی فرمودند.
پس از بازدید برای عیادت به طرف منزل حجۀ الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی به راه افتادند. ساعت 11 صبح خدمت ایشان رسیدند، نخست آقای هاشمی گزارشی از بازدید دفتر فرهنگ معلولین تقدیم کرد و تولیدات این مرکز را بسیار مهم ارزیابی کرد. سپس اقدامات انجام شده از سوی سازمان در سال جاری ارائه کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون 4 میلیون 800 هزار نفر به صورت مستقیم تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند ضمن اینکه تعدادی نیز به صورت موردی از سازمان بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند. وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان، بسیاری از مشکلات پشت‌نوبتی‌ها تحت حمایت سازمان بهزیستی مرتفع شده است. ضمن اینکه هم‌اکنون نیز تعدادی از مددجویان پشت نوبت قرار دارند که در صورت تأمین اعتبار، این افراد نیز تحت حمایت قرار خواهند گرفت.
در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی با قرائت روایتی از امام صادق(ع) از مسئولین خواست بیشتر به فکر مردم و رفع حوائج و مشکلات مردم باشند. ایشان با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی کشور در ارائه خدمات به نیازمندان و مددجویان اظهار داشت: کسانی که در این سازمان فعالیت می‌کنند در جایگاهی هستند که خداوند به آنها منت گذاشته است و باید قدر آن را دانست. وی تصریح کرد: مددکاران سازمان بهزیستی در جایگاهی هستند که هر قدمی را که برمی‌دارند موجب خوشحالی مددجویان و نیازمندان می‌شود و امید دارم در این راه موفق باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.