نخستین جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع در طبس

رونمایی از پوستر، فراخوان و وبگاه نخستین جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع در طبس

jashnvare malolمراسم رونمایی از پوستر، فراخوان و وبگاه نخستین جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع امروز در اداره بهزیستی شهرستان طبس برگزار شد.
خبرگزاری فارس: رونمایی از پوستر، فراخوان و وبگاه نخستین جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع در طبس
به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، رئیس اداره بهزیستی شهرستان طبس ظهر امروز در مراسم رونمایی از پوستر، فراخوان و وبگاه نخستین جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع اظهار کرد: امروز معلولان باید در اجتماع نقش پررنگ‌تری داشته باشند و در خانواده‌ها نباید معلولان در پستوها باشند.
وحیدرضا گازرانی تصریح کرد: نباید معلولیت را نقص دانست چرا که معلولان توانایی‌های برجسته و چندین برابری دارند و در بعضی زمینه‌ها نیز پرتوان‌تر هستند و با توجه به امکانات مناسب شهرستان طبس جشنواره به‌صورت ملی برگزار خواهد شد.
وی گفت: فرمانداری طبس و سایر ادارات در اجرای این برنامه تاکنون همکاری داشته‌اند و می‌طلبد در ادامه این ارتباط نزدیک‌تر شود.
دبیر جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع در این مراسم افزود: معلولیت موضوعی است که به سبب نوعی تفاوت ظاهری، در معنا دچار تحریف شده است و نیاز است با زبانی دیگر تعریف و شناسانده شود.
حسین مکاریان ادامه داد: این زبان می‌تواند زبان روشن و گویای عکس باشد با این هدف که در پهنه وسیع فرهنگ، یک جنبش جدید فکری ایجاد کند.
وی تصریح کرد: تغییر نگرش نسبت به معلولین، ایجاد فضای عکاسی با موضوع مختلف برای هنرمندان، شناسایی عکاسان دارای معلولیت و انتشار کتاب جشنواره از اهداف برگزاری جشنواره فوق است.
دبیر جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع ادامه داد: عکاسی برای عموم آزاد بوده و هر عکاس می‌تواند تعداد 10 قطعه عکس ارسال نماید و از طریق سایت طبس توانا، ایمیل و لوح فشرده می‌توانند عکس‌های فوق را ارسال کنند.
مکاریان خاطرنشان کرد: به 3 نفر از برترین عکاسان و 3 نفر از معلولان عکاس برتر در رتبه‌های اول تا سوم جوایزی اهدا خواهد شد و در این مراسم سه نفر از داوران برجسته کشور نیز حضور خواهند داشت.
وی تصریح کرد: ویژه‌برنامه‌هایی شامل تئاتر، موسیقی و نمایش فیلم توسط معلولان برای اثبات توانمندی‌های آنان به نمایش گذاشته خواهد شد.

جشنواره‌ سراسری عکس معلول و اجتماع به میزبانی شهرستان طبس و در دو بخش «عکاسان معلول» و «عکاسی از معلولان» برگزار می‌شود.
در بخش «عکاسان معلول» موضوع آزاد است و عکاسان معلول و جانباز می‌توانند آثارشان را با هر موضوعی از اجتماع ارسال کنند، اما در بخش «عکاسی از معلولان» موضوع باید در ارتباط با معلولان باشد که همه‌ عکاسان آزاد می‌توانند در این بخش شرکت کنند.
علاقمندان برای شرکت در این جشنواره که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور برگزار می‌شود، باید حداکثر تعداد 10 اثر خود را از طریق وب‌گاه TabasTavana.ir یا پست الکترونیک TabasTavana@Gmail.com و یا ارسال پستی، حداکثر تا تاریخ 24 بهمن 1393 به دست دبیرخانه این جشنواره برسانند.
داوری آثار طی هفته نخست اسفند 1393 توسط مرتضی لطفی، فرامرز عامل بردبار و داود عامری انجام و نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز هم طی همان ماه برگزار می‌شود.
جوایز در نظر گرفته شده برای نفرات برتر هر یک از بخش‌ها علاوه بر لوح و تندیس، مبلغ 10 میلیون ریال برای نفر اول، 7 میلیون ریال برای نفر دوم و 4 میلیون ریال برای نفر سوم است.
همچنین به تمام عکس‌های منتخب راه یافته به بخش مسابقه، لوح تقدیر جشنواره اهدا می‌شود، علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌گاه TabasTavana.ir مراجعه کنند.
اداره بهزیستی شهرستان طبس، مؤسسه جامعه معلولین توانگران تلاش طبس، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان طبس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس، معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس، شرکت زغالسنگ پروده طبس و شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس، در برگزاری نخستین جشنواره‌ سراسری عکس معلول و اجتماع همکاری دارند.
منبع: خبرگزاری فارس، 26 آذر 1393

poster-jashnvare-malolan

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *