کتاب موسسه نیکوکاری رعد الغدیر

مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر
(تاریخ شکل گیری، تحولات، خدمات)

تهیه شده در دفتر فرهنگ معلولین

شناسنامه
مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر: تاریخ شکل ‏گیری، تحولات، خدمات
پدیدآورنده: روابط عمومی مؤسسه رعد الغدیر
تاریخ: فصل الخریف ۲۰۱۲
ناشر: دفتر فرهنگ معلولین
ایران، قم، بلوار محمد امین، خیابان گلستان، کوچه۱۱، پلاک۴
تلفن: ۳۲۹۱۳۴۵۲-۰۲۵ فکس: ۳۲۹۱۳۵۵۲-۰۲۵
www.HandicapCenter.com
info@HandicapCenter.com
هرگونه برداشت و استفاده از کتاب، تنها با ذکر مأخذ و اجازه دفتر امکان پذیر است.

فهرست
مقدمه ۵
دیباچه ۷
فصل نخست: ساختار و مبانی ۱۱
تأسیس ۱۳
استراتژی و اهداف ۱۵
برنامه ۱۸
فصل دوم: خدمات ۲۳
پذیرش ۲۵
کلینیک اطفال ۲۵
کار درمانی ۲۶
خدمات جانبی ۲۸
فصل سوم: کارنامه ۳۱
امور درمانی ۳۳
کلینیک دندانپزشکی ۳۳
کارورزی ۳۴
خود اشتغالی ۳۵
کارگاه حمایتی خیاطی ۳۷
کارگاه حمایتی فیلتر سازی ۳۷
کارگاه صنایع دستی و هنری ۳۸
واحد مددکاری ۳۹
کانون معلولان منطقه ۱۸ ۴۱
فصل چهارم: همیاران بزرگ ۴۵
عضویت افتخاری ۴۷
بانوان همیار ۴۸
دندانپزشکان همیار ۴۹
کمکهای نقدی و غیر نقدی ۵۰
حمایتی برای تأسیس مراکز مشابه ۵۲
سایر مراکز مشابه ۵۳
تصاویری از فعالیت‏های مؤسسه ۵۵

مقدمه
مؤسسه‏ نیکوکاری رعد الغدیر تجربه بسیار مثبتی نسبت به دیگر مراکز معلولین است. این مؤسسه در برخی زمینه‏ها مانند مهارت‏افزایی برای حرفه‏های نقاشی، معرق کاری، تولید لباس و اشتغال معلولین؛ برگزاری نمایشگاه‏های خیریه؛ امور درمانی و بهداشتی معلولین پیشرفت خوبی داشته و بسیار موفق بوده است. مدیریت رعد، خط‏مشی توانبخشی روحی و جسمی، عدم اتکا به دولت و مردمی بودن آن از نقات قوت این مؤسسه است. دیگر ویژگی مهّم آن، زنجیره‏ای بودن و تأسیس شعبه در مراکز استان‏ها و شهرستان‏ها است، بدون اینکه بروکراسی و کم‏کاری داشته باشد. هر شعبه آن ساختار مدیریتی مستقل دارد و تصمیم و اقدامات در خود شعبه اتخاذ و اجرا می‏شود. ولی هماهنگی‏های کلی و تبادل تجارب در تهران بررسی و کارشناسی می‏‏شود. دیگر مراکز معلولین فعال در ایران کمتر برای توسعه این ویژگی اهمیت قائل‏اند.
این مؤسسه درصدد گسترش شعبه‏ها، در همه‏ شهرهای کوچک و بزرگ ایران و حتی خارج از ایران است و اگر بتواند فقط معضل اشتغال معلولین را تا حدّی مرتفع کند، خود اقدام بزرگ و تاریخی است.
البته در همین زمینه، الگو و مدل سودمندی برای پیروی و تأسی به آن است. همین نکته موجب شد تا دفتر فرهنگ معلولین به تدوین دفتری درباره این مؤسسه بپردازد و اطلاع‏رسانی نماید. تا اینکه مردم نسبت به فعالیت‏های آن آگاه شوند و همچنین این تجربه در سطح گسترده مطرح شود و نخبگان معلول از آن بهره‏مند شوند. امیدواریم نواقص و اشکالات تذکر داده شود.
محمد نوری

دیباچه
سال ۱۳۶۳ بود. اوج بارش بمب‏هایی که هر لحظه و هر روز، فرزندانِ برومندِ مادرانی را به سینه خاک می‏سپرد و پدرانی را در بهترین لحظه‏هایی که آرزوی به ثمر نشستن گل‏های زندگیشان را داشتند و به آنها امید ‏بسته بودند، ناامید می‏کرد.
اما جوانان برومند ایرانی که تفکر بلند اسلام و تکیه بر «توکلتُ علی الله» در رگ‏هایشان می‏جوشید؛ بار دیگر متحد شدند، تا روایتگر قصه صبر و صبوری باشند و این بار مهندسان سربلند بازگشته از هشت سال دفاع مقدس، در برابر تجاوز دشمن؛ آمدند و با شهدای گلگون کفن و همرزمانی که در نگاه خدا پسندیده برای نوشیدن شهد شهادت شدند، عهد بستند تا نهال خدمت به جانبازان میهن عزیز ایران اسلامی را آبیاری کنند؛ آنها برای رشد باورهایشان، با تفکر ایجاد یک مجموعه، با آموزش مهارت‏های فنی و حرفه‏ای به عزیزان معلول و جانباز؛ الگوی خدمت به توان‏یاب را طراحی کردند. تا خادمین سرزمین اسلامی مورد تایید خداوند متعال قرار گیرند، باقی بمانند.
شروع کار را با آموزش در دو اتاق کوچک امّا به وسعت بزرگی عشق‏شان به جانبازان صورت گرفت، اولین مرکز آموزشی در درمانگاه خیریه غیاثی با نام بنیاد رعد آغاز بکار نمود؛ بنیادی که می‏خواست در وجود جانبازان جامعه،‌ صاعقه امید ایجاد کند و با بارشِ مهربانی بَر وجود پردرد سال‏های مقاومت، خاک حاصلخیز وجودش را باور کنند.
کار خدمت با ۸ نفر کارآموز جانباز و معلول در یافت آباد آغاز شد. اما جای ثابتی لازم بود تا عزیزان معلول توانمند بتوانند برای بسط باورهایشان و پاسخگویی به نیازهایشان از آ«جا حرکت را آغاز کنند.
پارکینگ بنیاد نابینایان «ابابصیر» پس از بازسازی تبدیل به آموزشگاه و محلی برای گسترش آموزش‏ها از جمله نقشه کشی و موتور‏پیچی شد.
صاعقه، استقامت و تلاش خویش را برای رفع نیازهای جانبازان و معلولین جامعه؛ به کار گرفت. رحمت خداوند نیز شامل حال مهندسین تلاشگر شد.
سال ۱۳۷۲ زمینی به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در فاز ۲ شهرک غرب حاصل تلاش مداوم آنها بود که بواسطه احسان آموزش و پرورش منطقه بدست این عزیزان رسید.
دو اتاق در آن مکان ساخته شد. آموزش موتور پیچی از سر گرفته شد. اما قصه تلاش و توکل و توسل خادمین «فی سبیل الله» به این نقطه ختم نشد. آنها با حمایت خیرین توانستند مؤسسه‏ای با وسعت ۴۳۰۰ متر مربع زیربنا و با بیش از ۲۲۰ کارآموز فعالیت کنند، تا بتوانند آرزوی آموزش، اشتغال و رسیدن به حد اعلای استقلال را برای جانبازان محیا کنند تا آنها در رشته‏های مختلف خیاطی، کامپیوتر،‌ شیرینی پزی، گفتار درمانی کسب مهارت کنند، و وارد اجتماع شوند.
سعی تمامی خادمین مجموعه رعد؛ رفع موانع توان‏یابان برای رسیدن به قله‏های رفیع موفقیت بود و برهمین اساس، ارائه تمام خدمات به صورت صددرصد رایگان انجام شد تا دغدغه‏های مالی، که یکی از موانع رشد یک توان‏یاب هست؛ در ذهن آنها حل شده وبا گام‏های محکم و قامتی استوار به سوی آینده قدم بردارند.
و امّا مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر ؛ مرکزی دیگر ازاین مجموعه با تکیه برالطاف خداوند متعال درسال ۱۳۸۰در جنوب غرب تهران ایجاد شد.
قصه خدمت هنوز ادامه دارد و ما معتقدیم، هنوز مجاهدان و سربازان «فی سبیل‏الله»‏ای هستند که آماده‏اند تا با ایجاد گل لبخند بر روی لبان توانیابان وحمایت همه جانبه از آنان «توانستن» را معنایی دیگری ببخشند.
آرزو داریم در سایه حمایت ایزد منان، این مهم انجام و مورد تائید آن خالق رحمان قرار گیرد. ان شاء اله تعالی
روابط عمومی مؤسسه رعد الغدیر

فصل نخست: ساختار و مبانی

تأسیس
مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر از جمله تشکل‏های غیر دولتی است که به منظور ارتقای توانایی‏های افراد توان‏یاب (معلولین جسمی‏ـ ‏حرکتی) در سال ۱۳۸۰ به همت چند تَن از افراد نیکوکار و خیّر در منطقه جنوب غرب تهران و در منزلی استیجاری واقع در محله خلیج فارس، شهرک سینا، کوچه منتظرالمهدی تأسیس گردید.
این مجتمع، آموزش را به عنوان ابزاری موثر و مفید سرلوحه فعالیت‏های خویش قرار داده و معتقد است برای ارتقای توانایی‏های این عزیزان هیچ ابزار و وسیله‏ای موثرتر از آموزش نمی‏باشد.
از آنجائیکه امکانات و مکان مورد استفاده به هیچ وجه در شان و منزلت کارآموزان مجتمع نبود؛ هیئت مدیره در تلاشی پیگیری و مستمر در ارتباط با شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۸، سرانجام زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع را در پارک شهداء یافت آباد در اختیار گرفت.
نقشه‏های معماری و محاسباتی توسط خیّرین تهیه و اقدامات اجرائی ساخت ۶۵۰ متر بناء آموزشی در تاریخ ۳/۱۰/۸۳ شروع گردید. این مجتمع از ابتدای شهریور ۱۳۸۴ همزمان با شب میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) به مرحله بهره‏برداری رسید.
متولیان مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر از ابتدای شکل‏گیری مجموعه بر آن شدند که خدمات آموزشی و توانبخشی حرفه‏ای را بصورت صد در صد رایگان ارائه کنند تا معلولین جامعه از خدمات مؤسسه بهره‏مند شده و در جهت نیل به خود اشتغالی، خودکفایی اقتصادی، حفظ و تقویت عزت نفس، کرامت انسانی خویش گام بردارند.
با توجه به اینکه در رعد الغدیر توانمندسازی فرد معلول نخستین گام محسوب می‏گردد، مؤسسه بعنوان یک نهاد آموزشی و نیکوکاری خدمات خود را در سه زمینه آموزش فنی و حرفه‏ای منجر به اشتغال، توانبخشی و خدمات حمایتی ارائه می‏نماید.
مؤسسه پس از انجام مراحل قانونی و دریافت مجوزات لازم از مراجع زیربط سر انجام در مهر ماه ۱۳۸۶ به شماره ۲۱۷۰۰ به ثبت رسید و فعالیت‏های خود را مستقلاً ادامه می‏دهد.
درحال حاضر تعداد ۱۲۰ نفر توان‏یاب دختر و پسر در طول هفته در دو شیفت صبح و بعدازظهر از خدمات آموزش فنی و حرفه‏ای‏، توانبخشی و حمایتی صد در صد رایگان مجتمع بهره‏مند می‏باشند.
این مؤسسه پس از ثبت در اداره ثبت شرکت‏ها به شماره ۲۱۷۰۰ و دریافت شناسه ملی ۱۰۱۰۳۴۵۵۹۵۳ موفق به اخذ سایر مجوزات لازم از مراجع ذیصلاح چون وزارت کشور، اداره پلیس امنیت تهران بزرگ، بهزیستی کشور و سازمان فنی و حرفه‏ای کشور گردید.
استراتژی و اهداف
برای رسیدن به هدف، اول باید مشکلات و موانع را شناخت و برای رسیدن به هدف تلاش نمود. به گستردگی معلولیت (از هر۱۰ عضو جامعه یک نفر دچار نقص جسمی، حسی، حرکتی و … می‌باشد) کوشش‏هایی را در جهت آموزش ویژه این افراد می‌طلبد تا بتواند از مواهب یک زندگی دلپذیر و عادی مانند دیگر همنوعان گروه سنی خود برخوردار باشند‌.
۱٫ جهل، غفلت، خرافه و ترس از جمله عوامل اجتماعی هستند که در پهنه تاریخ، افراد معلول را منزوی ساخته و موجبات کندی یا توقف رشد آنان را فراهم می‌آورد‌.
۲٫ جمع‏آوری اعانه و پرداخت مقرری، در نهایت معلول جسمی و حرکتی را به معلول اجتماعی تبدیل می‌نماید.
۳٫ نیکی، نیازی فطری و نیکوکاری، پاسخ به نیاز درونی انسان است. همیاری محبت‏آمیز پژمردگان را شاداب، ناتوانان را توانا و مأیوسان را امیدوار می‌سازد. این‏ها باید در مسیر کرامت انسانی باشد و الا معلولیت را گسترش می‏دهد.
۴٫ از عوامل رضایتمندی انسان احساس توانایی زیستن بدون اتکاء به دیگران است پس همچون دیگر اقشار جامعه، معلولان نیز باید از داشتن فرصتهای شغلی شرافتمندانه و کسب روزی حلال برخوردار باشند.
۵٫ توانبخشی حرفه‏ای عاملی مؤثر در کاهش یا رفع محدودیت‏های معلولین است. پس چرا نتوان کلمه «توان‌یاب» را جایگزین کلمه «معلول» نمود؟ انتخاب ما این‏ چنین است.
۶٫ آموزش و اشتغال که نقش عظیمی در بازسازی شخصیت و تامین استقلال توان‌یابان ایفاء می‌کند عملی صالح بشمار می‌آید.
۷٫ توان‌یابان با برخورداری از توانائی‏هایی چون شجاعت، محبت، تسخیر ناپذیری، دقت نظر، پشتکار و اخلاص می‌توانند با اتکاء به نفس سطح علمی و حرفه‌ای خود را بر حل مسائل متمرکز سازند.
۸٫ خدمات آموزشی و توانبخشی حرفه‌ای را تا حد توان‏ در اختیار توان‏یابان قرار داده و با فراهم آوردن زمینه‌های اشتغال برای آنها به ارائه خدمات متقابل از جانب ایشان، بعنوان بازدهی به نفع جامعه توان‏یاب، باشد.
۹٫ آموزش توان‌یابان به گونه‌ای باشد که تا سرحد امکان موجب جبران محدودیت‏های جسمی، حرکتی آنها شود.
۱۰٫ آموزش‏های مفید و به روز‌، کاربردی و متناسب با امکانات و توانائی‏های توان‌یابان که در نهایت امکانات اشتغال آنها را تسهیل نماید‌.
۱۱٫ سازماندهی فعالیت‏ها و تلاش‏ها به گونه‌ای باشد که بتوان بیشترین بازدهی را برای توانبخشی حرفه‌ای توان‏یابان داشته باشد.
۱۲٫ کمکهای دریافتی از نیکوکاران را به گونه‌ای بهینه به مصرف رساند که پوشش جغرافیایی هرچه بیشتر جامعه توان‌یاب در اقصی نقاط کشور را موجب گردد.
۱۳٫ جنبه‌های کاربردی و حرفه‌ای آموزش‏های ارائه شده را همواره ارتقاء بخشیده و این هدف را که منظور از آموزش‏های ارائه شده توانا شدن کارآموز برای کار ثمر بخش و اقتصادی است، همواره در نظر باشد.
۱۴٫ در ارائه خدمات به توان‌یابان همه اقشار جامعه را مد نظر داشته و در عین حال برای توان‌یابان نقاط دور افتاده، محروم و مصیبت‌زده اولویت قائل شود.
۱۵٫ باید وجهه اجتماعی مجتمع را همواره ارتقاء بخشیم به گونه‌ای که جاذب افراد نیکوکار و کمک‏های مردمی عاری از هرگونه شبهه و در راستای رضای خالق و خلق نیکوکار باشد.
در یک کلام پرورش و ارتقاء احساس درونی انسان‏های خیر را در نیل به اعمال خیر بیشتر مشوق باشد.
برنامه
برای رسیدن به اهداف عالی باید برنامه دقیق و منسجمی طراحی و اجراء نمود، و در بین راه نواقصی را شناسایی و آن‏ها را مرتفع نمود تا به مقصود رسید، رعد الغدیر برای رسیدن به اهدافش این برنامه را طرح‏ریزی و در دستور کارش قرار داد.
– همه دست‏اندرکاران رعد متعهدند که بر اساس آموزه الهی «وَ اَمرَهُم شُوری بَینَهُم (شوری،۳۸)» تصمیمات ارکان مجتمع را با تبادل نظر، مشورت و رأی اکثریت اتخاذ کنند‌.
– اعضاء هیأت مدیره و هیأت امنا، «ید واحده» بوده و ضمن آموزش کار جمعی، زبان و طرز تلقی مشترک داشته باشند‌.
– فرد فرد کارکنان و مدیران مؤسسه، با درک هماهنگ و منسجمی از اهداف و منشور مجتمع در راستای عمل صالح حرکت کنند.
– همه‏ی کارکنان مؤسسه و مجتمع‌های آموزشی به توانائی‏های توان‏یابان توجه داشته باشند‌ و آنان را معلولیت و محدودیت ندانند.
– کارکنان و مدیران مؤسسه و مجتمع‏ها، خود را امانتدار مردم نیکوکار دانسته و در مصرف هدایا، امکانات و کمک‏ها، شرط امانت را رعایت و نهایت دقت را مبذول دارند.
– فرد فرد کارکنان و مدیران مؤسسه به مهارت‏ها‌، دانش‏های سودمند، مفید و اصیل رشته توانبخشی حرفه‌ای مجهز شوند تا از این حیث فضایی کاملاًٌ منطبق با مأموریت مؤسسه توانبخشی حرفه‌ای حاصل گردد.
– مسئولین مؤسسه و مجتمع‌ها با عنوان همراه و همگام، ارتباطی پیوسته و رابطه‌ای مستمر با کارآموختگان دارند برای ایشان بوده و وضعیت شغلی کارآموختگان را پس از فراغت از مؤسسه پی‌جویی نمایند.
– توان‌یابان که به رایگان از آموزش و توانبخشی حرفه‌ای بهره‏مند شده‌اند، خود را در حد توانایی متعهد به مشارکت و ارائه خدمات مادی و معنوی متقابل به دیگر توان‌یابان و مؤسسه بدانند.
– تمام کارکنان و مدیران مؤسسه و مجتمع‌ها، در جهت جذب همیاری و کمک‏های مردمی تلاش مفیدی کنند.
– مدیران مجتمع‌ها از تازه‏ترین دستاوردهای علمی و تجربی متناسب با فرهنگ و اصول اعتقادات خود بهره برداری نموده تا مدیریت مجتمع‏های آموزشی با حداقل دیوان سالاری و اصطکاک درونی و با رعایت اصل صرفه جویی همراه باشد‌.
– رعد الغدیر، فرهنگ نیکوکاری را بر اساس آموزه الهی «تَعاوَنو ا عَلی البِّرِ وَالتَّقوی (مائده،۲)» گسترش داده و از همه افراد نیکوکاری که در زمینه‌های آموزش حرفه‏ای دارای تخصص و تجربه هستند، دعوت به همکاری به عمل می‏آورد.
– اصالت «غیر دولتی» و «غیر سیاسی» مؤسسه را موکداً حفظ و آن را الگوی مناسبی برای ایجاد باور جهت، اتکاء به خود معرفی نماید.
– مؤسسه شناخت صحیح‌تری از پدیده معلولیت و امکانات موجود در مجتمع را برای خانواده‏های توان‌یابان فراهم آورده تا در نتیجه، زمینه‌ی حضور بیشتر توانیابان در مجتمع‌های آموزش فنی و حرفه‌ای را فراهم آورده باشد.
– در انطباق با اصل «جهانی‏اندیشیدن و ملی عمل کردن» با سازمان‏های بین‏المللی‌، منطقه‌ای و ملی ارتباط کاری نزدیک برقرار نموده تا، حداقل در مقایسه با کشورهای هم تراز، برجسته و موفق جلوه‌گر شود.
– علاوه بر خدمات توانبخشی و آموزش حرفه‌ای همواره با جامعه، ‌کارآفرینان، صاحبان صنایع، بنگاه‏های اقتصادی و بطور کلی همه منابع شغلی و استخدامی در ارتباط بوده و توانائی‏های دانش آموختگان مؤسسه را به طرز صحیح، بدون اغراق به آنها معرفی نماید.
– نیاز بازار اشتغال را همواره مدنظر قرار داده و خدمات آموزشی و توانبخشی حرفه‌ای را هم سوی مشاغل مورد نیاز جامعه سازماندهی رساند.
– مسئولان کشوری را به اهمیت و لزوم ایجاد تسهیلات ویژه، برخورداری توان‌یابان از امکانات آموزشی و رفاهی عمومی و دسترسی آنان به استفاده از وسایل نقلیه و دیگر خدمات شهری آگاه و در حد توان‏یاری نماید.

فصل دوم: خدمات

پذیرش
پذیرش کارآموزان در مجتمع از طریق شورای پذیرش پس از بررسی در کارگاه ارزشیابی انجام می‏شود. شورای پذیرش با توجه به پایه تحصیلی، نوع معلولیت، نیاز بازار کار و در نهایت علاقه شخصی کارآموز پذیرش را انجام می‏دهد، و بر اساس توانمندی وی در رشته‏های تحصیلی و تجهیزات کارگاه، امکان برخورداری از خدمات مجتمع را در گروه‏های هنری و رایانه فراهم می‏کند.
کلینیک اطفال
دریافت و تاثیرگذاری فرآیند توانبخشی در سنین خردسالی، خیلی زیادتر است. مؤسسه رعد الغدیر در خرداد ماه ۱۳۸۸ با مساعدت خیرین و انسان‏های نوع دوست، اقدام به راه‏اندازی کلینیک توانبخشی ویژه توان‏یابان جسمی و حرکتی(غیرذهنی) زیر ۱۴ سال را نمود.
فعالیت این کلینیک در حال حاضر شامل خدمات کاردرمانی؛ گفتاردرمانی و مشاوره می‏باشد که توسط کارشناسان متخصص ارائه می‏گردد.
این کلینیک ظرفیت پذیرش حداکثر۷۵ نفر کودک را در هفته دارد. کلیه خدمات این واحدجهت خانواده‏های بی بضاعت و نیازمند بصورت کاملا رایگان می‏باشد.
مکان کلینیک توسط خیری به صورت رایگان جهت امور توابخشی در اختیار مؤسسه قرار گرفته است. محل فعالیت این کلینیک در حال حاضر در ساختمان شماره ۲ این مؤسسه واقع در خیابان آزادی، خیابان جیحون، خیابان بهنود، پلاک۱۲۱، طبقه دوم می‏باشد.
کار درمانی
کاردرمانی شاخه‏ای از دانش توانبخشی است. در واقع علم و هنر استفاده از فعالیت‏های هدفمند جهت افزایش استقلال و بهبود مهارت‏های روزمره زندگی در انواع بیماران با ضایعات مختلف می‏باشد. عمده فعالیتهای توانبخشی قابل ارائه مؤسسه با توجه به شرایط و سن گروه مخاطب در زمینه کاردرمانی و گاهی فیزیوتراپی می‏باشد.
واحد توانبخشی رعد الغدیر از اواسط مرداد ماه ۱۳۸۵ با حمایت مالی خیرین محترم آغاز بکار نمود. و در حال حاضر هر روز ساعات ۸ الی ۱۴ مشغول به پذیرش مراجعان می‏باشد و در طی یک دوره درمانی ۲۰ جلسه‏ای (با تشخیص کارشناس مربوطِ تعداد جلسات متغیر می‏باشد) توان‏یابان تحت پوشش قرار می‏گیرند.
از ابتدای تأسیس این واحد تاکنون تعداد بسیاری از توان‏یابان مؤسسه توسط این واحد پذیرش شده‏اند که شامل معلولیت‏هایی چون: MS، میوپاتی، CP، گیلن باره، SMA، اختلالات مخچه‏ای‏، ضایعه نخاعی، مشکلات تعادلی، CMT، ضربه مغزی و…. می‏باشد.
برخی از اهداف کاردرمانی با توجه به نیازمندی‏های کارآموزان عبارت است از:
۱٫ تقویت عضلانی، جلوگیری از ضعف عضلات از طریق برنامه‏های تقویتی مستمر؛
۲٫ افزایش دامنه حرکتی مفاصل و جلوگیری از محدود شدن آنها در بیماری‏های عضلانی- اسکلتی و عصبی؛
۳٫ آموزش مجدد حرکت و انقباض عضلانی در مواردی که عضله‏ای برای مدتی به علل مختلف بدون فعالیت مانده است؛
۴٫ جلوگیری از تشکیل و تشدید تغییر شکل‏ها و اصلاح آن در حد امکان؛
۵٫ تجویز و آموزش نحوه صحیح استفاده از وسایل کمکی از قبیل: عصا، واکر، ویلچر، بریس و…؛
۶٫ آموزش صحیح انواع وضعیت‏های انسان در حال ایستادن، نشستن، خوابیدن، فعالیت‏های حرفه‏ای و روزمره، تا صدمه‏های ناشی از هر کدام به حداقل برسد؛
۷٫ آموزش و کاهش میزان اختلالات حسی، لمس، حرارت، حس عمقی، تعادل و…؛
۸٫ آموزش نحوه انجام تمارین به منظور افزایش قدرت و سرعت در انجام کار؛
۹٫ انجام تمامی فعالیت‏های جهت مستقل ساختن بیمار در انجام زندگی روزمره و کسب استقلال نسبی است.
خدمات جانبی
خدمات جانبی و حمایتی به منظور افزایش تسهیلات به توان‏یابان ارائه می‏شودکه عبارتند از:
۱٫ خدمات پزشکی و درمانی رایگان (با حضور پزشک عمومی و متخصص، متخصص زنان) به صورت مستمر (هفته‏ای یک‏بار)؛
۲٫ تغذیه و مشاوره تغذیه (با حضور کارشناس تغذیه) به صورت مستمر (هفته‏ای یک‏بار)؛
۳٫ خدمات مشاوره‏ای (ازدواج، خانوادگی، تحصیلی، اشتغال) و دوره‏های آموزشی مهارت‏های زندگی و افزایش اعتماد به نفس به صورت فردی و گروهی؛
۴٫ سرویس رایگان ایاب و ذهاب، برای برخی از نقاط تهران؛
۵٫ برپایی اردوهای زیارتی، سیاحتی و تفریحی در هر ترم به منظور افزایش روحیه و حضور اجتماعی بیشتر معلولین در جامعه؛
۶٫ بازدید از منازل توان‏یابان و ارائه خدمات حمایتی و مددکاری؛
۷٫ هماهنگی مراکز فرهنگی- ورزشی جهت استفاده ازامکانات ورزشی(استخر و سونا) برای توان‏یابان به طور رایگان.
۸٫ کاریابی در بازار کار برای توان‏یابان؛
۹٫ ارتباط با سایر سازمان‏های غیر دولتی و خیریه جهت رفع مسائل و نیازهای مددجویان در زمینه‏های مختلف خانوادگی، درمانی، ازدواج، تحصیلی و… .

فصل سوم: کارنامه

امور درمانی
در طی تعاملات صورت یافته بین مؤسسه رعدالغدیر با شهرداری تهران، امور درمانی عزیزان توان‏یاب، به طور رایگان، مستمر و متمرکز در مکان مؤسسه انجام می‏شود.
امور درمانی قابل ارائه به عزیزان توان‏یاب در زمینه‏ (گوارش، داخلی، پوست، اطفال) می‏باشد که با حضور یک نفر پزشک نیکوکار برای یک روز در هفته در مکان مؤسسه صورت می‏گیرد.
با توجه به وضعیت جسمانی و عدم تحرک کافی عزیزان توان‏یاب، یک متخصص تغذیه هر دو هفته یکبار برای ارائه مشاوره و رژیم غذایی لازم بطور رایگان در مؤسسه مشغول فعالیت است. همچنین یک متخصص زنان، هفته‏ای یک روز جهت ویزیت رایگان توان‏یابان در مکان مؤسسه حضور دارد.
کلینیک دندانپزشکی
با توجه به اهمیت امور درمانی علی الخصوص دندانپزشکی معلولین خاصی چون C.P و با توجه به عدم پاسخگویی مناسب سازمان‏ها و مراکز درمانی جهت خدمت‏رسانی به این عزیزان، تنها کلینیک دندانپزشکی ویژه معلولین جسمی- حرکتی با عنوان کلینیک دندانپزشکی رعد الغدیر اوایل اردیبهشت ۱۳۸۸ آغاز به فعالیت نمود.
هدف از راه‏اندازی این کلینیک ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان ویژه توان‏یابان نیازمندی می‏باشد که امکان بهره‏مندی از خدمات درمانی را‏ ندارند.
این کلینیک در حال حاضر دارای ۳ یونیت مجهزِ دندانپزشکی و وسایل احیای بیمار (C.P.R) و همچنین سیستم استریلیزاسیون پیشرفته جهت مبارزه با انواع بیماریهای عفونی، ایدز و هپاتیت می‏باشد.
کلینیک رعد الغدیر دارای کادری مجرب و متعهد بوده و در حال حاضر از ۲ دستیار دندانپزشک و حدود ۳۰ دندانپزشک که به صورت افتخاری و متعهدانه جهت درمان عزیزان توان‏یاب با این کلینیک همکاری دارند.
خدمات قابل ارائه این کلینیک عبارت است از: عکس دندان، پرکردن دندان با اشعه و مواد همرنگ با سیستم لایت کیور، بازسازی تاج از دست رفته دندان، پرکردن با آمالگام، عصب‏کشی کلیه دندان‏ها، درمان ریشه دندان، جراحی دندان عقل، کشیدن دندان و جرمگیری بدون آسیب به دندان می‏باشد.
کلینیک رعد الغدیر همه روزه (به استثناء روزهای تعطیل) صبح‏ها از ساعت ۸ الی ۱۴ به ارائه خدمات درمانی می‏پردازد.
کارورزی
با توجه به مشکلات عدیده اشتغال در سطح کشور، کارآموختگان رعد الغدیر بمحض پایان دوره آموزشی، وارد بازار کار نخواهند شد. بهمین منظور دوره‏های کارورزی جایگاه خاص برای کارآموختگان دارد که نوعی حرکت به سوی اشتغال محسوب می‏شود.
اغلب اتفاق افتاده که کارورز در دوره کارورزی، مورد توجه کارفرما قرار گرفته و در همان محل کار واقعی خود را شروع نموده است. مسئول آموزش با هماهنگی مسئول اشتغال می‏تواند نسبت به معرفی عزیزان کارآموخته؛ آنان را جهت گذراندن دوره‏های کارورزی به دفاتر فنی، ادارات و سازمان‏های دولتی و خصوصی معرفی نماید. استخــدام افراد بر اساس توانمــندی علمــی و کارآیی آن‏ها صـورت می‏گیرد. اما در کنار این خصیصه نظم و ترتیب، امانتداری، رعایت قانون و مقررات نیز موجبات حفظ شغل فرد را میسر خواهد نمود. برای همین منظور کارآموزان از بدو فعالیت آموزشی، باید تحت ضوابط آموزشی قرار گرفته تا بیاموزند و عادت کنند که وقت شناس باشند، قانون و مقررات محل کار خود را رعایت کنند و در واقع خود را با محیط تطبیق دهند.
خود اشتغالی
توجه به وضعیت جسمی و حرکتی عزیزان توان‏یاب و گستردگی دامنه حِرَف متداول، به منظور دسترسی به اشتغال این عزیزان تدابیر لازم بکار گرفته می‏شود.
برخی عزیزان توان‏یاب از وسایل کمک حرکتی استفاده می‏نمایند. بنابراین امکان اشتغال آنان در سازمان‏ها و کارخانه‏ها بسیار ضعیف و گاهی امکان پذیر نیست. حتی در بیشتر ساختمان‏های تازه‏ساز امکانات ویژه معلولین لحاظ نگردیده است. (آسانسور، رمپ، سرویس بهداشتی) بهترین روش برای رسیدن توان‏یابان به اشتغال موفق، آموزش دوره‏هایی است که منجر به خود اشتغالی گردد.
مؤسسه رعدالغدیر پس از بحث و گفتگو با مدیران، مسئولین و دست‏اندرکاران آموزش و اشتغال بالاخص شورای آموزش مؤسسه، برای به وجود آوردن قدرت مانور در زمینه اشتغال؛ پیشنهاد برگزاری کارگاه‏های خود اشتغالی در دوره‏های چاپ و تبلیغات رایانه، قاب سازی، صنایع چوب ( معرق و پیکر تراشی) را ارائه نمود که مورد موافقت قرار گرفت.
در این طرح تعداد ۵ نفر از توان‏یابان در محوطه شمالی ساختمان مؤسسه که با همکاری شهرداری تهران در اختیار رعدالغدیر قرار گرفت، مشغول بکار شده‏اند.
ضمناً در همین راستا غرفه‏ای نیز جهت بوفه در نظر گرفته شدکه منجر به اشتغال یک توان‏یاب دیگر گردید.
کارگاه حمایتی خیاطی
در راستای حمایت از امر اشتغال توان‏یابان، مؤسسه اقدام به راه‏اندازی کارگاه حمایتی خیاطی نمود. کارآموزان پس از طی دوره کارورزی شش ماهه و اشتغال به کار حرفه‏ای در مدت دو سال و دریافت حق الزحمه به کارآموختگانی توانمند در رشته چرخکاری (راسته دوزی و سردوزی) تبدیل می‏شوند و می‏توانند به طور مستقل و به صورت فردی دارای مهارت در جامعه مشغول بکار شوند.
پس از پایان دوره کارورزی و اشتغال موقت؛ توان‏یابان دارای مهارت بالا در کارگاه خیاطی جای خود را به کارورزان کارآموخته جدیدتر می‏دهند و این فرآیند همچنان ادامه دارد.
در حال حاضر تعداد سیزده نفر در این کارگاه به صورت تمام وقت مشغول به فعالیت در زمینه کلیه امور دوخت و دوز البسه و پوشاک بیمارستانی، مانتو مدارس و… می‏باشند.
کارگاه حمایتی فیلتر سازی
کارگاه حمایتی تولید فیلتر هوای خودرو در راستای حمایت از اشتغال معلولین جسمی‏ـ‏حرکتی و حسی به همت خادمین و خیرین مؤسسه نیکوکاری رعدالغدیر در تیر ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز نمود.
مکان این کارگاه توسط یکی از خیرین محلی به صورت هدیه و بدون دریافت اجاره بهاء در اختیار این مؤسسه قرار گرفته و کلیه هزینه‏های مناسب سازی، تجهیزات مکان و خرید کلیه ابزار آلات اشتغال توان‏یابان نیز توسط ایشان تقبل شده است.
این کارگاه تولیدی با ظرفیت اشتغال دو معلول روشندل و یک نفر معلول جسمی در حال حاضر تولید انواع فیلتر هوای خودرو و وسایل برقی همچون جارو برقی را انجام می‏دهد.
محصولات تولیدی این کارگاه حمایتی جهت فروش به مراکز عمده توزیع کننده فیلتر هوای خودرو و همچنین خرده فروشی‏های توزیع فیلتر هوا مثل تعویض روغنی‏ها و مراکز معاینه فنی خودرو عرضه می‏گردد.
این کارگاه تولیدی در یافت آباد، بلوار الغدیر جنوبی، خیابان فرعی کیان، پلاک ۲ دایر می‏باشد.
کارگاه صنایع دستی و هنری
افراد دارای معلولیت‏های حاد متأسفانه بدلیل شدت معلولیت و یا به علت مهیا نبودن بسترهای لازم جامعه برای انجام فعالیت‏های اجتماعی مجبور به انزوا و خانه‏نشینی می‏باشند.
مؤسسه‏ رعدالغدیر سعی نموده‏ تا از طریق ارائه آموزش‏های به روز و منطبق بر نیاز بازار‏کار با ارائه دوره‏های متعدد هنری و صنایع دستی فضایی را جهت خود اشتغالی این عزیزان در منزل‏شان فراهم آورد.
این مجموعه از طریق خرید محصولات تولیدی توان‏یابان در زمینه‏های گوناگون هنری، و عرضه آن از طریق برپایی نمایشگاه‏های خیریه سالانه به صورت داخلی و خارجی و یا فروش و هدیه آن به شرکت‏ها و سازمان‏های دولتی و خصوصی حمایت‏های لازم را از امر خود اشتغالی معلولین به انجام می‏رساند.
در حال حاضر تعداد بسیاری از کارآموختگان دوره‏های صنایع دستی و هنری از طریق عقد قرارداد کاری با واحد فروش و اشتغال مؤسسه، مشغول بکار در منزل و دریافت حق الزحمه از طرف مؤسسه رعد الغدیر شده‏اند.
واحد مددکاری
مؤسسه رعد الغدیر در منطقه جنوب غرب تهران و خدمتگزاری در جهت تأمین نیازهای آموزشی و توانبخشی جوانان توان‏یاب این منطقه، موجبات مراجعه توان‏یابان عزیزی را به این مکان فراهم آورد که با وجود محدودیت‏های جسمی وحرکتیشان از نظر اقتصادی نیز توانایی ‏اندکی برای طی کردن مراحل رشد و معرفی به اجتماع داشتند. بعد از ورود آنها به محیط آموزشی و توانبخشیِ این مؤسسه، و استعداد سنجی آنها، استفاده بهینه از تسهیلات آموزشی و کسر دغدغه‏های ذهنی و تشویشات روحی آنها، از اهداف مهم واحد مددکاری می‏باشد.
این واحد وظیفه دارد با شناسایی مددجویان و نوع نیازشان درجهت رفع آن به شکل مناسب برآید. درهمین زمینه به جهت ترویج فرهنگ دستگیری از نیازمندان، به تعداد ۹۴ نفر از توانیابان و نیازمندان داخل و خارج از مؤسسه خدمات رایگان در زمینه‏های: آموزشی، درمان، تأمین جهیزیه، تأمین ایاب و ذهاب، کمک هزینه تحصیل، ارائه ارزاق به صورت فصلی ارائه کرده است.
ارتباط با سازمان‏های خدمتگزار در زمینه تأمین نیاز ضروری مددجویان: نیازهای درمانی، تأمین جهیزیه، تأمین هزینه تحصیل، ایجاد کار، از دیگر وظایف واحد مددکاری مؤسسه به شمار می‏آید که برهمین اساس درصد قابل توجهی از مسائل مددجویان محترم از طریق معرفی و مشورت با این موسسات ترفیع یافته و ضریب امیدواری، اعتماد به نفس و اتکا به توانمندی‏هایشان تا حد قابل توجهی در اذهان آنها افزایش یافته است.
خدمت رسانی به سادات ایتام، توانیاب و سرپرست خانوار از خدمات دیگر این واحد می‏باشد که درحال حاضر تعداد ۶۷ نفر از عزیزان سادات از خدمات این مؤسسه در زمینه‏های مختلف بهره‏مند هستند که از این آمار تعداد ۴۱ نفر سادات توان‏یاب بوده و باقی نیازمند می‏باشند که به صورت موردی، موقت و دائمی از خدمات رایگان دندان پزشکی، کار درمانی، گفتار درمانی، حمایت‏های تحصیلی، مرمّت منزل، حمایت‏های آموزشی بهرمند می‏شوند.
تأمین هزینه‏های فوق و ایجاد فضای فکری مناسب برای سادات توانیاب عزیز، از محل سهم سادات، با کسب اجازه از حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی، نماینده محترم مرجع عالیقدر تشیّع، آیت الله العظمی سید علی سیستانی انجام می‏شود.
کانون معلولان منطقه ۱۸
حقوق برابر و احترام به آن، از شروط لازم برای برقرای ارتباط سالم و سازنده است، کانون توان‏یابان منطقه ۱۸ تهران قدم دیگری است که با هدف فرهنگ‏سازی برای ایجاد عزت، بالا بردن منزلت توانیابان و معرفی توانمندی‏های ایجاد شده است، تا با شناسایی توانیابان مستعد در زمینه‏های علمی، هنری، ورزشی و جرأت رسیدن به اهداف سازنده توان‏یابان در جامعه را محقق نماید.
اهداف سازنده این کانون شامل موارد ذیل است:
۱٫ استفاده از حقوق اجتماعی به دور از محدودیت‏های جسمی و رساندن حرف به عمل در زمینه خدمت به قشر توانیاب؛
۲٫ ایجاد رقابت‏های سالم در زمینه‏های مناسب علمی، هنری، ورزشی؛
۳٫ کمک به ارگان‏های مسئول جهت مناسب سازی معابر، مراکز علمی، تفریحی، آموزشی و ورزشی برای تعریف صحیح حقوق برابر در جامعه و شکوفا شدن استعدادهای خدادادی این افراد در زمینه‏های تعریف شده.
۴٫ شکوفا شدن فرهنگ دعوت از آحاد جامعه برای انجام فعالیت‏های اجتماعی بدون در نظر گرفتن محدودیت‏های جسمی و حرکتی؛
این کانون به صورت رسمی در سال ۱۳۹۰ آغاز به کار نموده است. شهرداری تهران متولی اصلی ایجاد و گسترش فعالیت‏های کانون معلولین می‏باشد.
امید است با حمایت‏های سازنده نهادهای مسئول و مشورت‏های صحیح توان‏یابان فرزانه در زمینه‏های مورد نیاز آنها در جامعه بتوان، شهری برای زندگی همه اقشار و فرهنگ غنیِ احترام به منزلت انسان‏ها دست یافت.

فصل چهارم: همیاران بزرگ
به راستی چه توفیق و سعادتی برای نیکوکاران و خیرین ارزشمند‏تر و والاتر از اینکه کمک‏ها و مساعدت‏های مادی و معنوی آنان صرف احیاء و ارتقاء روحی، توانمندسازی معلولان و شکوفائی خلاقیت‏ها و استعدادهای آنان شده و در نهایت انسان‏های شریفی که به رغم برخی ناتوان تلقی می‏شوند، افرادی توانمند، فعال، مستقل و خودکفا به لحاظ اقتصادی ساخته شوند.
عضویت افتخاری
مجتمع از کمک‏ها و مساعدت‏های بی‏دریغ و ‏اندیشمند نیکوکاران و خیرین بلند همت به‏ صورت موردی و مستمر بهره‏مند می‏گردد.
راهکار دیگری که حامیان رعدالغدیر از طریق آن استمرار ارائه خدمات رایگان را برای مجتمع امکان پذیر ساخته و نظارت عالیه بر عملکرد مجموعه را به عنوان اعضاء یک خانواده نیکوکار می‏توانند وجهه همت خویش قرار دهند، «پذیرش عضویت افتخاری» در جمع خانواده رعد الغدیر می‏باشد.
افراد با پیوستن به جمع اعضاء افتخاری علاوه بر مشارکت در یک امر معنوی و گسترش فرهنگ «حمایت» به جای «ترحم» از طریق پرداخت حق عضویت در هر ماه، خدمتگزاران مجتمع نیکوکاری رعد الغدیر را در ارائه هرچه بهتر خدمات موثر و رایگان به عزیزان توان‏یاب یاری می‏نمایند.
بانوان همیار
مؤسسه در اجرای فعالیتهای جمعی و عام المنفعه خود از خدمات ارزشمند دو گروه همیاری جوانان و گروه همیاری بانوان بهره می‏گیرد.
گروه‏های همیار به اقتضای شرایط موجود بصورت مشترک یا مستقل در زمینه‏های توسعه فرهنگ نیکوکاری، کمک‏های آموزشی و اداری، برگزاری مراسم و جشن‏ها، عضوگیری و بورسیه کارآموزان، برگزاری نمایشگاه‏ها و بازارهای خیریه و جمع‏آوری مالی به صورت کاملاً داوطلبانه و رایگان فعالیت می‏نمایند.
گروه بانوان همیار، جمعی از بانوان نیک‏اندیشی هستند که در قالب کمیته‏های مشخص (ازدواج و تأمین جهیزیه، درمانی و پزشکی، اردوئی، آموزشی، اشتغال و…) در فعالیت‏های ذیل مجتمع را یاری می‏دهند:
۱٫ جذب کمک‏های مردمی (نقدی و غیر نقدی)؛
۲٫ مشارکت در برگزاری اردوهای فرهنگی‏ـ سیاحتی داخل و خارج از شهر؛
۳٫ برگزاری جشن‏ها و بازارچه‏های خیریه مختلف در طول سال؛
۴٫ جمع آوری نذورات؛
۵٫ بازدید از منازل کارآموزان نیازمند؛
۶٫ مشارکت در اجرای برنامه‏های فرهنگی درون مؤسسه؛
۷٫ شناسایی معلولان منطقه و معرفی آنان جهت بهرمندی از خدمات به مؤسسه؛
۸٫ تهیه و توزیع ارزاق در مناسبت‏های خاص به توانیابان تحت پوشش؛
۹٫ مشارکت در تهیه مایحتاج اولیه آشپزخانه و کمک در طبخ غذای روزانه توانیابان
۱۰٫ معرفی مؤسسه به سایرین و جذب پتانسیل‏های حمایتی آنان در جهت رشد و ارتقا خدمات؛
۱۱٫ تهیه جهیزیه جهت توان‏یابان در شرف ازدواج؛
۱۲٫ تلاش در جهت اشتغال توان‏یابان در ارتباط با سایر سازمان‏ها و شرکت‏ها؛
دندانپزشکان همیار
دندانپزشکان نیکوکار (دنا)، برای اولین بار در ایران در مرکز دندانپزشکی رعد الغدیر کار طبابت و درمان بیماری دهان و دندان توان‏یابان جسمی حرکتی را رایگان انجام می‏دهند.
کمکهای نقدی و غیر نقدی
زمینه‏های یاری در جهت پیشبرد اهداف مؤسسه:
۱٫ اهدای کمک‏های غیر مادی؛ نذورات و امور وقفی و ثلث اموال؛
۲٫ بازدید‏های فردی و جمعی از مؤسسه و ارائه پیشنهادات و راهنمائی‏های سازنده؛
۳٫ شناسایی و معرفی افراد خیّر و نیک‏اندیش و علاقمند به فعالیت در زمینه تعالی و توانبخشی حرفه‏ای عزیزان توان‏یاب به مؤسسه؛
۴٫ همکاری در زمینه‏های امور فرهنگی؛ هنری؛ علمی؛ آموزشی و اجتماعی با مؤسسه در زمینه‏های مرتبط؛
۵٫ ارائه کمک‏های فکری و ایده‏های نو؛
۶٫ اهدای کمک‏های مالی؛
۷٫ تکمیل فرم بورسیه توان‏یابان و بورسیه نمودن یک یا چند کارآموز نیازمند به حمایت؛
۸٫ تکمیل فرم عضویت و پیوستن به حامیان مؤسسه؛
۹٫ همکاری در فراهم نمودن زمینه اشتغال برای توان‏یابان با معرفی توانمندی‏های تولیدی توان‏یابان به شرکت‏ها و سازمان‏های همکار و در ارتباط با شما؛
۱۰٫ شناسایی و معرفی توان‏یابان نیازمند به آموزش مهارت‏های فنی و حرفه‏ای؛ توانبخشی و اشتغال به مؤسسه؛
۱۱٫ حضور فعال در جشن‏ها و بازارهای خیریه مؤسسه؛
۱۲٫ صاحبان حرف، مشاغل و صنعتگران با توجه به توانمندی عزیزان توانیاب و داشتن مهارت در رشته‏های فنی‏ـ حرفه‏ای می‌توانند درصدی از فرصت‏های شغلی مجموعه خویش را در اختیار این عزیزان قرار دهند تا زمینه اشتغال شرافتمندانه و استقلال اقتصادی این عزیزان فراهم گردد؛
۱۳٫ دعوت از پزشکان و دندانپزشکان محترم و متعهد جهت همکاری با این مؤسسه؛
۱۴٫ دعوت از ناشران و کتاب فروشی‏های سراسر کشور جهت تهیه کتب مختلف آموزشی؛
۱۵٫ کمک در جهت برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی؛
۱۶٫ دعوت از آموزشگاه‏های کنکور سراسر کشور جهت پذیرش تعدادی از کار آموزان؛
۱۷٫ اهداء جهیزیه برای عروس و دامادهای نیازمند؛
۱۸٫ اهداء نذورات (گوسفند قربانی و عقیقه).
حمایتی برای تأسیس مراکز مشابه
نظر به گستردگی معلولیت در شهرهای مختلف کشور و نیاز به تأسیس مراکزی جهت توانبخشی و آموزش فنی و حرفه‌ای منجر به اشتغال این عزیزان با هدف بهره‌مندی از مواهب زندگی دلپذیر و عادی مانند سایر افراد جامعه، مؤسسه رعدالغدیر بعنوان سازمانی مردم نهاد در راستای تحقق اهداف اساسنامه خویش و ترویج فرهنگ نیکوکاری اقدام به اجرای طرح حمایت و مشاوره رایگان به افراد علاقمند در امر تأسیس و راه‌اندازی مؤسسات خیریه مشابه در سطح کشور با شرایط ذیل می‏نماید.
ماده یک: مؤسسه رعدالغدیر هیچگونه تعهد مالی و حقوقی نسبت به مراکز ایجاد شده در شهرهای مختلف کشور‏ ندارد و رابطه بین مؤسسه و مرکز مشابه آن فقط در چارچوب ۵ بند ذیل می‌باشد.
بند۱) مشاوره رایگان به افراد علاقمند در هر شهرستان جهت تأسیس و راه‌اندازی مؤسسات خیریه مشابه مؤسسه رعد الغدیر بصورت حضوری یا تلفنی؛
بند۲) آموزش و کارورزی رایگان نماینده مرکز هر شهر جهت انتقال تجربیات به مدت یک هفته.
بند۳) تهیه و تحویل لیست تجهیزات و فرم‏های آموزشی، اداری و تبلیغاتی جهت مراکز ایجاد شده در هر شهر بر مبنای نیازهای بومی آن شهر؛
بند۴) برنامه‌ریزی و اجرای جشن افتتاحیه ویژه مراکز ایجاد شده در هر شهر با همکاری متولیان مرکز مورد نظر؛
بند۵) حضور نماینده یا نمایندگان مؤسسه رعد الغدیر در جلسات افراد علاقمند به تأسیس مراکز خیریه مشابه مؤسسه در هر شهر به منظور انتقال تجربه؛
ماده دو: مجری طرح حمایت و مشاوره رایگان، طبق نمودار سازمانی مؤسسه نیکوکاری رعدالغدیر مدیرعامل مؤسسه یا نماینده وی می‌باشد که زیر نظر هیئت مدیره فعالیت و نتایج کار را در جلسات اعضاء به صورت مکتوب اعلام می‌دارد.
سایر مراکز مشابه
این مؤسسه از ابتدای فعالیت خود تا کنون بر اساس مواد فوق الذکر در تأسیس مراکز مشابه از طریق حمایت‏های مالی و مشاوره‏ای، موفق به تأسیس مراکز ذیل گردیده است:
۱٫ کاشانه مهر کاشان (کمک)، در شهر کاشان با همت جمعی از نیکوکاران کاشانی در سال ۱۳۸۶٫
۲٫ مؤسسه نیکوکاری رعد‏الغدیر پاکدشت، در شهرستان ورامین با همت جمعی از معلولین شهر پاکدشت در سال ۱۳۸۷٫
۳٫ مؤسسه نیکوکاری توان‏یابان رعد‏الغدیر فارس، در استان شیراز با همت جمعی از نیکوکاران شیرازی در سال ۱۳۸۸٫
۴٫ مرکز حرفه‏آموزی معلولین در شهر بندرعباس، با مشارکت انجمن ضایعه نخاعی این استان در سال ۱۳۹۰٫

اگرچه نمی‏توان‏ به طور کامل ریشه‏های فقر و آسیب‏های ناشی از آن را خشکاند و لیکن اعتقاد خادمین مؤسسه رعدالغدیر، سبز کردن‏ اندیشه‏های نو در افکار آماده تمامی توانیابان است که توفیق خدمتشان را خداوند متعال به آنها ارزانی داشته و آرزویشان بارور شدن روحیه خستگی ناپذیری برای خدمت به این نعمات الهی است.

Raad-e Alghadir Good Deeds Institute
(Moasseseh-e Nicocari-e Raad-e Alghadir)

Daily vocational training center for the bodily and motive disabled that they are not mentally deficient disabled and they have over fourteen years old.

About us
Raad-e Alghadir Good Deeds Institute has nongovernmental formation, it established in 1380 (2001) by some of the beneficent people for promoting abilities of the bodily and motive disabled. The first address of Institute was in south-west region of Tehran, in a rental house, Montazer Almahdi alley, Sina small town, Kalij-e Fars district. In this Institute we believe that training and educating activities are very effective for promoting abilities of the dear ones and nothing is as training and educating.
Because of low capability of this place, the board of directors continually tried to change this insufficiency and finally they could prepare an area with 300 square meters Shohadaay-e Yaftabaad Park with helpfulness of Tehran city council and mayoralty of 18th region.
Calculating sheets and architectural plans were prepared by beneficent experts and executive steps were begun on Dey 3, 1383 (2004) to build 600 square meters educational building and at the beginning of Shahrivar, 1384 (2005) by God’s help and helpfulness of beneficent people synchronous with the happiness birth of His Excellency Mehdi (A. S.) this complex was operated.
After ending legal process, Raad-e Alghadir Good Deeds Institute received its necessary legal grounds from related authorities. Finally in Mehr 1386 (2007) this complex was registered as legal Institute with number 21700 and then its activities have been continuing independently.

Services
At the beginning of the formation of Raad-e Alghadir Good Deeds Institute, its administrators decided that training services and giving professional ability to be completely free of cost as far as the disabled people of society could use services from Institute to reach self-employment, independent means and protection of their self-respects and to show their greatnesses.
Regard of “making disabled person powerful”, which is as first step in Raad-e Alghadir, therefore the institute which has a training and good deeds constitution, gives its services in three following items:
۱٫ Technical and vocational training that result in employment
۲٫ Giving ability and making powerful (from birth to adulthood)
۳٫ Protective services
According to the capacity of each term, 120 disabled persons from girls to boys can profit by technical and vocational training services which are completely free of cost in 2 shifts along each day in the morning and afternoon.

Training
Raad-e Alghadir Good Deeds Institute base on aims in its constitution tries to give technical and vocational training to the bodily and motive disabled people (whom have more than 14 years old) and because of scope of its activities, therefore it’s not able to accept the disabled people with mental deficient.
Trainees will be receipted in the institute by agreement of select committee, they can utilize from services of the institute in different groups, but it will be possible after consideration in valuation workshop by attention to their educational bases, kinds of their disabilities and demands of occupation market and at least due to their individual interests. Trainees can enjoy from trainings of Institute in the following branches:
a) Information technology (IT)
b) Handicrafts
c) Art-forms and decorative arts
d) Design and swing
They will be taught and trained by worthy head-artisans and educators according to standards of Ministry of Labor which have international valuation, and then they will be introduced to Ministry of Labor for receiving technical and vocational diplomas.

دانلود فایل PDF کتاب
مراکز و کتابخانه های ویژه معلولین، همچنین افراد دارای معلولیت جهت دریافت رایگان نسخه کاغذی و چاپی یا نسخه صوتی و گویا آن می توانند با دفتر فرهنگ معلولین مکاتبه نمایند.

1 پاسخ
  1. ملیحه
    ملیحه گفته:

    با سلام و عرض ادب خدمت زحمت کشان موسسه. امیدوارم تمامی کسانی که با امید به موسسه شما می آیند به بهبودی کامل دست یابند.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *