مولانا، مجموعه کتاب‌های گویا

مولانا
مجموعه کتاب‌های گویا

1 عدد DVD، شامل 6 عنوان کتاب گویا، 83 ساعت

مولانا جلال‌الدين محمد رومی از دانشمندان مسلمان و عارفاني است كه مورد توجه پژوهشگران و نويسندگان بوده است. به طوري كه در دهه‌هاي معاصر بيشترين كتب و مقالات در اروپا و آمريكا درباره او عرضه شده است. مولانا در زمينه معلولين نظريه‌ها و آراء خاصي دارد؛ يأس و دلمردگي را عامل بدبختي و شقاوت و عقب‌ماندگي آدميان مي‌داند و در مقابل عشق و اميدوار بودن را علت پيشرفت و سعادت مي‌شمارد. به همين دليل معلولين جهان حتي معلولين غيرمسلمان از كتب و آراء او استقبال نموده‌اند. دفتر فرهنگ معلولين به منظور گسترش اندیشه های وی منتخبی از کتب که از سوی پژوهشگران درباره او ارائه شده، برای اولین بار در قالب مجموعه ای صوتی عرضه نموده است. امیدواریم سری کتاب های گویا ديگری هم در این موضوع داشته باشیم. این مجموعه شامل آثار زیر است:
رساله در تحقیق احوال و زندگانی مولانا جلال الدین محمد مشهور به مولوی، بدیع الزمان فروزانفر، نشر زوار، 1390، 276ص.
مولانا: دیروز امروز فردا، آنه ماری شیمل، ترجمه محمد طرف، نشر بصیرت، 1389، 248ص.
مولانا جلال الدین: زندگانی، فلسفه، آثار و گزیده‌ ایی از آن‌ها، عبدالباقی گولپینارلی، ترجمه توفیق هاشم پورسبحانی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، چاپ چهارم، 1384، 472ص.
پله پله تا ملاقات خدا: درباره زندگی، اندیشه و سلوک مولانا جلال الدین رومی، عبدالحسین زرین کوب، نشر علمی، چاپ بیست و ششم، 1384، 394ص.
نیایش‌های مولانا، جلال الدین محمد باقر چلبی، حافظ حسین طوپ، مترجمان بهاءالدین خرمشاهی، توفیق سبحانی، محمد جعفری، نشر باغ نو، 1389، 136ص.
معنای زندگی از نگاه مولانا و اقبال، نذیر قیصر، ترجمه محمد بقائی، انتشارات تهران، 1391، 442ص.

molana

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *