پیام دبیر کل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت در سال 2014

bankimonامسال روز جهانی افراد دارای معلولیت روی موضوع توسعه‌ی پایدار: نوید فن‌آوری تمرکز دارد.
فناوری با دسترسی‌پذیر کردن دانش و گسترش طیف وسیعی از فرصت‌ها جهان را تغییر داده است. افراد دارای معلولیت می‌توانند از چنین پیشرفت‌هایی بسیار استفاده کنند، هنوز بسیاری به این ابزار ضروری دسترسی ندارند.
ما باید همانند جامعه‌ی بین‌المللی که برای ایجاد دستورالعمل توسعه‌ی بلندپروازانه و الهام‌بخش بعد از 2015 کار می‌کند که کسی فراموش نشود، قدرت فناوری را برای پیشرفت همه تحت کنترل درآوریم.
افراد دارای معلولیت از طریق فناوری سازگار، یاری‌رسان و جامع می‌توانند بسیاری از توانایی‌های بالقوه‌ی خود را در جوامع و محل کار شکوفا سازند. کارفرمایان می‌توانند برای ایجاد یک محیط توانمند برای افراد دارای معلولیت جهت پیدا کردن اشتغال مولد و بهره‌ی کامل از مهارت و استعدادهایشان فناوری را تحت کنترل درآورند.
همچنین فناوری با اطمینان از دسترسی افراد دارای معلولیت به اطلاعات مهم به آنها کمک می‌کند بر بلایای طبیعی غلبه کنند. به همین نحو، فناوری کمک می‌کند تا نیازهای خاص افراد دارای معلولیت را در آمادگی و واکنش به بلایای طبیعی در نظر بگیریم.
بیایید سخت تلاش کنیم تا اطمینان حاصل شود که سیاست‌ها، برنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و فناوری‌های قرن 21 برای افراد دارای معلولیت، دسترسی‌پذیر بوده و نسبت به دیدگاه‌ها و تجربیات آنها حساس است. بیایید با هم برای آینده‌ای بهتر تلاش کنیم که برای همه فراگیر، عادلانه و پایدار است.
ترجمه: معصومه آمِدی، سایت کانون معلولان توانا، 8 آذر 1393

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *