برگزیدگان نخستین مسابقات ملی مهارت معلولین معرفی شد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همزمان با برگزاری مرحله کشوری ژانزدهمین مسابقات ملی مهارت از معرفی ۴۰ نفر برگزیده خبر داد و گفت: ۱۲ نفر از این تعداد، به مسابقات سال آینده راه می یابند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «یحیی سخنگویی» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نخستین مسابقات ملی مهارت ویژه معلولین با مشارکت بهزیستی برگزار شد، گفت: یکهزارو ۸۸ نفر از استان های مختلف کشور در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند که ۴۰ نفر برگزیده بر مبنای این آزمون انتخاب شده اند و ۱۲ نفر از این تعداد، به مسابقات سال آینده راه می یابند.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، افزود: معلولین برگزیده مرحله استانی مسابقات ملی مهارت ویژه افراد دارای معلولیت در رشته‌های طراحی گرافیک رایانه‌ای، کارور word، خیاطی و کندهکاری روی چوب، پنجشنبه ۱۳ شهریورماه جاری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خدایی استان البرز به رقابت با یکدیگر پرداختند.
وی با بیان اینکه پیشتر از این مرحله شهرستانی این مسابقات ۱۷ مردادماه برگزار شده بود، تصریح کرد: کشف استعدادهای حرفه‌ای در میان افراد دارای معلولیت کشور ضمن فراهم کردن بستر مناسب برای رقابت سالم، فرصت شکوفایی مهارت های آنان و همچنین ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان افراد دارای معلولیت را ایجاد می کند.
سخنگویی در پایان با بیان اینکه برگزیدگان این دوره سال آینده برای مسابقات جهانی به فرانسه اعزام می شوند، یادآور شد: این دوره از مسابقات با مشارکت سازمان بهزیستی، آموزش فنی و حرفه ای کشور و مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان نخستین رویداد مهم کشور در این زمینه برگزار شده است.
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.