نشت دوستانه انجمن ندای معلولین ایران و اتحادیه معلولین فنلاند

IMG_0600صبح روز چهار شنبه ۱۳۹۳/۸/۲۱ یک هیئت از اتحادیه معلولین فنلاند با هیئت مدیره انجمن ندای معلولین ایران در محل دفتر این انجمن ملاقات و نشستی دوستانه برگزار کردند که این دیدار به درخواست اتحادیه معلولین فنلاند و با هماهنگی سازمان بهزیستی کشور صورت گرفت.
آقای محمود کاری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن ندای معلولین ایران هدف از اینگونه ارتباطات و گفتگو ها را تبادل نظر و استفاده از تجربیات NGO های فعال در حوزه معلولین سایر کشورها در راستای بهبود روند برنامه ریزی و فعالیت اعلام کرد. در این جلسه مواردی که مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت بیشتر در زمینه نحوه فعالیتNGO ها در جهت هر چه بهتر اجرایی شدن قوانین مرتبط به معلولین به ویژه کنوانسیون حقوق جهانی افراد دارای معلولیت و چگونگی ارائه خدمات به گروهای هدف بود که خوشبختانه کشور ایران قانون جامع حمایت از حقوق معلولین را قبل از پذیرش کنوانسیون داشته و به اجرا گذاشته است. این امر برای میهمانان فنلاندی جالب بود و اظهار می داشتند که آنچه شنیده بودند و آنچه در این سفر به ایران و ملاقات با NGO های فعال حوزه معلولین و تعامل آنان با دولت ملاحظه کردند تفاوت بسیار دارد و علاقه مندی خود را برای ادامه این دیدارها اعلام و ضمن دعوت از مدیریت انجمن ندای معلولین ایران برای سفر به فنلاند از میهمان نوازی این انجمن و ایرانیان سپاسگزاری کردند.
در پایان آقای کاری با خرسندی و استقبال از تداوم اینگونه نشست ها که در تبادل تجربیات موثر است و قبول دعوت هئیت فنلاندی از کارشناسان معاونت محترم توانبخشی و روابط بین الملل بهزیستی کشور که در جلسه حضور داشتند و هیئت فنلاندی را همراهی می کردند تقدیر و تشکر به عمل آوردند.
منبع: پایگاه خبری انجمن ندای معلولین ایران، 21 آبان 1393

IMG_0627

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *