بازدید رئیس بهزیستی استان قم از موزه علی بن ابیطالب(ع)

بازدید رئیس بهزیستی استان قم از موزه علی بن ابیطالب(ع)
و ملاقات با حجة الاسلام سید جواد شهرستانی

دکتر رضا سلیقه رئیس سازمان بهزیستی استان قم همراه معاون‌ها و تعدادی از مدیران سازمان بهزیستی مرکز روز چهارشنبه ساعت 12 وارد مجتمع خیام جهت بازدید از موزه علی بن ابیطالب(ع) شدند. این بازدید حدود یک ساعت طول کشید و قسمت اهدائات رهبران دینی و مذهبی جهان و مراکز مهم جهان به حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی و مؤسسه آل البیت(ع) و دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی را مشاهده کردند. همچنین از قسمت دوم موزه که متعلق به موضوعات و آثار دست ساز و هنری معلولین ایران و برخی از کشورهای اسلامی است بازدید بعمل آوردند.
دکتر سلیقه به هنگام بازدید اعلام کرد: بهزیستی استان قم برای راه‌اندازی و توسعه موزه معلولین در مرکز شهر قم، برای بازدید عموم آمادگی دارد.
پس از بازدید همگی به دفتر کار آقای شهرستانی رفتند و با ایشان ملاقات نمودند. در این ملاقات دکتر سلیقه درباره اهمیت و تأثیر این موزه نکاتی ابراز داشت، آنگاه آقای شهرستانی درباره بازدید روزانه مهمانان کشوری و خارجی از موزه و علاقه وزرای خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده بیشتر مهمانان از این موزه نکاتی فرمودند.
در ادامه آقای سلیقه متذکر شدند: معلولین، آثاری خلق کرده‌اند که گویای دقت، قدرت ابتکار و خلاقیت آنها است. نمونه‌هایی از این آثار در این موزه‌ گردآوری شده است. لازم است بهزیستی و دفتر فرهنگ معلولین فکری برای راه‌اندازی موزه برای بازدید عموم مردم داشته باشند. چنین موزه‌ای می‌تواند فرهنگ سازی را تسریع کرده و فاصله بین مردم و معلولین که ناشی از نشناختن آنها است مرتفع گشته و مردم به توانایی‌های این قشر پی ببرند و در جاهای مختلف از آنها استفاده کنند و برای آنها اشتغال ایجاد نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *