مجتمع آموزشی نیكوكاری رعد فاطمیه قم

مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد فاطمیه قم

مجتمعی غیر دولتی و غیر انتفاعی و مردم نهاد است که از فروردین 1392 در زمینه توانمندسازی توان‌یابان (معلولین جسمی حرکتی) فعالیت خود را آغاز کرده است.
ساختمان این آموزشگاه توسط فرزندان مرحوم آقای حاج غلامحسین امجدی کاشانی آماده و در اختیار این مجموعه گذاشته شده است. کلیه خدمات آموزشی به صورت رایگان در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد.
اهداف این مجتمع شامل:
1- آموزشی:‌ کلاس‌های آموزشی بر مبنای استانداردهای فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. در رشته‌های آموزشی:‌ قرآن، کامپیوتر، معرق، حسابداری، طراحی نقاشی، خیاطی، زبان انگلیسی، خوشنویسی و تئاتر که در جهت رشد فکری و علمی در مخاطبین مذکور می‌باشد و دستیابی ایشان را به زندگی پویا ممکن می‌سازد.
2- توان بخشی: با توجه به اهمیت خدمات توان بخشی ویژه معلولین که موجب بهبود وضعیت جسمی این قشر از جامعه می‌شود، این مجتمع خدمات توانبخشی شامل فیزیوتراپی و کار درمانی را ارائه می‌دهد.
3- مددکاری اجتماعی:‌ شامل مشاوره فردی و خانوادگی و جلسات گروه درمانی که موجب تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در توان‌یابان می‌گردد.
4- اشتغال زایی: با توجه به اهمیت حضور این افراد در جامعه و نشان دادن قابلیت‌ها و استعدادهای ایشان، هدف این مجتمع مشارکت کارآموزان در فعالیت‌های اجتماعی و کارآفرینی می‌باشد.
شرایط پذیرش کارآموز: صرفاً‌ از معلولین جسمی حرکتی (خانمها،‌ آقایان) با شرایط سنی 15 تا 36 سال، در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 الی 14 ثبت نام به عمل می‌آید.
آمار و شرح فعالیتهای کلی مجتمع:
تعداد کل کارآموزان ثبت نام شده در آموزشگاه تا این تاریخ 150 نفر اعم از خانم‌ها و آقایان می‌باشد.
تعداد کارآموزان و نفرات فعال دوره‌های آموزشی مجتمع به شرح جدول زیر می‌باشد.
ردیف نام دوره یا رشته آموزشی تعداد کارآموزان دوره‌ها
1 دوره‌های کامپیوتر 50 نفر
2 کلاس خیاطی (خانمها) 10 نفر
3 دوره حسابداری 10 نفر
4 کلاس زبان 30 نفر
5 کلاس تئاتر 15 نفر
6 کلاس طراحی و نقاشی 15 نفر
7 نقاشی روی شیشه 10 نفر
8 خوشنویسی 10 نفر
9 معرق 12 نفر
تعداد 30 نفر از کارآموزان با نمرات ممتاز موفق به دریافت گواهینامه ICDL (رایانه کار) درجه یک و دو از سازمان فنی حرفه‌ای شده‌اند.
فعالیت‌‌های گروه همیار بانوان رعد فاطمیه قم:
1- کمک به برپایی بازارچه‌های خیریه
2- برگزاری مراسم مذهبی
3- کمک به برگزاری مراسم افتتاحیه
4- تدارک و برگزاری مراسم افطاری
5- تهیه برخی از تجهیزات و لوازم مورد نیاز مجتمع اعم از وسایل آموزشی و دارو و درمان کارآموزان مجتمع.
اعضای گروه همیار بانوان رعد فاطمیه قم با فعالیت خود توانسته‌اند در جهت تکمیل بخش فیزیوتراپی و تهیه صندلی کلاس‌های درسی اقدامات لازم را به عمل آورده‌اند.
گزارش مراسم افتتاحیه مجتمع رعد فاطمیه قم
مراسم افتتاحیه در تاریخ 21/03/93 در سالن اجتماعات مجتمع با حضور جمعی از خیرین استان قم و جناب آقای سلیقه، مدیر کل بهزیستی استان قم و حضور نمایندگانی از جامعه روحانیت استان قم همچون آقایان گلپایگانی، میرعظیمی، نماینده آقای شهرستانی و نمایندگانی از جامعه پزشکان قم و خانواده محترم جناب آقایان امجدی، که وارثان محترم مرحوم حاج غلامحسین امجدی کاشانی که بنای ساختمان مجتمع به عهده ایشان می‌باشد و تعدادی از اعضای محترم رعد تهران مرکز برگزار گردید.
بخش مددکاری آموزشگاه:
مددکار اجتماعی در این مجتمع، مصاحبه پذیرش، مشاوره فردی، بازدید منزل (به صورت سالیانه) مشاوره با خانواده‌های مددجویان (در صورت لزوم) را انجام می‌دهد.
همچنین جلسات گروه درمانی به صورت هفتگی با موضوع انواع مهارت‌های زندگی تشکیل می‌گردد.
بروشور انواع معلولیت‌های جسمی‌ـ حرکتی به صورت ماهیانه توسط مددکار تنظیم و در اختیار مددجویان و خانواده‌هایشان قرار می‌گیرد.
آدرس:‌ قم، بلوار امین، بلوار الغدیر، نرسیده به پل عابر پیاده مقابل دانشگاه قم، مجتمع آموزشی، نیکوکاری رعد فاطمیه قم تلفن: 32859200 www.raadqom.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *