مدیران مهدهای کودک به کودکان بیاموزند که “معلولیت” تنها یک تفاوت است

mosavi-ghazvinرییس هیات مدیره‌ی کانون معلولین: مدیران مهدهای کودک به کودکان بیاموزند که “معلولیت” تنها یک تفاوت است
رییس هیات مدیره‌ی کانون معلولین در نشست با مدیران مهدهای کودک گفت:معلولیت ناتوانی نیست بلکه تنها یک محدودیت است.
به گزارش پیک توانا سیدمحمدموسوی در نشستی که عصر امروز با مدیران مهدهای کودک قزوین داشت ضمن تاکید بر این‌که همه‌ی انسان‌ها محدودند گفت: افراد دارای معلولیت در صورت برابر بودن شرایط می توانند به موفقیت برسند، چرا که معلولیت ناتوانی نیست، تنها یک محدودیت است و همه انسان‌ها محدودند و تنها خداوند قادر است که محدود نیست.
وی با بیان این‌که جوانان به‌عنوان مواد اولیه، اصلی‌ترین عضو به وجود‌آورنده‌ی ساختار جامعه هستند افزود: این مواد اولیه‌ی آینده‌ی کشور، امروز توسط شما عزیزان آموزش‌و‌پرورش داده می‌شوند.
بنیانگذار کانون معلولین با اشاره به این‌که تیم مدیران اجتماعی ما در کانون توانا در امور اجتماعی فعالیت می‌کنند ابراز داشت:کانون توانا در مقابل کودکان و دانش‌آموزان دارای معلولیت احساس مسوولیت کرده و قصد دارد از آموزش این عزیزان حمایت به عمل آورد.
موسوی همچنین گفت:ما باید به کمک شما عزیزان مقوله‌ی معلولیت را به کودکان بیاموزیم و به آن‌ها یاد بدهیم که به افراد دارای معلولیت با ترحم و دلسوزی نگاه نکنند.
موسس کانون معلولین اذعان کرد:کودکان باید از کودکی بیاموزند که معلولیت مانع پیشرفت و موفقیت نیست و افراد معلول در توانایی با آن‌ها فرقی ندارند.
وی خاطرنشان کرد: ما در قبال کودکان وظایف مهمی داریم چراکه بخش مهم تربیت و نگرش آن‌ها در همین دوران شکل می‌گیرد.
این فعال حوزه‌ی معلولان ضمن اشاره به اشتغال معلولان بیان کرد: کانون توانا تاکنون موفق به ایجاد بیش از ۳۰۰ شغل برای افراد دارای معلولیت شده و درحال حاضر ۹۰درصد کارکنان گروه بهداشتی فیروز را این عزیزان تشکیل می‌دهند.
موسوی گفت: کارکنان فیروز در درجه‌ای از توانمندی قرار دارند که امروز یکی از بِرَندهای فعال در عرصه‌ی تولید مواد بهداشتی ویژه‌ی کودکان را به بازار عرضه می‌کنند.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز خاطرنشان کرد:شما مدیران مهدهای کودک می‌توانید نحوه‌ی صحیح برخورد با کودکان معلول را به سایر کودکان بیاموزید و در تصحیح نگرش جامعه‌سازان آینده نسبت به توانایی‌های معلولان به کمک کانون توانا بیایید.
وی در پایان با اهدای محصولات فیروز به مدیران مهدهای کودک از آن‌ها خواست تا با معرفی معلولیت به کودکان به آن‌ها بیاموزند که معلولیت تنها یک تفاوت بوده و مانعی برای موفق‌بودن نخواهد بود.
همچنین پس از پایان نشست، مدیران مهدهای کودک به بازدید از خط تولید گروه بهداشتی فیروز و نحوه‌ی فعالیت کارکنان دارای معلولیت در این واحد تولیدی پرداختند.
منبع: رقیه بابایی، وب سایت کانون معلولان توانا، 27 آبان 1393

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.